گزارش نادرستی مشخصات

بازی روپولی کلاسیکفکرآوران

بازی فکری روپولی یک بازی ، بر‌ پایه آموزش کسب و کار با چاشنی هیجان است . روپولی بیشتر به جهت آموزش بازیکنانش با دنیای تجارت طراحی شده است . در بازی روپولی بازیکنی برنده است که ثروتمندتر باشد و بازیکنانی که سرمایه‌ای نداشته باشند از دور بازی خارج میشوند . این بازی در سبک صفحه‌ای و برای رده سنی نوجوان طراحی شده است که به صورت ۲ الی ۴ نفره بازی می‌شود

108,900 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیفکرآوران

[{“name”:”بررسی”,”value”:”

بازی فکری روپولی یک بازی ، بر‌ پایه آموزش کسب و کار با چاشنی هیجان است . روپولی بیشتر به جهت آموزش بازیکنانش با دنیای تجارت طراحی شده است . در بازی روپولی بازیکنی برنده است که ثروتمندتر باشد و بازیکنانی که سرمایه‌ای نداشته باشند از دور بازی خارج میشوند.

 این بازی در سبک صفحه‌ای و برای رده سنی نوجوان طراحی شده است که به صورت ۲ الی ۴ نفره بازی می‌شود. این بازی یک بازی نوستالژی به حساب می آید که دارای قدمت نسبتا زیادی است و حتی در ورژن های جدیدتر نیز تولید شده است. این بازی آنقدر مورد استقبال همگان بود که هنوز هم در اندازه و جنس های متفاوت تولید و وارد بازار می شود.

 این بازی علاوه بر ویژگی جذاب خودش مهارت هایی مثل مهارت حل مسئله ، دقت و تمرکز، مهارت اجتماعی، ایجاد هماهنگی بین چشم ودست و اعتماد به نفس را افزایش میدهد. علاوه بر این  با توجه به اثر بازی بر روی مغز و تئوری هوش های 9 گانه گاردنر به ارتقای هوش میان فردی، درون فردی و تصویری و فضایی بسیار تاثیر گذار است امروز با ما در بازی تحریر همراه باشید تا بیشتر و دقیق تر به این بازی زیبا و جذاب نگاهی بیندازیم.

نحوه بازی

نحوه بازی

در این بازی یکی از بازیکنان را به عنوان بانکدار انتخاب میکنید  که وظیفه نگهداری از کارت ها و پول ها و بازرگانی را بر عهده بگیرد سپس به هر یک بازیکنان مبلغ 80000$ را به عنوان سرمایه اولیه پرداخت میکنید. به شما پیشنهاد میکنیم این پول را اینگونه پرداخت کنید:

4 عدد اسکناس 10000$

5 عدد اسکناس 5000$

4 عدد اسکناس 2000$

5 عدد اسکناس 200$

هر یک از پلیر ها مهره خود را بر روی نقطه آغاز قرار میدهند و به نوبت تاس می اندازند و بر روی هر خانه که قرار میگیرند دستورات آن خانه را انجام میدهند. بصورت کلی شما برا اینکه در این بازی حرفخه ای باشید ابتدا و پیش از همه باید به شناخت هریک از خانه ها بپردازید و بدانید که دقیق بر روی هر خانه که رسیدید باید چکاری انجام دهید. برای همین ما در ادامه و در ابتدا به شما درباره دستورات هر یک از خانه ها بیشتر می گوییم:

خانه‌‌های خیابان: هنگامی که یک بازیکن به یک خیابان میرد ابتدا باید کارت سنتد خیابان را بررسی کند و میزان سوددهی ان را مشاهده کند و با خود بسنجید که آیا خرید این خیابان به سود او است یا خیر و میزان سوددهی ان برای او مناسب است؟! در ادامه اگر قصد خرید خیابان را داشت باید قیمت کارگاه ان خیابان را بر روی کارت سند خیابان ک کند و ان را به بانکدار پرداخت کند و پیش از ان یک کارت واحد تولید را در خیابان قرار داده و رسما مالکیت خیابان را به نام خود در آورد در این لحظه کارت سند خیابان متعلق به ان فرد است. البته شما توجه داشتید به شوید که شما مجبور نیستید که خیابان را خریداری نمایید و می توانید منتظر فرصت های بهتری باشید. توجه داشته باشید که شما در ابتدا فقط میتوانید کارگاه خیابان را خریداری نمایید و اگر بخواهید که کارخانه تاسیس کنید باید دو خیابان همرنگ را خریداری نمایید.

