بازی‌های معمایی

فیلـتر

نمایش 1–12 از 86 نتیجه

بازی های معمایی گروهی از بازی های رومیزی هستند که ذهن و افکار بازیکنان را به چالش می کشند و بازیکنان باید سعی کنند با استدلال ها و نتیجه گیری های صحیح در زمان معین معماها و حتی جریمه های بازی را حل کنند. این نوع بازی یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین انواع بازی های رومیزی است و همه باید حداقل یکی از این بازی ها را امتحان کنند.

بازی های معمایی علاوه بر این که باعث ایجاد لحظات شاد و مفرح می شود از طرفی مغزمان را هم ورزش می دهد و باعث تقویت ذهن و حافظه می شود در این مقاله به بررسی انواع بازی های فکری و مزایای بازی کردن با آن ها خواهیم پرداخت اگر می خواهید با بازی های معمایی بیش تر آشنا شوید با ما در مقاله ی بازی تحریر همراه باشید.

انواع بازی های معمایی

بازی های معمایی انواع مختلفی دارند ولی در این قسمت به معرفی 4 نوع از آن ها که سودمند ترین آن ها نیز است خواهیم پرداخت. این بازی ها را باید به صورت گروهی انجام داد و نمی توان به صورت تک نفره انجام داد. بازی های معمایی عبارتند از:

بعضی از بازی های معمایی را می توان به صورت انفرادی نیز برای سرگرمی و گذراندن وقت بازی کرد اما در این صورت از بسیاری از فواید بازی فکری دور خواهیم ماند به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم این بازی ها را به صورت گروهای انجام دهید تا به صورت کامل از مزایای بازی های معمایی بهره مند شوید.

مزایای بازی های معمایی

سرگرم شدن و فراهم شدن اوقات شاد یکی از مزایای بازی های معمایی است همچنین بازی های معمایی تاثیر زیادی بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن دارند از جمله مزایای بازی های معمایی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • کمک می کند تا بیش تر و بهتر بر روی کارمان تمرکز کنیم
  • باعث بهبود و افزایش عملکرد مغز می شود
  • گروهی بازی کردن بازی های معمایی باعث افزایش دوستی و صمیمیت می شود
  • این نوع بازی ها هیچ محدودیت سنی ندارند
  • از این نوع بازی ها می توان برای آموزش و تربیت کودکان استفاده کرد
  • باعث افزایش هوش هیجانی می شود.

کلام آخر

با شیوع ویروس کرونا و تغییر مدل زندگی انسان ها باعث شده است خیلی از تفریحات سالم سخت تر بشود و به همین دلیل بیش تر اوقات باید در خانه بمانیم اما فعالیت های مفیدی در خانه وجود ندارد.

اما ما به شما پیشنهاد می کنیم از بازی های معمایی و گروهی ما در سایت بازی تحریر استفاده کنید تا حال و هوای خانه خود را بهتر کنید و باعث به وجود آمدن لحظات شاد و مفرح برای خانواده خود شوید.

ویروس کرونا دیر یا زود از بین ما خواهد رفت اما تاثیرات مثبت بازی های معمایی و گروهی در بهبود شرایط روحی و ذهنی شما و افراد خانوادیتان خواهد ماند. شما می توانید بهترین بازی های معمایی را از سایت بازی تحریربرای ایجاد اوقات خوب با خانواده و دوستانتان از سایت بازی تحریر خریداری کنید.

اطلاعات بیشتر ...