گزارش نادرستی مشخصات

بازی فکری ریسک | RISKگروه تولیدی بازیمن

در بازی RISK هدف ساده است. در این بازی ، بازیکنان قصد دارند با ساختن یک ارتش و حرکت و جابه‌جایی نیروهای خود ؛ سرزمین دشمن را فتح کنند. اینکه در انداختن تاس چه عددی نصیبتان شود ، بسیار مهم است و برنده را مشخص می‌کند.

350,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی بازیمن

[{“name”:”معرفی بازی”,”value”:”

بازی فکری ریسک

در این بازی استراتژی ریسک ،  با کارت های  به روز شده و تغییرات جدید ، جهان را تحت کنترل خود در آورید. در بازی  Risk ، هدف ساده  است : بازیکنان با ساختن ارتش، و انتقال نیروهای خود به داخل و درگیر شدن در نبرد، قصد دارند قلمرو های دشمنان خود را تسخیر کنند. بسته به عدد تاس ، بازیکن یا دشمن را شکست می دهد یا شکست می  خورد. این بازی هیجان انگیز پر از خیانت ، اتحاد و حملات غافلگیر انه است. در میدان جنگ، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد ! تمام نیروهای دشمن را در یک قلمرو شکست دهید تا آن سرزمین را فتح کنید و یک قدم به فتح جهانی نزدیکتر شوید ! بازیکنی  که ابتدا ماموریت مخفی خود را تکمیل کند – و  سپس کارت ماموریت مخفی را برای اثبات آن فاش کنند – برنده می شود. و به یاد داشته باشید وقتی نوبت به تسلط بر دنیا می رسد، همه چیز به این بستگی دارد که چه کسی حاضر است بزرگترین ریسک را بپذیرد !. 

– تاریخچه بردگیم ریسک :  

ریسک در سال ۱۹۵۷ توسط آلبرت لاموریس فیلمساز فرانسوی ابداع شد. این بازی بعدها به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تخته‌ای در دنیا تبدیل شد. و الهام بخش بسیاری از بازی محبوب دیگر مثل Settlers of Cattan بود.

– این بازی اولین نامی که به خود گرفت La
Conquete
du
Monde بود که بعدها توسط کمپانی " پارکر برادرز " خریداری شد و در سال ۱۹۵۹ با تغییراتی در قوانین تحت عنوان جدید RISK The Continental Game و بعدها با اسم RISK The Game of Domination منتشر شد.

اولین نسخه بازی ریسک

– در حدود ۲۰ سال پس از معرفی اولین نسخه‌های برادران پارکر این شرکت در سال ۱۹۸۶ نسخه جدید این بازی را منتشر کرد : به نام قلعه‌ی ریسک ؛ نقشه‌ی به نمایش گذاشته شده در این نسخه شامل قلعه‌های قرن ۱۸ اروپا بود. به این دلیل استقبالی از این نسخه نشد و این یک شکست سنگین و ناامیدی بزرگی برای کمپانی " پارکر برادرز " بود. ۱۵ سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۳ میلادی دوباره این کمپانی قوانین طرح شده در نسخه‌های اروپایی را به نسخه‌ جدید افزود. همان قانون ماموریت‌های مخفی که باعث افزایش سرعت و هیجان بازی می‌شد.

نسخه ناموفق قلعه‌ی ریسک

پارکر برادرز در بزرگداشت ۲۰۰ اُمین سالگرد دوران ناپلئونی یعنی در سال ۱۹۹۹ از نسخه جدید این بازی در فرانسه با نام RISK : نسخه ناپلئون رونمایی کرد.

– درسال ۲۰۰۱ نسخه معروف Hasbro منتشر شد. این بازی با موضوعاتی به مراتب آینده نگرانه‌تر ، شامل مناطق مختلفِ سرزمین‌ها ، اقیانوس‌ها و یگان‌های فرماندهی بود. از سال ۲۰۰۲ نسخه‌های Star War's و Lord of The Ring's و … در طی سالیان متوالی منتشر می‌شد. گاهی حتی به ۶ نسخه در سال هم می‌رسید.

ریسک نسخه Lord of The Ringsنحوه بازی :

کسانی که تازه وارد بازی Risk شده اند ، می توانند با توضیحات دقیقی که در  در راهنمای بازی درج شده ، سرعت خود را افزایش دهند. این به بازیکنان جدید کمک می کند تا نقشه و کارت ها را درک کنند و استراتژی های مختلف مانند حمله، مانور و نحوه به دست آوردن نیروهای بیشتر را توضیح می دهد. راهنمای بازی همچنین شامل بخشی از نکات استراتژی و سوالات متداول است. 

