گزارش نادرستی مشخصات

کریدور یک بازی استراتژیک مشهور و بین‌المللی با قواعد ساده و در عین حال تکنیک‌های جذاب است. در ابتدای بازی بازیکنان آدمک خود را در خانه‌ی وسط ردیف اول سمت خود قرار می‌دهند. هر بازیکن می‌تواند در نوبت خود یا آدمک خود را حرکت دهد (یک خانه افقی یا عمودی)  و یا یک مانع در صفحه قرار دهد و مسیر حرکت را مسدود کند. باید توجه داشت که نمی‌توان مسیر حریف را به کلی بست و حداقل یک راه برای رسیدن به انتهای صفحه برای بازیکنان باید باز بماند. بازیکنی که بتواند زودتر آدمک خود را به طرف دیگر صفحه بازی برساند، برنده است. این بازی را می توان ۲ یا ۴ نفره انجام داد. تقویت قدرت برنامه‌ریزی و حل مساله و پرورش تفکر استراتژیک از اهداف این بازی به شمار می‌رود.

200,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی قاصدک

کریدور یک بازی استراتژیک مشهور و بین‌المللی با قواعد ساده و در عین حال  تکنیک‌های جذاب است که توسط Gigamic در سال 1997 ساخته شده است قوانین ساده و فریبنده ای که از آنها تاکتیک های پیچیده و شگفت انگیزی ناشی می شود. هدف بازی این است که پیاده خود را به لبه مقابل تخته پیش ببرید. در نوبت  خود می توانید پیاده خود را حرکت دهید یا یک حصار قرار دهید. شما ممکن است  با قرار دادن حصار مانع از حرکت حریف خود  شوید، اما به طور کامل نمی  توانید مسیر حریف تا هدف  را مسدود کنید. اولین پیاده ای که به طرف مقابل  می رسد برنده می شود.

در ابتدای بازی بازیکنان آدمک خود را در خانه‌ی وسط  ردیف اول سمت خود قرار می‌دهند. هر بازیکن می‌تواند در نوبت خود یا آدمک  خود را حرکت دهد (یک خانه افقی یا عمودی)  و یا یک مانع در صفحه قرار دهد و  مسیر حرکت را مسدود کند. باید توجه داشت که نمی‌توان مسیر حریف را به کلی  بست و حداقل یک راه برای رسیدن به انتهای صفحه برای بازیکنان باید باز  بماند. بازیکنی که بتواند زودتر آدمک خود را به طرف دیگر صفحه بازی برساند،  برنده است. این بازی را می توان ۲ یا ۴ نفره انجام داد. تقویت قدرت  برنامه‌ریزی و حل مساله و پرورش تفکر استراتژیک از اهداف این بازی به شمار  می‌رود. شما میتوانید این بازی و صد ها بازی های فکری دیگر را در دسته های مختلفی مثل بازی های رومیزی و بازی های کارتی را برای گروه های سنی مختلف خریداری نمایید. 

بازی فکری کریدور

بازی فکری کریدور 

کریدور شامل  یک صفحه 9×9 است و می توان آن را با دو یا چهار بازیکن بازی کرد. هر بازیکن یک پیاده رنگی دارد که بازی را از وسط لبه های مقابل تخته شروع می کنند. یک بازیکن زمانی برنده می شود که پیاده او به هر مربعی از لبه مقابل تخته که از آن شروع شده است برسد. 

قوانین بازی کریدو

در ابتدا قرعه کشی مشخص می کند که چه کسی مجاز به حرکت اول است. یک  بازیکن می تواند پیاده خود را یک مربع در جهت مجاز  حرکت دهد یا یک حصار ایجاد کند . هر بازیکن بازی را با ده حصار شروع می کند. این حصار ها  را می توانید با محدودیت های خاصی در هر نقطه از تخته قرار دهید تا مانع پیروزی حریف شوید یا به خود تان در رسیدن به لبه مقابل کمک کنید . پیاده نمی تواند از روی  حصار حرکت کند.حصار ها باید بین دو مجموعه از دو مربع به صورت افقی یا عمودی قرار گیرند و نمی توانند مربع ها را قطع کنند. همچنین ، نمی توان حصاری قرار داد که دسترسی بازیکن را به دروازه اش کاملاً مسدود کند. 

قوانین بازی کریدو

اگر دو پیاده در مجاورت یکدیگر قرار داشته باشند و هیچ حصاری بین آنها وجود نداشته باشد، بازیکنی که نوبت اوست می تواند پیاده خود را از روی پیاده حریف بپراند. این پرش باید در یک خط مستقیم باشد ، مگر اینکه حصاری پشت پیاده دیگر باشد ، در این صورت پرش باید مورب باشد.

استراتژی های کریدور 

  Quoridor ، هر بازیکن یک پیاده را کنترل می کند که سعی دارد آن را به سمت مخالف تخته حرکت دهد. آنها همچنین تعداد معینی از حصار ها را کنترل می کنند که از آنها برای جلوگیری از حرکت حریف یا برای کمک به  خود در سراسر تخته استفاده می کنند. هر نوبت یک بازیکن می تواند پیاده خود را حرکت دهد یا حصاری قرار دهد. تنها قانون  واقعی در مورد قرار دادن حصار این است که شما همیشه باید مسیری را برای حریف خود بگذارید تا بتواند به هدف خود برسد.  

استراتژی های کریدور

اولین چیزی که در مورد کریدور ( Quoridor ) جالب است این است که یک بازیکن خوب می تواند از حصار هایش برای حمله و دفاع استفاده کند. و این یک استراتژی خوب برای این بازی فکری  است ، حصار ها را در مقابل حریف خود قرار دهید. با این حال ، هنگامی که در بازی جلو بیو فتید ، می توانید از حصار های خود برای محافظت از خود نیز استفاده کنید. قوانین بسیار کمی وجود دارد، اما این  قانون مهم است که یک مسیر را نمی توان به طور کامل مسدود کرد. بنابراین، اگر از حصار های خود هوشمندانه استفاده کنید ، می توانید  به گونه ای بازی کنید که حریف شما نتواند آنطور که دوست دارد حصار خود را به نفع خود قرار دهد . شما این استراتژی  را با  حصار خود انجام می دهید که  حریف شما در پاسخ نتواند حصاری قرار دهد چون اگر حصاری بذارد ، مسیر را کاملا مسدود می کند. و به این شکل می توانید بازی را در دستان خود بگیرید و مسیر به هدف رسیدن حریف را دشوار کنید. 

بازی می تواند به سرعت به یک مسابقه تبدیل شود. هنگامی که همه حصار ها  قرار گرفتند، تنها چیزی که باقی می ماند این است که  چه کسی می تواند سریعتر به طرف دیگر برسد. این یک نقطه ضعف نیست، زیرا استراتژی این بازی  بیشتر در قرار دادن حصارهاست است.

کلام آخر

امروز در این مطلب در ادامه معرفی بازی های فکری یکی دیگر از بهترین بازی های جذاب فکری را به شما معرفی کردیم و سعی کردیم که این بازی هیجان انگیز را برای شما به صورت کامل شرح دهیم امید است که توانسته باشید با این بازی ارتباط برقرار کنید. تلاش همه همکاران ما در بازی تحریر این است که شما بتوانید بهترین محصولات را با بهترین قیمت خریداری نمایید. 

پرسش و پاسخگروه تولیدی قاصدک

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیگروه تولیدی قاصدک