آموزش بازی التاسیکو

گاهی، نام بازی که به گوش افراد می رسد تصور می کنند بازی،  فقط برای کودکان ساخته شده در حالی که افراد، در بازه سنی نوجوانی، جوانی و حتی بزرگسالی می توانند به بازی های  زیادی از جمله بازی های فکری بپردازند. سایت بازی تحریر،  در تلاش برای سرگرمی متنوع و جدید برای فروش بازی های فکری پرداخته که می توان به یک نمونه  از آن که مناسب بزرگسالان، جوانان و نوجوانان است اشاره کرد.

تماشا،  دنبال کردن و یا حتی بازی کردن فوتبال برای تمام افراد در هر بازه سنی، سرگرمی جالبی تلقی شده. میتوان به جرعت گفت که فوتبال،  از نظران کاربران،  مسئله بالاتر از مرگ و زندگی است. شرکت نهالک، برای مشتاقان فوتبال بازی فکری و سرگرمی به نام بازی فکری التاسیکو طراحی کرده که در خانه فوتبال را به صورت جدید تجربه کنند.

محتویان بازی فکری التاسیکو:

داخل جعبه بازی فکری التاسیکو  محتویات زیر وجود دارد:

 • یک صفحه برای اجرای بازی التاسیکو
 • 8 تاس ویژه و مناسب بازی
 • 6 ژتون نشانگر
 • دفترچه راهنمای بازی

قوانین بازی التاسیکو

در این بازی دو نفر مقابل یکدیگر بازی می کنند که در مقابل هم قرار گرفته و در نقش تیم حریف ظاهر می شوند؛ یکی از بازیکن ها به عنوان تیم حمله کننده و صاحب توپ است و بازیکن دیگر در مقابل او دفاع می کند. بازیکن حمله کننده شش تاس در اختیار دارد و می تواند تاس هارا به تمام نقاط زمین بفرستد و بازیکن دفاع کننده دو تاس در اختیار دارد که می تواند با تاس دروازه بان از دروازه محافظت کند و از تاس چالش برای تکل زدن و توپ گرفتن استفاده کند و مانند بازی فوتبال کسی که بیشترین گل را زده باشد برنده بازی است.

راهنمای بازی فکری التاسیکو

این بازی، با دو حریف که در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند آغاز می شود. آن ها می توانند به دو صورت نیمه بازی را مشخص کرده وبازی را به دو نیمه تقسیم کنند. در حالت اول، میتوانند بازه زمانی خاصی را مشخص کنند:مثلا هر 10 دقیقه نیمه بعدی بازی آغاز شود و یا در حالت دوم می توانند تعداد گل های زده شده توسط هر یک از رقیبان را در نظر بگیرند، مثلا: اگر هر کدام از بازیکنان 5 گل زده باشد نیمه بعدی، شروع می شود. تایم این بازی میانگین 20 دقیقه زمان می برد و مناسب افراد بالای 8 سال است.

زمان بازی التاسیکو

در این بازی، بازیکن ها به صورت توافقی می توانند برای هر نیمه 5 الی 10 دقیقه در نظر بگیرند و یک روش دیگر برای اتمام بازی، تعیین کردن مجموع تعداد گل برای خاتمه در هر نیمه است به این صورت که اگر مجموع گل های هر تیم به هفت گل برسد نیمه تمام می شود و در نیمه دوم مجموع تعداد گل ها به چهارده برسد بازی تمام می شود.

نحوه شروع بازی:

در مرحله اول آغاز بازی، بعد از اینکه بازیکنان انتخاب شدند شروع بازی به گونه ای خواهد بود که خود آن دو بازیکنان شرط گذاشته اند. در واقع مرحله شروع یا همان انتخاب مهاجم بستگی به نحوه انتخاب بازیکنان دارد. در این بازی انتخاب شونده اول یا همان مهاجم 6 تاس را برای خود دارد و دو تاس دیگر در اختیار رقیب یا همان مدافع بازی است. هرکدام از تاس ها،  نشانه و حرکت خاص خود را دارند. معانی ومشخصات تاس در دفترچه راهنمای این بازی وجود دارد. شروع این بازی از میان زمین(صفحه بازی) آغاز می شود. در دفترچه بازی، که داخل بسته قرار دارد میتوانید به طور کامل نحوه انجام بازی را مطالعه کنید.

تاس های التاسیکو

بازیکن حمله کننده می توانید به دلخواه با هر روشی که دوست داشته باشید می توانید انتخاب کنید مثلا می توانید شیر یا خط بندازید.
بازیکن حمله کننده شش تاس دارد که چهار تاس آن برای دفاع، هافبک، فوروارد و وینگر است و یک تاس آن برای شوت زدن و تاس دیگر آن برای ضربه ی آزاد و ایستگاهی است. بازیکن دفاع کننده نیز دو تاس دارد که تاس زرد رنگ برای دروازه بان و تاس سیاه رنگ برای گرفتن چالش است.

فواید بازی فکری التاسیکو:

مزایا بازی های فکری برای تمامی سنین بسیار است که از دسته مزیت های بازی التاسیکو، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. از بین بردن استرس، بخصوص برای جوانان و نو جوانان
 2. بهبود عملکرد مغز
 3. تحریک ذهن و تقویت خلایت
 4. افزایش احساس جوانی برای افراد بزرگسال
 5. کمک به تمرکز کردن بر روی کار ها
 6. بدون هیچ محدودیتی برای تمامی افراد قابل انجام است
 7. افزایش میزان صمیمیت میان خانواده و دوستان
 8. میتوان این بازی را یکی از راههای تربیتی و تشویقی برا فرزندان خود دانست

شما می توانید بازی التاسیکو را از سایت بازی تحریر به صورت مستقیم خریداری کنید.

hanafi