گزارش نادرستی مشخصات

بازی فکری ریورسی ۸×۸ یک بازی دو نفره‌ی مبتنی بر تفکر استراتژیک شامل یک صفحه‌ی بازی ۸×۸ و ۶۴ مهره‌ی دو رنگ است. در ابتدا دو مهره از طرف رنگ سفید و دو مهره از طرف رنگ سیاه، به صورت ضربدری وسط صفحه قرار می‌گیرند.هر یک از بازیکنان یک رنگ را انتخاب و به نوبت یک مهره به صفحه اضافه می‌کنند، به شرطی که بتوانند مهره یا مهره‌های رنگ حریف را بین مهره‌های خود گرفتار کنند و رنگ آن‌ها را به نفع خود برگردانند. بازی ادامه می‌یابد تا تمام صفحه پر شود یا دیگر کسی نتواند مهره‌ای به صفحه اضافه کند. در پایان کسی که مهره‌ی بیشتری روی صفحه داشته باشد، برنده است. ریورسی ۸ در ۸ علاوه بر پرورش تفکر استراتژیک و قدرت حل مسئله، باعث تقویت قدرت پیش‌بینی و برنامه‌ریزی نیز می‌شود.

75,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی لبخند

ریورسی یک بازی فکری و استرتژی دو نفره  است که بر روی یک تخته 8×8  انجام می شود. بازی Reversi  در سال 1883 اختراع شده است. این بازی در پایان قرن نوزدهم در انگلستان محبوبیت قابل توجهی به دست آورد. اولین نسخه بازی در 21 اوت 1886به نام  The Saturday Review است. در سال 1893، ناشر آلمانی بازی Ravensburger شروع به تولید این بازی کرد. یک نشریه ژاپنی در سال 1907 با عنوان مجموعه کامل قوانین بازی های جهانی بازی فکری  Reversi را با قوانینی مشابه با اتللو توصیف می کند که در آن چهار قطعه اول به صورت مورب در مرکز قرار می گیرند و بازیکنان نمی توانند به سادگی از آن عبور کنند.  

بازی فکری ریورسی ۸×۸

بازی فکری ریورسی ۸×۸

ریورسی دارای شصت و چهار مهره بازی که از یک طرف روشن و از طرف دیگر تیره هستند. بازیکنان به نوبت مهره هایی را روی تخته قرار می دهند که رنگ اختصاص داده شده به سمت بالا باشد. در حین بازی، اگر هر مهره ای به رنگ حریف که در صفحه قرار دارد و با مهره ای  که به تازگی قرار داده شده محدود شده باشند در این صورت مهره هایی از رنگ بازیکن حریف به رنگ بازیکن فعلی تبدیل می شود. هدف از این بازی فکری این است که اکثر مهره ها برای نمایش رنگ زمانی که آخرین مربع خالی قابل پخش پر می شود، چرخانده شوند. 

هدف بازی فکری ریورسی ۸×۸

هدف این بازی فکری ساده است. برای برنده شدن، باید تا پایان بازی مهره های بیشتری نسبت به حریف خود روی تخته داشته باشید. مهره های بازی سیاه یا سفید هستند. وقتی بازی تمام می شود، هر بازیکن مهره های باقی مانده روی تخته را می شمارد تا برنده مشخص شود. 

قوانین بازی فکری ریورسی ۸×۸

قوانین بازی فکری ریورسی ۸×۸

هر یک از دو طرف مهره مربوط به یک بازیکن  است. که در اینجا به عنوان قطعات اتللو نامیده می شوند. نسخه تاریخی Reversi با یک تخته خالی شروع می شود و دو حرکت اول هر بازیکن در چهار مربع مرکزی تخته است. بازیکنان مهره های خود را به‌ طور متناوب با رنگ‌ هایشان قرار می‌ دهند. یک بازیکن ممکن است انتخاب کند که هر دو قطعه را بر روی یک مورب قرار ندهد. یا یکی از دیسک‌ های همرنگ را بچرخاند.  

2 مهره سیاه و 2 مهره سفید را در مرکز تخته قرار دهید.مهره ها را با رنگ های منطبق به صورت مورب به هم بچینید. بازیکن کم تجربه بهتر است مهره های سیاه را بازی کند زیرا مهره سیاه اول بازی را شروع می کند و این یک مزیت برای بازیکن کم تجربه ایجاد می کند. ولی اگر ، هر دو بازیکن در یک سطح هستند،  فرقی نمی کند که کدام زودتر بازی را شروع کنند. مهره های باقی مانده را به طور مساوی بین خود و حریف خود توزیع کنید. هر بازیکن باید 30 مهره باقیمانده داشته باشد. 

