گزارش نادرستی مشخصات

بازی تانگو XO که در ایران به بازی دوز مشهور است، یکی از بازی‌های قدیمی و کلاسیک دنیاست. در این بازی دو نفره یک بازیکن مهره‌های X و بازیکن دیگر مهره‌های O را انتخاب و به نوبت مهره‌های خود را وارد جدول می‌کنند. نقطه پایان بازی در هر مرحله جایی است که یکی از حریفان بتواند سه مهره‌ی خود را در یکی از ردیف‌های افقی ، عمودی یا اُریب بچیند. در طول بازی طرفین نباید اجازه دهند که حریف سه مهره‌ی خود را در یک ردیف بچیند. این بازی ساده می‌تواند در تقویت قدرت حل مسئله و تفکر استراتژیک مؤثر باشد.

11,000 تومان
مقایسه
آیا قیمت مناسب‌تری سراغ دارید؟
بلیخیر
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی تانگو

بازی های تیک تاک (xo ) یک بازی تخته ای بسیار محبوب کودکان  است که اغلب بزرگسالان نیز بازی می کنند و از آن لذت می برند. به دلیل سادگی، این بازی که  شامل یک تخته 3*3   ممکن است در ابتدا بی اهمیت به نظر برسد، با این حال، Tic Tac Toe نیاز به  تجزیه و تحلیل و سرعت دارد. این بازی برای بازیکنان در تمام سنین بسیار سرگرم کننده است و یک تمرین مغزی عالی را نیز برای آنها فراهم می کند! استراتژی ها و تاکتیک های ما را بخوانید تا به شما کمک کند به هدف خود برای تبدیل شدن به بازیکن شماره یک برسید! این بازی رومیزی چند نفره شما را قادر می سازد تا با دیگران  بازی کنید! و از آن لذت ببرید. همچنین می توانید با ماهر شدن در این بازی دوستان خود را به چالش دعوت کنید. 

بازی فکری تانگو یا دوز

چگونه در بازی فکری دوز یا تانگو xo برنده شویم ؟

دو بازیکن می توانند با استفاده از یک تخته 3×3 در تیک تاک با یکدیگر بازی کنند. یک بازیکن دایره  را انتخاب می کند، بازیکن مقابل از ضربدر استفاده می کند و اولین بازیکنی که 3 نماد یکسان خود را، اعم از دایره  یا ضربدر ، (افقی، عمودی یا مورب) تراز می کند، برنده بازی است. 

استراتژی ها و تاکتیک ها برای پیروزی در بازی دوز 

بازی فکری xo  یا دوز  یک "بازی حاصل جمع صفر" است، به این معنی که سود یک بازیکن به معنای از دست دادن بازیکن دیگر است. در صورتی که هر دو بازیکن بی نقص بازی کنند، بازی با تساوی به پایان می رسد. در اینجا مفید ترین استراتژی ها و تاکتیک ها در بازی دوز آورده شده است.  وقتی شروع به بازی تیک تاک می کنید اولین X خود را در یک از گوشه ها بذارید 

در این مثال ،  بازیکنی که X  را دارد، ابتدا بازی می‌ کند تا برنده شود. وقتی اولین نفری هستید که بازی  را شروع  می کنید، X خود را در یک گوشه  مربع  قرار دهید. اگر حریف شما در میدان مرکزی بازی نکند، مطمئناً برنده خواهید شد! X دوم خود را در مربع مرکزی بازی بگذارید  تا حریف خود را مجبور کنید که شما را مسدود کند. سپس X سوم خود را در یکی از مربع های حاشیه و در کنار مربعی که اولین حرکت خود را انجام دادید قرار دهید. با این کار شما یک حرکت برنده مضاعف دارید و حریف شما فقط می تواند یکی از آنها را مسدود کند. پیروزی را به شما می دهد!

