بازی فکری تیزبین یک بازی رومیزی برای افزایش سرعت و تمرکز بازیکنان است به این گونه که بازیکنان باید تصویر مشترک را زود تر از همه در کارت ها بیابند. نکته این بازی این است که هر کارتی که در بازیکنان وجود دارد یک عکس مشترک با دیگر کارت ها را دارد که باید به زودی آن را پیدا کنند.

بازی فکری رومیزی تیزبین شامل یک کارت راهنما، 5عدد کارت که شیوه بازی با هرکارت متفاوت است و 55 کارت اصلی دارد که در این مقاله شیوه های متفاوت این بازی را به شما یاد می دهیم.

راهنمای بازی فکری تیز بین

این بازی 3 مدل مختلف دارد، نسخه اصلی که همان کلاسیک است و عکس روی کارت ها عکس های متفاوتی دارد یک نمونه دیگر از این بازی نسخه حیوانات است که عکس روی کارت ها، عکس حیوانات است، و آخرین نمونه الفبا است که برای کودکان پیشنهاد می شود که کلمات ساده روی آن نوشته شده است.

خلاصه بازی این است که هر فرد باید عکس های مشابه کارت ها را بیابد و سریعا اعلام کند تا امتیاز کسب کند ولی نحوه محاسبه امتیاز در هر مدل از بازی فرق می کند.

این بازی دارای 5 مدل مختلف است که نحوه محاسبه امتیاز در هر یک از آن ها به گونه دیگر است که در پایین به آنهای می پردازیم.

روش های بازی رو میزی تیز بین

این بازی را می توان در بین خانواده و دوستان به 5 روش بازی کرد همچنین این بازی برای تمام سنین پیشنهاد می شود. در این قسمت از مقاله به معرفی انواع روش های بازی رو میزی تیز بین خواهیم پرداخت.

مدل برج

فرض کنیم 4 نفر در بازی حضور دارند، ابتدا کارت ها بور زده می شوند سپس به هر فرد یک کارت داده می شود. قسمت اصلی کارت ها رو به زمین گذاشته می شود و قسمت اصلی کارت های باقی مانده را رو به بالا می گذاریم.

بین بازیکنان هم یک داور انتخاب می کنیم که بازی با نظم به جلو برود. با اشاره داور بازی، کارت هایمان را برداشته و طبق قوانین بازی رو به جلو می رویم؛ عکس هایی که روی کارتمان با کارت های بازی مطابقت می دهیم، اگر از دیگر بازیکنان زود تر و سریع تر عمل کنیم آن کارت را بر می داریم

هر کارت یک امتیاز است، کسی که کارت آخرین بازی را ببرد پنچ امتیاز دیگر نیز می گیرد.

مدل دیوار

کارت های بازی را بین بازیکنان تقسیم می کنیم، قسمت اصلی کارت باز هم رو به پایین قرار می دهیم. با اشاره داور کارت هایمان را بر می داریم؛ یک کارت را به زمین می اندازیم و طبق روال بازی عکس هایی که با کارت زمین مطابقت دارد را زمین می اندازیم. فردی که کارت هایش زود تر از همه تمام شود برنده بازی و 5 امتیاز می گیرد و فردی که کارت هایش از همه دیر تر تمام شود 20 امتیاز منفی می گیرد.

مدل سیب زمینی داغ

در این مدل از گیم بورد تیز بین مانند مدل های قبلی کارت ها رو به زمین با اشاره داور شروع می کنیم؛ کارت های مشابه را به دیگران انتقال می دهیم در آخر فردی که کارت کمی دارد برنده بازی می شود و هر دور 5 امتیاز از بازنده بازی کسر می شود.

مدل هدیه زهر آلود

با درست حدس زدن عکس مشابه دیگران با کارت زمین، آن کارت را به او هدیه می دهید و یک کارت از کارت های شما به زمین می رود. فردی که کارت هایش زود تر از همه تمام شود یا کارت کمتری داشته باشد 20 امتیاز مثبت می گیرد فرد دوم 10 امتیاز مثبت می گیرد.

مدل سه تایی

در این مدل از این بازی فردی که تمامی کارت های زمین را از آن خود کند بازی را می برد، زمانی که شما 3 کارت مشابه راپیدا کنید و تمامی کارت ها برای خود بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله ما به شما نحوه بازی کردن گیم برد زیبای تیز بین را توضیح دادیم. شما می توانید گیم بورد فکری تیز بین را از فروشگاه آنلاین بازی فکری و لوازم التحریر بازی تحریر تهیه نمایید.