بازیکنان مهره‌‌های خود را انتخاب می‌کنند و منطقه شروع بازی مشخص می‌شود. هر بازیکن در نوبت خود تعدادی پیاده نظام دریافت می‌کنند. اما چه تعداد ؟ متناسب با مناطقی که در اختیار دارند یا به تصرف خودشان در آورده‌اند. هر بازیکن با تحویل کارت‌های مناطق شبیه به هم ، می‌تواند نیروهای بیشتری بگیرد. این کارت‌ها زمانی دریافت می‌شود که بازیکن سرزمین جدیدی را فتح کند. هر بازیکن در هر نوبت می‌تواند حمله کند ، نیروهایش را جابه‌جا کند یا از حرکت صرفنظر کند. در هنگام مبارزه ارتش‌ها همانطور که در اول هم اشاره شد عدد تاس ریخته شده تعیین کننده خواهد بود به اینصورت که عدد تاس ، تعداد سربازان فدایی را مشخص می‌کند.جنگ بین ارتش‌ها تا زمان نابودی کامل یکی از طرفین درگیر جنگ می‌تواند ادامه داشته باشد. در صورتی که بازیکنی تمام نیروهایش را از دست دهد ، قلمرواش را از دست خواهد داد. در انتهای هر نوبت بازیکنان باید نیروهایشان را به اطراف قلمرو خود هدایت کنند تا آماده فتح سرزمین‌های دیگر شوند و در نهایت با فتح تمامی قلمروها برنده مشخص شود.

بردگیم ریسک از زمان انتشارش اثر زیادی در دنیای بازی‌های تخته‌ای هم از نوع فیزیکی و هم نوع مجازی  گذاشته است بطوریکه سه بازی : Domination , Lux و Settlers of Cattan شباهت های زیادی از لحاظ المانهای به کار رفته و قوانین پایه‌ای به این بازی دارند.

– در حوزه‌ی بازی‌های مجازی هم بازی Nintende War's از لحاظ قوانین پایه بسیار شبیه به بازی ریسک است.حتی خود " Hasbro
" در سال ۱۹۹۶ نسخه‌ای از همین بازی را با نام Ultimate
Risk برای رایانه‌ها عرضه کرد البته با یک تفاوت که نسخه کامپیوتری بدون تاس بازی می‌شد.

– سال ۱۹۸۴ سال خاص و بزرگی برای ساخته دست آلبرت
لاموریس بود. از این جهت که RISK وارد تالار مجله معتبر " GAMES " شد و بعدها نیز " آکادمی هنر و طراحی بازی‌های ماجرایی " این بازی را به تالار باز‌ی‌های خود اضافه کرد.

محتویات بازی فکری ریسک  

این بازی  برد گیم ،  دارای ارتش با 40 پیاده نظام، 12 سواره نظام، و هر کدام 8 توپخانه، عرشه و 56 کارت ریسک، 1 جعبه کارت، 5  تاس ، 5 جعبه جنگی مقوایی  و راهنمای بازی. 

• در این بازی تسخیر استراتژی ، جهان را به دست بگیرید 

• دارای اشکال به روز شده — شامل 300 شکل 

• کارت های ماموریت بهبود یافته ،  سرعت بازی را افزایش می دهد. دارای 12 ماموریت مخفی ! 

• این بازی  غنی از ریسک ،  بازیکنان را به دنیای بازی ریسک می کشاند 

• شامل 5 جعبه جنگی برای نگهداری آسان 

•  مناسب برای سنین 10 سال به بالا 

•  مناسب برای 2 تا  5  بازیکن . 

ویژگی های بازی استراتژیک ریسک 

بازی ریسک ،  یک بازی فکری، استراتژی، کارتی و معمایی هست که هدف فتح دنیا و بدست اوردن امپراطوری جهان است  در ادامه به چند تا از ویژگی های این بازی  مهیج  اشاره میکنیم. 

بازی هیجان انگیز ریسک

درگیر نبرد 

در این بازی هیجان انگیز استراتژی نظامی ، اکنون با ظاهری تازه که شامل چهره های به روز شده، دارای  تخته نبرد  جذاب و کارت های بروز شده  است، جهان را تحت کنترل خود در آورید. در بازی  Risk، بازیکنان با ساختن ارتش، حرکت نیروها و شرکت در نبرد، قصد تسخیر سرزمین های دشمنان خود را دارند. 

بازی فتح استراتژیک 

این یک بازی اتحاد ، خیانت و حملات غافلگیر کننده  است زیرا در میدان نبرد بازی  Risk، همه چیز پیش می رود. بازیکنان با مجموعه ای از چهره های ارتش شروع می کنند و آنها را به صورت استراتژیک در سراسر نقشه قرار می دهند تا آن مناطق را اشغال کنند. سپس بازیکنان سعی می کنند با حمله و درگیر شدن در نبردها ، قلمرو های یکدیگر را تسخیر کنند. بسته به عدد  تاس، بازیکنان یا دشمن را شکست خواهند داد یا شکست خواهند خورد. بازیکنی که تمام حریفان خود را حذف کند و هر منطقه را اشغال کند، برنده بازی است. 

