خرید انواع بازی های مناسب با رده‌ ی سنی 3 الی 6 سال

کمی صبر کنید...

کودکان از زمان به دنیا آمدن تا بزرگسالی از لحاظ ذهنی، فکری و جسمی در حال تغییر هستند و اگر این تغییرات به درستی صورت بگیرد باعث می شود شخصیت یک درست به درستی صورت می گیرد و در زمان بزرگسالی به یک فرد با توانایی بیشتری تبدیل شود یکی از کار هایی که باعث می شود شخصیت کودکان به درستی شکل بگیرد، بازی کردن است. بازی هایی که مناسب رده ی سنی 3 الی 6 سال هستند می توانند در شک گیری شخصیت کودک تاثیرات زیادی می گذارند. همچنین در این سنین خانواده ها با انتخاب بازی های درست برای کودکان خود می توانند در شکل گیری شخصیت، افکار و توانایی های جسمی آن ها تاثیرات مثبتی بگذرانند.

در این مقاله به بررسی بازی های مناسب برای کودکان 3 الی 6 سال پرداخته ایم و کارشناسان ما در سایت بازی تحریر این بازی ها را برای کودکان 3 الی 6 ساله در نظر گرفته اند.

خمیر بازی مناسب برای کودکان 3تا 6 ساله

خمیر بازی مناسب برای کودکان 3تا 6 ساله

خمیر بازی یکی از بازی هایی هست که باعث می شود خلاقیت کودک افزایش یابد علاوه بر آن باعث می شود دست های کودکان نیز قوی تر شود. در هنگام این بازی از کودک بخواهید با خمیر بازی اشکالی مثل حیوانات یا صورت انسان یا حروف الفبا را درست کنند  و این کار می تواند باعث قدرتمند تر شدن عضلات، مهارت های ظریف و .... می شود.

شما می توانید خمیر بازی را در خانه به صورت دستکی به وسیله خارک رس درست کنید و کودکان با آن بازی کنند همچنین در فروشگاه اینترنتی بازی تحریر بهترین نوع خمیر بازی ها وجود دارد که مواد شیمیایی موجود در این خمیر بازی باعث بروز حساسیت برای کودک شما نمی شود همچنین این خمیر بازی ها دارای عمر طولانی و کیفیت بسیار عالی هستند.

بازی خانه سازی مناسب برای کودکان 4 تا 6 ساله

بازی های خانه سازی یکی از محبوب ترین بازی ها برای کودک محسوب می شود که باعث افزایش قدرت فکر کردن و ایدهدپردازی آن می شود. در زمان بازی کردن این بازی ابتدا به کودک یک ایده برای ساخت بدهید به عنوان مثال برای او یک برج یا یک پل بسازید و سپس آن را خراب کنید و دوباره آن را بسازید سپس در مرحله آخر ساخت، از کودک کمک بخواهید تا مرحله آخر را برای شما درست کند و پس از این کار کار ساخت اشیاء را به کودک بسپارید تا کودک خودش کار اشیائی بسازد و سپس در ساختن خانه سازی به او کمک کنید.

بازی خانه سازی مناسب برای کودکان 4 تا 6 ساله

فروشگاه اینترنتی بازی تحریر یکی از سایت های مطرحی است که به فروش بازی های ساختنی می پردازد شما می توانید انواع بازی های خانه سازی از این سایت تهیه کنید

بازی های مکعبی مخصوص کودکان 3 الی 4 ساله

این بازی به گونه ای است  که چند مکعب را در اختیار کودک قرار می دهیدو بوسیله مداد رنگی الگویی برای گذاشتن مکعب ها می کشد و از کودک بخواهید برای با الگو هایی که شما کشیده اید، مکعب ها را روی هم بگذارد این نوع از بازی ها باعث افزایش تمرکز کودک می شود. از دیگر بازی هایی که باعث افزایش تمرکز کودک می شود می توان به بازی های زیر اشاره کرد.

 • بازی فکری تانگو XO یا دوز
 • جورچین جایگذاری اشکال هندسی
 • بازی ستاره های توپ توپی
 • بازی تاس چین بازیتا
 • و انواع بازی های دیگر...

بازی های مناسب برای کودکان 6 ساله

از بازی های مناسب برای کودکان 6 ساله می توان به بازی های زیر که در سایت فروشگاهی بازی تحریر نیز به فروش می رسد اشاره کرد.

 • بازی فکری تیزبین
 • بازی فکری سر انگشتی بازیتا
 • بازی فکری جورچین آهنربایی ۲ (چهره‌های جادویی)
 • منچ و مارپله پارچه‌ ای لیمان
 • بازی فکری بی درنگ بازی تا 
 • بازی فکری شکل ساز

کلام آخر

شما می توانید انواع بازی فکری مناسب با رده ی سنی 3 الی 6 ساله را از سایت بازی تحریر برای کودکان خود تهیه کنید.

دسته‌بندی