تخته بازی را طوری تنظیم کنید که برای بازیکن بی تجربه مزیت باشد. ولی اگر شما و حریفتان در یک سطح هستید، دیگر نیازی به قرار دادن مهره های اضافی روی تخته نیست. با این حال، برای یکسان سازی بازی بین یک بازیکن با تجربه ویک بازیکن بی‌ تجربه، با مهره های بیشتری که به نفع بازیکن بی‌ تجربه چرخانده شده‌اند و  نمی‌ توان آن‌ ها را برگرداند شروع کنید مانند گوشه‌ های تخته. به عبارت دیگر، تخته بازی را طبق معمول تنظیم کنید، اما 1 عدد از مهره های بازیکن بی تجربه را در هر گوشه تخته قرار دهید تا به آنها امتیاز 4 بدهید. این مهره ها را نمی‌ توان تغییر داد، بنابراین بازی منصفانه‌ تری ایجاد می‌ شود. 

استراتژی های بازی فکری ریورسی ۸×۸

یادگیری Reversi آسان است، اما در نهایت یک بازی استراتژی و معمایی است. هر قطعه ای که قرار می دهید برای نتیجه بازی مهم است. در اینجا چند استراتژی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا به شما کمک کند هر بار برنده شوید. 

استراتژی های بازی فکری ریورسی ۸×۸

کنترل کردن گوشه ها  

اگر می توانید یکی از قطعات خود را در یک مربع گوشه قرار دهید، کنترل گوشه ها راهی آسان برای کنار زدن مهره های حریف و بخش کلیدی هر استراتژی خوب Reversi است. گوشه تقریباً همیشه یک قطعه مورب، ستون یا هر دو ، به برنده شدن در بازی کمک می کند وقتی این اتفاق بیفتد ، غیرممکن است که بازیکن دیگر مهره گوشه را از آن خود کند. 

به این ترتیب گوشه ها قدرتمند ترین قسمت های بازی هستند. اغلب اوقات اگر بتوانید گوشه ها را بدست آورید، برنده بازی خواهید شد. هرچه تعداد گوشه ها بیشتر باشد، شانس موفقیت شما بیشتر است. در مقابل ، مهم است که حریف خود را از تصاحب گوشه ها دور نگه دارید. اجازه ندهید قطعه شما در هر یک از سه مربع اطراف گوشه بیفتد. اگر این اتفاق بیفتد، حریف می تواند مهره خود را در گوشه مجاور مهره شما قرار دهد. 

به لبه های تخته  توجه کنید 

فراتر از گوشه ها، لبه ها مهمترین قسمت های تخته هستند که باید به آنها توجه کنید.کنترل لبه ها می تواند منجر به پیروزی شما شود. به این نکته هم توجه کنید که تعداد زیادی از قطعات خود را در لبه ها ردیف نکنید. زیرا اگر حریف هر دو گوشه را بگیرد، تمام مهره‌ های شما را در امتداد لبه بر می‌گرداند که منجر به باخت بزرگ می‌ شود. یک استراتژی خوب  Reversi شامل بازیکنی است که یک گوشه را به حریف خود می دهد تا بتواند گوشه دیگر را بگیرد و در نتیجه حریف را از کنار زدن مهره های لبه شما ناتوان می کند. این  استراتژی به مقدار زیادی مهارت نیاز دارد، اما یک استراتژی عالی است. 

با دقت بازی کنید 

ممکن است در شروع بازی فکر کنید که تا آنجا که ممکن است مهره های بیشتری را در تخته از آن خود کنید  . اما این یک استراتژی خطرناک است. در شروع بازی، سعی کنید فقط چند مهره را برای خود کنید زیرا  هرچه مهره های بیشتری را برگردانید، حریف گزینه های بیشتری دارد. و راه را برای آن هموار می کنید تا مهره های بیشتری را از آن خود کرده و منجر به باخت سریع شما می شود.به طور کلی، هر چه تعداد مهره های کمتری را در شروع بازی کنترل کنید، بعداً وضعیت بهتری خواهید داشت. 

کلام آخر  

اکنون که نحوه بازی Reversi و همچنین استراتژی اصلی Reversi را می‌ دانید ، وقت آن است که این بازی معمایی و استراتژی را از سایت بازی تحریر تهیه کنید و مهارت‌ های خود را آزمایش کرده ، استراتژی های بالا را بیاموزید و  تمرین کنید تا به یک استاد واقعی Reversi تبدیل شوید! 

  

 

پرسش و پاسخگروه تولیدی لبخند

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیگروه تولیدی لبخند