آموزش بازی فکری ماه نو

بازی فکری ماه نو یک بازی با هدف ایجاد اتحاد و پیوسگی است. در انتخاب هر دور از بازی ماه نو باید بهترین کاشی را انتخاب کنید و بر مبنای ذخیره کاشی ها چرخ ماه لحظه به لحظه سقوط کرده و رو به کاهش است بدین منظور در این بازی برنامه ریزی کردن و استراتژی را یاد میگیرید. بار هر بار چرخش ماه نو می شود و شما می توانید با نقشه ای که در ذهنتان برنامه ریزی کردین بازی خود را بهبود ببخشید و راهی را پیش ببرید که با ایجاد هم افزایی بین کاشی ها در بازی برنده شوید. فراموش نکنید که هدف این بازی آموزش گرفتن تصمیم های هوشمندانه است. در ادامه این مقاله به برسی کامل بازی فکری ماه نو می پردازیم.

محتویات دورن بازی فکری ماه نو

بازی فکری ماه نو از جمله بازی های تخته ای و فکری است که برای رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان ساخته شده است و شما بزرگسالان می توانید علاوه بر بازی به نوجوانان خود تصمیم های هوشمندانه گرفتن را آموزش دهید.

از اجزای بازی فکری ماه نو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چرخ ماه
  • 68 کاشی در چهار رنگ مختلف یعنی از هر رنگ 17 عدد کاشی
  • 84 توکندر با 4 رنگ مختلف یعنی از هر رنگ 21 عدد ( این توکندر به صورت های یک توکن به عنوان توکن بازیکن و 20 توکن به عنوان های توکن های هدف هستند)
  • یک نشانگر
  • یک راهنما 

محتویات دورن بازی فکری ماه نو

هدف بازی فکری ماه نو چیست؟

هدف از بازی فکری ماه نو ایجاد حس پیوستگی و تصمیم گیری هوشمندانه است به گونه ای که هر بار شما یکی از اهداف نوشته شده روی کاشی خود را با برنامه ریزی و استراتژی خاص خود محقق کردید یک توکن هدف روی هدف محقق شده روی آن کاشی می گذارید با این کار حس زیبای پیروزی در شما ایجاد می شود و در آخر کسی که بتواند با عقل و بینش خود همه 20 توکن هدف خود را روی کاشی هایش بگذارد نفر اول و برنده بازی است.

روش بازی، بازی فکری ماه نو 

روش بازی، بازی فکری ماه نو به گونه ای است که در ابتدای بازی چهار بازیکن موجود در تعدا 17 کاشی از چرخ ماه به صورت نوبتی به منظور محقق کردن اعداف روی کاشی ها بر میدارند و روی یک صفحه فرضی در ذهنشان رو به روی خود می چینند. فراموش نکنید که ترتیب نوبت بازیکنان را جای توکن آن ها در ردیف ماه تعیین میکند و همچنین نوبت بازی همیشه با بازیکنی است که تعداد توکن کمتری نسبت به بقیه دارد. از دیگر قوانین بازی این است که اگر چند توکن در یک خانه باشند و روی هم ستونی تشکیل دهند، نوبت بازی با بازیکنی است که توکن آن در راس یعنی در بالای همه توکن ها قرار دارد.

هر چهار بازیکن در نوبت خود، به ترتیب پنج مرحله زیر را بایستی طی کند:

  • پر کردن ردیف ها که البته این موضوع بستگی به شرایط اجباری و اختیاری است.
  • انتخاب یک کاشی و جا به جا کردن نشان گر ماه
  • جلو بردن توکن روی چرخ ماه 
  • جای گذاری یک کاشی
  • محقق کردن اهداف روی کاشی ها

روش بازی، بازی فکری ماه نو

آماده سازی بازی فکری ماه نو 

برای شروع بازی فکری ماه نو ابتدا باید تعداد یک الی چهار بازیکن به صورت گرد کنار هم بنشینند سپس چرخ ماه را در وسط محوطه بازی قرار دهند. دومین کاری که بایستی انجام دهید نشان گر را در فضایی خالی بالای منطقه طلایی  بالای ماه نو قرار دهید. بعد از انجام دادن کار های اولیه 68 کاشی موجود در بازی را به پشت بر زده و در هر 11 فضای باقی مانده ی چرخ ماه یک کاشی به رو بگذارید. کاشی های باقی مانده را در چند ستون روی هم قرار دهید و در آخر آن ها را به پشت در کنار چرخ ماه بگذارید. هر بازی کن یکی از چهار رنگ موجود در جعبه را انتخاب کرده و 21 توکن از آن رنگ را برای خود بر میدارد.

هشدار:  اگر اولین باری است که بازی فکری ماه نو را بازی می کنید (یک تقلب به شما میرسانیم که بهتر است جایی باز گو نکنید :D) در ایتدا بهتر است برای اینکه بازی را ببرید از تعداد توکن کمتری استفاده کنید و با توکن کم بازی کنید.

اگر بازی فکری ماه نو را به صورت سه نفری بازی می کنید و یا دو نفری و حتی تک نفری بایستی تعداد توکن ها را با نسبت به تعداد نفرات بازی تقسیم کنید. بعد از برداشتن توکن ها نوبت این است که ترتیب و نوبت هر کس را مشخص را مشخص کنید. برای این کار هر بازیکن یکی از توکن های خود را در فضای وسط بازی قرار می دهد سپس بازیکنی که شب ها از همه دیر تر می خوابد، با چشم های بسته شروع به برداشتن توکن ها می کند و مانندی ستونی کاشی ها را روی هم قرار می دهد. کسی که مسئولیت برداشتن توکن ها را بر عهده دارد بایستی به این موضوع که توکنی که اول برداشته در زیر ستون قرار دهد و توکن آخری را روی همه توکن ها در ستون قرار دهد. 

رنج قیمت بازی فکری ماه نو 

بازی فکری ماه نو یکی از بازی های مفید و خانوادگی است که از 140 هزار تومان شروع می شود و تا 220 هزار تومان ادامه دارد. دلیل متغیر بودن قیمت ها بستگی به فروشگاه ها و فروشنده ها دارد.

کلام آخر

بازی فکری ماه نو یک بازی فکری جذاب و سرگرم کننده برای نوجوانان و بزرگسالان است که شما می توانید این بازی جذاب را با مناسب ترین و کم ترین قیمت از سایت بازی تحریر تهیه کنید.

hanafi