استراتژی های بازی فکری تانگو یا دوز

اگر حریف شما مرکز را بگیرد 

هنگامی که حریف شما با انتخاب مربع مرکزی به عنوان اولین حرکت خود را دنبال می کند، اگر حریف شما در ادامه بازی مرتکب خطا شود، ممکن است همچنان شانس برنده شدن داشته باشید. در غیر این صورت، یک سری حرکات عالی توسط هر بازیکن به تساوی ختم می شود.  با قرار دادن X دوم خود در مربع گوشه مقابل، به صورت مورب از مربعی که اولین حرکت خود را انجام دادید، پاسخ دهید. موقعیت هر بازیکن X-O-X خواهد بود. اگر حریف شما یکی از مربع های گوشه دیگر را بگیرد، می توانید مطمئن باشید که برنده خواهید شد. آخرین گوشه موجود را بازی کنید و شانس دو برابری برای پیروزی خواهید داشت!   

زمانی که حریف شما مرکز را انتخاب نکند. 

اگر حریف شما O خود را در جای دیگری غیر از مرکز قرار دهد ، پیروزی شما حتمی است. با قرار دادن X دوم خود در گوشه ای در حالی که یک مربع خالی در کنار X اولیه خود دارید، پاسخ دهید.  

هنگامی که حریف شما از  یک گوشه مربع شروع می کند. 

حریف شما اولین حرکت بازی را با قرار دادن O در یک گوشه ی مربع شروع می کند. در این حالت ،  و زمانی که شما بازیکن شروع کننده  نیستید، همچنان این فرصت را دارید که اگر اشتباهی مرتکب نشدید، با تساوی پایان دهید. هنگامی که حریف شما یک O را در یک مربع گوشه قرار می دهد .شما  اولین در  حرکت خود، X خود را در مربع مرکزی قرار دهید. اگر حریف شما O دوم خود را در یکی از مربع های گوشه باقی مانده قرار دهد، ششما X خود را در گوشه ای قرار ندهید، بلکه در یکی از مربع های لبه قرار دهید. این کار حریف شما را مجبور می کند به جای حمله، واکنش نشان دهد. پس از آن می توانید انتظار داشته باشید که اگر حریف شما اشتباه کند، برنده شوید، در غیر این صورت بازی با تساوی به پایان می رسد.  

هنگامی که حریف شما بازی را با انجام اولین حرکت خود روی لبه مربع شروع می کند 

اگر حریف شما یک بازیکن بی تجربه است، احتمال اینکه آنها در  این  موقعیت شروع کننده باشد وجود دارد. بلافاصله X خود را در مربع مرکزی قرار دهید اگر حریف با قرار دادن O دوم خود در مقابل حرکت اول خود واکنش نشان داد (ایجاد O-X-O)، سپس شما  X دوم خود را در یک مربع گوشه قرار دهید . اگر حریف سومین O خود را در مربعی قرار می دهد که حرکت برنده شما را مسدود می کند (ایجاد یک مورب X-X-O)، سپس حرکت بعدی خود را با قرار دادن X خود در یک گوشه مربع  دیگر انجام دهید و این کار  به شما امکان می دهد حریف خود را مسدود کنید و یک مورب دوتایی ایجاد کنید. این پیروزی شما را تضمین می کند! 

بازی فکری تانگو یا دوز دو نفره

بازی فکری دوز یا  تانگو xo دو نفره 

با این بازی می‌ توانید با یک بازیکن دیگر، مثلاً یک دوست، بازی کنید. و امتیاز های خود را یادداشت کرده و در اخر برنده را مشخص کنید . در این بازی فکری می توانید به این نحوه امتیاز دهی کرده و در اخر برنده و بازنده را مشخص کنید. برای مثال  هنگامی که بازیکنی در یک بازی برنده می شود، 15+ امتیاز، در صورت تساوی برای سریع ترین بازیکن +4 امتیاز و برای کند ترین بازیکن +2 امتیاز کسب می کند. بازیکنی که بازی را می بازد امتیازی کسب نمی کند. 

کلام اخر  

این بازی فکری  از طرق مختلف به رشد کودکان شما کمک می کند، از جمله آنها را از قابلیت پیش بینی، حل مسئله، استدلال فضایی، هماهنگی دست و چشم، نوبت گیری و استراتژی بهره مند  می کند. اگر شما نیز می خواهید این بازی فکری را تهیه کنید می توانید از سایت بازی تحریر این محصول را با قیمت مناسب  و کیفیت عالی تهیه فرمایید  

پرسش و پاسخگروه تولیدی تانگو

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیگروه تولیدی تانگو