گزارش نادرستی مشخصات

ابلون چهار نفره همان بازی انتزاعی و استراتژیک محبوب و پرطرفدار ابلون است که در نوع چهار نفری آن می‌توان به صورت دو ، سه ، یا چهار نفره بازی کرد . بازی شامل یک صفحه‌ی بازی شش ضلعی ، ۱۴ گوی سیاه ، ۱۴ گوی سفید ، ۱۱ گوی قرمز ، ۹ گوی زرد و راهنمای بازی است. قوانین بازی با قوانین بازی ابلون دو نفره یکی است، با این تفاوت که برای بازی سه یا چهار نفره قوانینی اضافی وجود دارد که در راهنما به طور کامل توضیح داده شده است. همانطور که در مورد ابلون دو نفره صدق می‌کند، در بازی فکری ابلون 4 نفره هم قدرت تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی حرکات آتی برای برنده شدن ضروری است.

138,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیاندیشه سازان پویا

[{“name”:”بررسی”,”value”:”

ابلون چهار نفره همان بازی انتزاعی و استراتژیک محبوب و پرطرفدار ابلون است که در نوع چهار نفری آن می‌توان به صورت دو ، سه ، یا چهار نفره بازی کرد . بازی شامل یک صفحه‌ی بازی شش ضلعی ، ۱۴ گوی سیاه ، ۱۴ گوی سفید ، ۱۱ گوی قرمز ، ۹ گوی زرد و راهنمای بازی است. قوانین بازی با قوانین بازی ابلون دو نفره یکی است، با این تفاوت که برای بازی سه یا چهار نفره قوانینی اضافی وجود دارد که در راهنما به طور کامل توضیح داده شده است. همانطور که در مورد ابلون دو نفره صدق می‌کند، در بازی فکری ابلون 4 نفره هم قدرت تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی حرکات آتی برای برنده شدن ضروری است. اگر شما هم قصد خرید این بازی زیبا و جذاب را دارید با ما در سایت بازی تحریر همراه باشید. 

درباره بازی ابلون

درباره بازی ابلون

اسم بازی ابلون که یک بازی دو یا چهار نفره است به معنای " هرگز تنها نخواهید بود" است. این کلم از ترکیب دو کلمه ی ab  به معنی هرگز و alone  به معنای تنها تشکیل شده است. این بازی اولین بار در سال 1987 توسط لورنت لوی و میشل لات اختراع شد. این بازی در سبک استراتژیک می باشد و  و مدت کوتاهی پس از ابداع شدن طرفدار زیادی بین بازیکنان المپیک پیدا کرد بعد ها با گسترش این بازی و فراگیر شدن ان میان مردم این بازی در مسابقات رسمی تر و در جام ای ابلون برگزار شد. بازی های ابلون در مدل دو ال چهار نفره و در انواع چوبی و پلاستیکی را میتوان یافت 

        مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری چینرو

محتویات جعبه مدل ۴ نفره:

 • راهنمای بازی
 • ·۱۴مهره زرد
 • ·۱۴مهره مشکی
 • ·۱۴مهر قرمز
 • صفحه بازی
 • ·۱۴مهره سفید

جنبه های آموزشی

جنبه های آموزشی

 • افزایش خلاقیت
 • تقویت قدرت برنامه‌ریزی و تفکر استراتژیک
 • بهبود قدرت تجزیه و تحلیل
 • تقویت قدرت تصمیم‌گیری

روش بازی 

در ابتدای بازیکن هر بازیکن یک رنگ را برای خود انتخاب میکند و مهره ها را روی صفحه بازی می چینند. معمولا به این صورت است که کسی که دارای مهره سیاه است بازی را شروع میکند. هدف در این بازی این است ک مهره های حریفان را به سمت کنار های صفحه بازی هدایت کنید و مهره آنها را به بیرون بیندازید. 