4 استراتژی  برای بازی 

راهنمای بازی Risk 4 روش مختلف برای بازی ارائه می دهد: ماموریت مخفی، ریسک کلاسیک، ریسک برای 2  بازیکن  و ریسک  سرمایه. در هنگام بازی کردن   ماموریت مخفی، بازیکنان برای تکمیل ماموریت مخفی که در کارت‌ های ماموریت مخفی ذکر شده است، مسابقه می‌ دهند. برای ریسک کلاسیک، بازیکنان باید هر قلمرو روی تخته را فتح کنند.  در ریسک برای 2  بازیکن یک ارتش خنثی را به ترکیب اضافه می کند و سرمایه  نسخه کوتاه تری از بازی کلاسیک است. مهم نیست که کدام نسخه را بازی می کنید، به یاد داشته باشید… وقتی نوبت به تصاحب جهان می رسد، همه چیز به این بستگی دارد که چه کسی حاضر است بزرگترین ریسک را بپذیرد. 

متداول است. 

استراتژی های موجود در بازی ریسک 

کتاب قوانین رسمی سه نقطه استراتژی اساسی را برای این بازی فکری تحت قوانین استاندارد توصیه می کند: 

بازیکنان باید تمام قاره ها را کنترل کنند تا ارتش های تقویت کننده پاداش را دریافت کنند. 

بازیکنان باید مراقب مرزهای خود باشند تا ارتش‌ هایی که می‌ توانند به حمله‌ ی آتی حمله کنند را افزایش دهند. 

بازیکنان باید برای دفاع بهتر در مرزهای خود ارتش بسازند. 

نگه داشتن قاره ها رایج ترین راه برای افزایش احتمال برد  است. بازیکنان اغلب سعی می کنند کنترل استرالیا را در اوایل بازی به دست آورند، زیرا استرالیا تنها قاره ای است که می توان با تقویت یک کشور (سیام یا اندونزی) با موفقیت از آن دفاع کرد. به طور کلی، قاره‌ هایی که مسیرهای دسترسی کمتری دارند، راحت‌ تر دفاع می‌ کنند، زیرا دارای قلمرو های کمتری هستند که می‌ توانند توسط بازیکنان دیگر مورد حمله قرار گیرند. آمریکای جنوبی 2 نقطه دسترسی، آمریکای شمالی و آفریقا هر کدام 3، اروپا 4 و آسیا 5 نقطه دسترسی دارند. 

به طور کلی، توصیه می‌ شود کارت‌ های ریسک را تا زمانی که بتوان برای تقویت کامل  ارتش خود نگه داشت .این  کار به ویژه در اوایل بازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . حذف بازیکن ضعیفی که تعداد زیادی کارت ریسک در اختیار دارد نیز یک استراتژی خوب است، زیرا بازیکنانی که حریفان خود را حذف می‌ کنند، کارت‌ های ریسک حریف خود را در اختیار دارند. در این مورد، معامله با کارت های ریسک زودتر ممکن است به گرفتن  نیروهای لازم کمک کند. اگر بازیکن برنده  پس از گرفتن کارت های بازیکنان  دیگر، تعداد  شش  یا بیشتر کارت ریسک داشته باشد ، نسبت به  زمانی که بازیکن کمتر از پنج کارت دارد  ، باید فوراً برای تقویت خود اقدامی کنند  و سپس به حمله ادامه دهد. 

استراتژی های بازی فکری ریسک

ارزش خرید بازی فکری ریسک :

این بازی طی چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی در ایران پیدا و جزو برترین بردگیم های دنیا محسوب می‌شود . شما نیز با خرید بازی ریسک می‌توانید یک بازیفکری ارزشمند را به کلکسیون بازی‌های خود اضافه کنید.

کلام اخر..  

در بازی فکری ریسک محصول بازی تحریر هر قلمرو در تخته بازی نشان دهنده یک منطقه جغرافیایی یا سیاسی  است. مرزهای قلمرو به گونه ای ترسیم شده اند  که به جغرافیای آن مناطق شبیه باشد. و ا ین  فضای داخلی برای قرار دادن واحدهای ارتش است ، و عنصر واقع گرایی را به بازی اضافه می کند و همچنین به پیچیدگی بازی کمک میکند . شما میتوانید این بازی استراتژی و جذاب را با قیمت مناسب از سایت بازی تحریر دریافت کنید و لحظات هیجان انگیزی را برای خود به ارمغان اورید. 

پرسش و پاسخگروه تولیدی بازیمن

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیگروه تولیدی بازیمن