گزارش نادرستی مشخصات

بازی فکری لینک قاصدک | بازی لینک قاصدکگروه تولیدی قاصدک

بازی فکری لینک قاصدک بر اساس یک بازی آلمانی به همین نام ( LYNGK ) ساخته شده است. یک بازی معروف از سری بازی های پروژه GIPF ؛ بازی لینک قاصدک یک بازی تایپ استراتژیک و دونفره است. هدف از بازی ساختن ستون‌هایی از مهره‌های مختلف ( از نظر رنگ ) است. البته باید به این نکته هم توجه داشت ؛ که ستونی در آخر بازی امتیاز محسوب میشود که مهره ابتدایی آن مهره انتخابی شما در اول بازی باشد. افزایش تمرکز ، قدرت حل مسئله و برنامه ریزی برای رسیدن به هدف از فواید انجام بازیهای از این دست میباشد.

250,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی قاصدک

[{“name”:”روش بازی”,”value”:”

بازی فکری لینک قاصدک

این بازی از جمله بازی های مطرح معمایی در سطح بین‌المللی است. بازی که شاید در ابتدا ساده به نظر برسد ولی با پیشرفت در مسیر انجام بازی مطمئنا نظر بازیکنان خود را عوض خواهد کرد. بازی لینک یه طور معمول به دو روش بازی میشود که در ادامه به هر دو روش خواهیم پرداخت.

آموزش بازی لینک قاصدک

روش اول بازی : در ابتدا مهره‌ها را روی صفحه‌ی بازی لینک می‌چینیم ؛ به اینصورت که مهره‌ها روی محل های قطع در صفحه بازی قرار خواهند گرفت. با توجه به شکل زیر محل قطع کاملا مشخص است :

تصویر بازی فکری لینک قاصدک

در پایان چینش مهره ها روی صفحه ما پنج مهره اضافی خواهیم داشت در پنج رنگ متفاوت که اونهارو در کنار صفحه بازی قرار میدیم به عنوان نمایند‌ه‌ای از مهره‌های روی صفحه ؛ بعدا بیشتر به این موضوع خواهم پرداخت.

در آغاز بازی چون صفحه بازی کاملا با مهره‌ها پر شده است. نفری که بازی را شروع میکند میتواند اولین مهره انتخابی خود را روی مهره هم جوار قرار دهد به شرطی که همرنگ با مهره انتخابی او نباشد چون هدف ساختن ستون‌هایی با ۵ رنگ مختلف است.

در حین اینکه صفحه بازی را بررسی میکنیم و موقعیت مهره ها را می‌سنجیم باید دو مهره از مهر‌ه‌های کنار صفحه بازی را به عنوان مهره خودمان انتخاب کنیم بازیکن مقابل هم به همین شکل بعد از انتخاب شدن مهره های هر دو طرف بازی یک مهره از پنج مهره اضافی باقی خواهد ماند این مهره به هر رنگی که باشد مهره خنثی در بازی  محسوب خواهد شد. ( خنثی از این نظر که اگر مهره ابتدایی ستون به رنگ این مهره باشد هیچ امتیازی برای بازیکن ندارد )

توجه : صاحب مهره بودن در بازی فکری لینک به این معنی نیست که طرف مقابل نمیتواند مهره خودش را روی مهره ما قرار داده و ستون درست کند به این معنی است که او نمیتواند مهره‌ی انتخابی ما را حرکت دهد.

توجه : زمانی ستون‌های ساخته شده برای ما امتیاز محسوب میشود که با مهره انتخابی ما شروع شده باشد. که در این صورت ستون را برداشته و کنار صفحه بازی طوریکه در آخر بازی قابل شمارش باشد قرار میدهیم.

مهره‌های مشکی جزو قطعات خاص و جذاب بازی فکری لینک هستند.این مهره میتونه جای هر رنگ از مهره های ستون شما استفاده بشه. این موقعیت را در ذهن خود تصور کنید که ۴ مهره غیر هم رنگ شما در ستون مد نظرتان آماده است و فقط به یک رنگ نیاز دارید تا امتیاز آن ستون را بگیرید در این صورت اگر مهره مشکی هم در آن نقطه حاضر باشد شما امتیاز را گرفته اید. قسمت جذابش هنوز مونده ما حتی میتونیم از سه مهره مشکی در ستونمون استفاده کنیم .

تصویر بازی لینک قاصدک

 امکان لینک یا پیوند 

در بازی لینک قاصدک ما امکانی به نام پیوند دادن رو داریم به این شکل که اگر چند مهره پشت سر هم به یک رنگ باشن و مانعی بین اونها نباشه ( مانع در اینجا یعنی مهره‌ای با رنگ متفاوت ) امکان رفتن به اون قسمت از صفحه بازی که نیاز ما رو برای ساختن ستون رفع میکنه به وجود میاره. توجه داشته باشین که مهره‌های مشکی نمیتونن به هم لینک بشن و هر بازیکن فقط یکبار از امکان لینک کردن میتونه استفاده بکنه.

روش دوم بازی : در روش دوم بازی لینک هر بازیکنی که بتواند اولین ستون ۶ تایی را درست کند برنده بازی است. مهره های مشکی رنگ ششم در این روش محسوب می‌شوند. و میتونیم از اون به عنوان رنگ جانشین مثل روش اول استفاده کنیم.

قوانین بازی فکری لینک قاصدک 

● در بازی فکری لینک مهره‌ها نمیتونن پرش داشته باشن.

● در صورتی میشه چن خونه رو باهم روی صفحه بازی طی کرد که اون خونه ها بدون مهره باشند.

● اگر بازیکنی امکان حرکت براش وجود نداشت بازیکن رقیب باید به حرکت خودش ادامه بده تا مسیر بازی برای بازیکن مقابل آزاد بشه.

● اگر هیچ کدوم از بازیکن ها نتونستن حرکتی انجام بدن و مهره‌ای رو جابه‌جا کنن به این معنی هستش که بازی تموم شده و باید ستونهای جمع شده هر بازیکن را شمرده و هرکس دارای بیشترین تعداد ستون جمع شده باشد برنده بازی فکری لینک است .

● در آخر بازی و هنگام شمارش ستون‌ها اگر تعداد ستون های پنج تایی مساوی بود سراغ ستون های چهار تایی هر بازیکن روی صفحه بازی میریم و اونهارو میشمریم و الی آخر …

جمع بندی : قوانین بازی در هر دو روش به طور کامل برابر است و استفاده خواهد شد. بازی فکری لینک
قاصدک یک بازی راهبردی از نظر تفکر مرحله به مرحله در انجام بازی است و باعث افزایش قدرت حل مسئله بازیکنانش خواهد شد.

پرسش و پاسخگروه تولیدی قاصدک

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیگروه تولیدی قاصدک