هرکس بتواند 6 مهره حریف را بیرون بیندازد در بازی برنده خواهد شد. در این بازی هر یک از بازیکنان حق دارند در هر نوبت خود سه عدد از مهره های خودشان را در یک جهت حرکت دهند این جهت دلخواه و انتخابی می باشد همچنین بازیکنان می توانند همه مهره های خود را در جهت اریب حرکت دهند ولی باید توجه داشت که همه مهره ها باید در همین جهت حرکت کنند. 

در تمام بازی باید توجه داشته باشیم که تمام هدف این بازی در آخر به بیرون راندن مهره های حریف است. در این بازی میتوانید مه های خود را در راستای حریفان خود قرار دهید در این حالت به گونه ای میشود که به آن سو میتو گفته میشود در حالت سومیتو شما اگر دو مهره پشت سر مهره حریف داشته باشید میتوانید مهره بغلی حریف را حرکت بدهید و اگر سه مهره پشت سر مهره حریف داشته باشید نه تنها می توانید مهره بغلی را حرکت دهید بلکه می توانید دو مهره بغلی را هم حرکت دهید به زبان ساده سومیتو به این معنی است شما در نوبت خودتان با مهره های بیشتر میتوانید مهره های کمتر حریف را یک خانه حرکت دهید البته تنها زمانی این حرکت من است که شما کنار آن مهره خونه خالی وجود داشته باشد. این بازی دارای حالت چهار نفره است که قوانین آن مشابه حالت دو نفره است که میتوانید با استفاده از همین قوانین آن را نیز بازی کنید.

    مطالب مرتبط:بهترین بازی های فکری و ماجراجویی

 در پایانم هرکس بتوانید شش عدد از مهره های حریف را به بیرون انتقال دهد. شما اگر بخواهید بازی را کمی سخت تر کنید و به جذابیت بازی بیفزایید میتوانید که قانون حداکثر سه مهره را تغییر دهید و ان را به 4 مهره افزایش دهید با این کار بازی کمی سخت ولی هیجان انگیز تر خواهد شد. در بازی ابلون هم مانند بازی شطرنج دست به مهره حرکت است به اینتن معینی که اگر یک مهره را لمس کنید باید همان مهره را حرکت دهید به این دلیل هم باید قبل از اینکه حرکتی انجام دهید خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید. 

چگونه برنده شویم؟!

چگونه برنده شویم؟!

 در وهله او شما باید تلاش کنید که از حرکت مهره هایتان به کناره های صفحه بازی جلوگیری کنید. در طول بازی تلاش کنید که بر روی چند مهره حریف تمرکز کنید و آن را تحت فشار قرار دهیم تا اگر توانستی یکی از آنها را از خطر نجات دهد شما بتوانید مهره های دیگر را از دور بازی خارج کنید. قبل از هر حرکتی خوب فکر کنید و عجله نکنید و اگر در این راه عجله به خرج بدهید احتمالا مهره های خود را به خطر خواهید انداخت. بازی ابلون شباهت نسبتا زیادی به بازی شطرنج دارد در این بازی هم شما باید سعی کنید استراتژی حریف خود را بفهمید و حرکات بعدی آن را پیش بینی کنید به این صورت می توانید برنامه ریزی دقیق داشته باشید. 

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری بالماسکه

حرف آخر

در این مقاله از سایت بازی تحریر تلاش کردیم که بیشتر شما را با بازی جذاب و هیجان انگیز ابلون آشنا کنیم. شما میتتوانید تمام باز های فکری و برد گیم و را در طرح ها و مناسب برای سنین مختلف بیابید. همچنین بازی ابلون را هم میتوانید از سایت بازی تحریر با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید. نظرات خود را درباره این بازی با ما به اشتراک بگذارید.

پرسش و پاسخاندیشه سازان پویا

هیچ پرسشی یافت نشد

  برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

  نقد و بررسیاندیشه سازان پویا