بازی رو پولی

شرایط تاسیس کارخانه: بعد از آنکه شما توانید دو خیابان همرنگ خریداری نمایید یتوانید که برای خودتان کارخانه تاسیس کنید برای این کار باید ابتدا کارت سند خیابانی که میخواهید در ان کارخانه تاسیس کنید را چک کنید و قیمت کارخانه را بررسی کنید و بعد از آن هزینه کارگاه را که قبلا پرداخت کرده بودید را از ان کم کنید و مابقی را به بانک پرداخت کنید در نهایت شما میتوانید با گذاشتن یک کارت واحد تولدی دیگر در آن خیابان صاحب یک کارخانه شوید. توجه داشته باشید برای اینکه تاسیس یک کارخانه برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد بهتر است در کنار خرید یک خیابان گران قیمت یک خیابان ارزان قیمت هم خریداری کنید تا به این وسیله بخوانید کارخانه را با هزینه کمتری تاسیس کنید.

سود دهی کارگاه یا کارخانه: بعد از انکه یک دور بازی تمام میشود و مهره بازی شما در خیابان شما قرار می گیرد شما میتوانید سود ان خیابان را برداشت کنید البته باید توجه داشته باشید که اگر در یک خیابان کارخانه تاسیس کنید دیگر فقط میتوانید سود آن کارخانه را دریافت کنید و دیگر سود متعلق به کارگاه را نمی توانید دریافت کنید.

ورود غیر مجاز به خیابان دیگر بازیکنان: اگر یک بازیکن بدون اجازه به خیابان بازیکن دیگری وارد شود باید میزان جریمه ای که در سند خیابان ذکر شده است را در به صاحب خیابان پرداخت کند.

خانه‌های سوپر مارکت: در این بازی سوپر مارکت ها دارای چهار رنگ هستند و وقتی شما وارد یک سوپر مارکت میشود باید قیمت روی سند ان سوپر مارکت را بررسی کنید و در صورت که دارای مالک نبود می توانید آن را خریداری نمایید.

نحوه سوددهی و ورود غیر مجاز به سوپرمارکت: سود سوپر مارکت ها متغیر است و هنگام سکه شما وارد سوپر مارکت تان میشود باید با ریختن تاس میزان سود خود را مشخص کنید به این معنی که شما وقتی وارد سوپر مارکت خود شدید تاس میریزی و ان هر عددی که نشانت دهد نشان دهنده میزان سود شما میباشد. به همین ترتیب اگر کسی غیر مجاز وارد سوپر مارکت شما شود باید با ریختن تاس میزان جریمه را به شما پرداخت کند.

بازی رو پولی

اتاق بازرگانی: اگر بازیکنی در خانه اتاق بازرگانی قرار گیرد می تواند با پرداخت 1000$ کارت بازرگانی را دریافت کند و از مزیت های ان استفاده کند. یکی از این مزی ها این است که اگر بازکنی بصورت غیر مجاز به خانه فرد دیگر وارد شود و مشمول پرداخت جریمه شود میتواند با دادن کارت بازرگانی به صاحب ان از دادن جریمه خودداری نماید. همچنین صاحب خانه هم باید کارت را به بانک برگرداند و در ازای ان 3000$ دریافت کند.

حرف آخر

 شما در سایت بازی تحریر میتوانید انواع بازی فکری و خانوادگی را برای تمامی سنین با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید.

مشخصات کلیفکرآوران
سایر مشخصات
کشور سازنده

ایران

سبک بازی

تخته ای ، کارتی

رده سنی

کودک ، نوجوان ، بزرگسال

تعداد بازیکن

۲ الی ۴ نفر

محتویات داخل

صفحه بازی ، کارت های بازی ، مهره ها و دفترچه راهنما

خطر بلعیدن

دارد

نوع بسته بندی

جعبه مقوایی ( از نوع هارد باکس )

پرسش و پاسخفکرآوران

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیفکرآوران