آموزش بازی فکری شهردار

بازی فکری شهردار یک بازی ۲ تا ۴ نفره‌ با روندی سریع و بسیار سرگرم کننده پیش می رود که در آن هر بازیکن سعی می‌کند شهرش را طوری توسعه دهد که زودتر از بقیه بتواند ۴ مکان مهم و شاخص شهر خود را تکمیل کند. این بازی باعث تقویت ریختن استراتژی و قدرت فکر کردن در کودکان می شود همچنین بازی فکری شهردار مناسب برای کودکان 12 سال به بالا است در ادامه به آموزش بازی فکری شهردار خواهیم پرداخت.

محتویات جعبه بازی فکری شهردار

در این قسمت از مقاله به بررسی محتویات بازی کارتی شهردار خواهیم پرداخت.

  • 24 عدد کارت شروع
  • 84 عدد کارت عرضه
  • 2 عدد تاس
  • 78 عدد سکه
  • دفترچه راهنمای بازی

سناریو بازی کارتی شهردار

سناریو بازی کارتی شهردار

شما در این بازی در نقش شهردار یک شهر هستید که باید آن شهر را بسازید و با شهر های دیگر رقابت کنید اما شهروندان تقاضاهای خیلی زیادی دارند: ایجاد اشتغال، ساخت یک پارک علم و فناوری، کارخانه لبنیات و حتی یک ایستگاه رادیو…

با توجه به اینکه در حال حاضر شهر فقط یک مزرعه گندم، یک نانوایی و یک تاس دارد، راه دشواری در پیش رو دارید. تنها با داشتن دو تاس و یک برنامه ریزی دقیق، باید شهر خود را به بزرگترین شهر منطقه تبدیل کنید! باید از طریق توسعه شهر، ایجاد تأسیسات مختلف و برداشتن از ذخایر شهرهای همسایه درآمد کسب کنید و حواستان باشد که آنها هم همین هدف را دارند. 

مدیریت منابع در کنار تفکر استراتژیک از مهارت‌های اساسی برای افزایش هوش مالی محسوب می‌شوند و بازی شهردار به روشی جالب و بدیع این مهارت‌ها را پرورش می‌دهد. 

راهنمای بازی فکری شهردار

برای شروع بازی فکری و استراتژیک شهردار به هر بازیکن دو عدد کارت شروع داده می‌شود که رنگشان با بقیه کارت‌ها متفاوت می‌باشد.

یک کارت مزرعه گندم و یک کارت نانوایی و چهار عدد کارت شاخص که هدف بازی برگرداندن این کارت‌های شاخص می‌باشد. کارت‌های عرضه رو با توجه به رنگ‌هایشان دسته‌بندی و به ترتیب اعداد روی تاس در وسط میز بازی چیدمان می‌کنیم. رنگ کارت‌ها مهم و سرنوشت شما رو در بازی تعیین می‌کند و سپس کارت‌های آبی که در نوبت هر کس ازجمله کسی که تاس ریخته از بانک پول می‌گیرند، کارت‌های سبز که فقط در نوبت خود بازیکن پول نصیبش می‌کنند.

کارت‌های قرمز که صاحبانشان از کسی که تاس ریخته پول می‌گیرند و کارت‌های بنفش که دارندگان آن‌ها به هنگام تاس ریختن از بقیه‌ی بازیکنان پول می‌گیرند. اینجاست که باید از قوه مدیریت مالی خود استفاده کنید و برای شهرتان کسب درآمد کنید تا بتوانید اقدامات لازم جهت گسترش شهر رو انجام دهید.

راهنمای بازی فکری شهردار

حال به هر بازیکن قبل از شروع بازی سه عدد سکه داده می‌شود. شروع کنید و تاس رو به‌نوبت بیندازید و نسبت به عدد تاس کارت عرضه رو انتخاب کنید و به نوشته‌های کارت خود را بخوانید و آنچه را که بر روی کارت نوشته شده است عمل کنید؛ و حال نوبت نفر بعدی است و به همین روال ادامه دهید. سکه‌هایتان را جمع کنید و امکانات جدید به شهرتان اضافه کنید.

خرید بازی فکری شهردار

بازی فکری شهردار بازی بسیار جذابی است که باعث تقویت قدرت فکر کردن و ریختن استراتژی می شود اگر به دنیال خرید این بازی هستید می توانید این بازی را از سایت بازی تحریر با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

برایخرید بازی فکری شهردار کلیک کنید

hanafi