بازی فکری پسرانه

فیلـتر

نمایش 1–12 از 278 نتیجه

بزرگ کردن و تربیت پسر بچه ها بسیار سخت است اما تصور این که تبدیل به یک مرد قوی و دلسوز برای خانواده خود خواهد شد بسیار لذت بخش است پسر ها ذات بسیار متفاوتی با دختر ها دارند. پسر ها بازیگوش هستند شلوغ هستند جست و جو گر هستند و بازی کردن با آن ها نسبت به دختر ها سخت است.

بازی کردن به تربیت و رشد فرزند شما کمک های بسیاری می کند و استفاده از اسباب بازی های مختلف فکری، مهارت های عملی کودک را افزایش می دهد همچنین بازی های فکری باعث رشد و شکوفا شدن استعداد های کودک می شود و خلاقیت و مهارت های کودک شما پرورش می یابد. در این مقاله به معرفی بازی های فکری مخصوص پسران خواهیم پرداخت.

بازی های فکری مناسب برای پسران

بیش تر پسران از بازی هایی حرکتی که جنب و جوش زیادی در آن دارند خوششان می آیند و بیش تر تمایل دارند بازی هایی را انجام دهند که هیجان زیادی دارد. در این قسمت به معرفی بعضی ازبازی های فکری که پسران به آن تمایل دارند بازی کنند خواهیم پرداخت.

بازی ساختنی

بازی های ساختنی نوعی از بازی هایی هستند که دختران و پسران هر دو طرفدار این نوع بازی هستند این بازی از زمان های قدیم طرفداران زیادی داشته است که باعث تقویت خلاقیت کودک می شود که باعث تشخیص رنگ و شکل ها می شود و باعث پیشرفت خلاقیت و تقویت ذهنی کودک می شود.

پازل

پازلرا پسر ها باید از کودکی آن را  بازی کنند و با آن سر گرم باشند زیرا پسران بزرگ تر بازی های هیجان انگیز تری را ترجیح می دهند ولی این بازی باعث هماهنگی دست و چشم کودکان می شودو قدرت استدلال منطقی کودک را بالا می برد و از مهم ترین مزیت های این بازی تقویت اعتماد به نفس کودکان است که هر بار با تکمیل پازل خوشحال می شوند.

قایم موشک

این بازی از زمان های گذشته در بین کودکان رواج پیدا داشته است، این بازی مانند نام خود، مزایای پنهان زیادی دارد. همه بازیکنان در این بازی قایم می شوند و یک بازیکن باید آن ها را بازی کند.در این بازی هر چه تعداد افراد بیش تر باشد جذابیت این بازی بالا تر می رود. این بازی علاوه بر فعالیت بدنی، کودک را به فکر مکان هایی می اندازد که بتواند در آنجا بایستد یا افراد را پیدا کند. همچنین به تقویت مهارت حل مسئله و ارزیابی و شناسایی اشیاء در مراحل اولیه کمک می کند.

اعداد آهنگین

اشیاء را به تعداد متفاوت و به شکل ردیفی یا دایره ای در نقاط مختلف بچینید. وقتی آهنگ در حال پخش شن است کودک محیط را می گردد و تعداد اشیاء را بررسی می کند و زمانی که موسیقی به پایان می رسد کودک باید مقابل شیئی بایستد که تعداد آن انتخاب شده است. این بازی برای یادگیری شمردن و شناسایی اعداد بسیار مفید است.

ورزش

ورزش طیف وسیعی از مهارت ها را تقویت می کند، ورزش مهارت های بسیاری مانند صبر تا مهارت های حرکتی و اجتماعی را تقویت می کند. ورزش همچنین یکی از بهترین راه ها برای تقویت ارتباط کودک با والدین استشما می توانید ورزش های مختلفی مانند: دویدن، پرش، طناب کشی و گروهی را به صورت گروهی با کودکان تمرین کنید.

مجسمانه

یکی دیگر از بازی های قدیمی که شبیه سازی را بهبود می بخشد ، بازی مجسمانه است. شما می توانید به دو صورت این باز یرا انجام دهید. هنگامی که بچه ها در حال گشت زنی هستند ، می توانید موسیقی پخش کنید. هنگامی که موسیقی متوقف می شود ، همه باید در همان موقعیت بمانند. و کسی که حرکتی انجام دهد بازنده است. همچنین مدل دیگری که می توانید این بازی را انجام دهید این است که می توانید یک اشیاء را انتخاب کنید و به کودک بگویید که آن را اجرا کند.

بازی های برد گیم

بازی برد گیمی مانند منچ، تخته نرد، شطرنج و … شکیبایی و صبر را به کودکان آموزش می دهد همچنین این بازی ها به کارتان در اجتماع کمک می کند تا صبر کنید همچنین باعث کشف استعداد های کودک می شود.

کلام آخر

شما می توانید انواع بازی های فکری مخصوص پسران از سایتبازی تحریر به راحتی تهیه کنید.

اطلاعات بیشتر ...