بازی‌های رومیزی و بردگیم‌

فیلـتر

نمایش 1–12 از 173 نتیجه

اگر نمی دانید برد گیم و بازی رومیزی چیست و به دنبال پاسخ هستید به شما می گوییم که در مکان مناسب هستید زیرا اکنون می خواهم در مورد برد گیم و بازی های رو میزی صحبت کنیم، پس تا آخر این مقاله را دنبال کنید.

امروزه سرگرمی های مجازی و ویروس کرونا فرصت انجام این بازی ها را از ما گرفته است و بسیاری از افراد را نه تنها از بازی های گروهی و دوستانه دور کرده بلکه از جمع دوستانه نیز غافل شوند. اکثر مردم دوست دارند خود را در دنیایی غرق کنند که به تدریج هوش، بینش و روابط اجتماعی را از بین می برد.

برد گیم چیست؟

بازی روی میزی یا همان برد گیم ها، که قدیمی ها آن را بازی روی تخته می نامیدند. بازی هایی که به نظر می رسد محدود به یک طرف کارت، سنگ یا تاس هستند، اما از نظر داخلی دارای داستان و استراتژی محاسبه شده ای هستند و تابع یک سری قوانین از پیش تعیین شده هستند.

تاریخ بازی های رومیزی و برد گیم ها

بازی های رومیزی دارای پیشینه چندین هزار ساله هستند اما در سال های اخیر بازی های رو میزی تنوع زیادی پیدا کرده اند همانطور که گفتیم ریشه این نوع بازی ها به تمدن های قدیمی مانند تمدن مصر و جیرفت بر می گردد و ریشه چندین هزار ساله دارند به عنوان مثال قدمت بازی تخته نردکه امروزه در تمام خانه های ایرانی پیدا می شود به 3000 سال پیش در شهر سوخته بر می گردد و سرزمین مادری این بازی ایران است همچنین بازی شطرنجکه قدمت آن به 1500 سال پیش بر می گردد بسیاری از مردم این بازی را ابدائی ایرانی ها می دانند ولی عده ای آن را ابدائی مصریان و اعراب می دانند.

و اگر از تاریخ بگذریم این بازی ها قبل از این که تکنولوژی پیشرفت بکند و سرگرمی های جدیدی مانند تلوزیون، کامپیوتر و فضای مجازی ایجاد شود بسیار محبوب بودند و سرگرمی های جدید مدتی جای این نوع از بازی ها را گرفتن ولی در سال های اخیر محبوبیت بازی های رو میزی افزایش یافته است.

مزایای بازی های رومیزی

در این قسمت به بررسی مزایای بازی های رومیزی و برد گیم ها خواهیم پرداخت از اصلی ترین مزایای بازی های رومیزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود روابط اجتماعی

در بازی های برد گیم و رومیزی محدودیت های سنی و جنسیتی بی معنی هستند. فرقی نمی کند زن باشید یا مرد ، کودک باشید یا بزرگسال، از نظر جسمانی سالم هستید یا خیر، شما به راحتی می توانید در انواع بازی ها شرکت کرده و از آن لذت ببرید.

روانشناسان این نوع بازی ها را برای درمان افسردگی و حل مشکلات خانوادگی تجویز می کنند و همچنین روانشناسان این بازی ها را برای بهبود روابط فردی و احتماعی بسیار تاثیر گذار می داند و از ان به عنوان راه درمان استفاده می کنند.

افزایش ضریب هوشی

بازی رومیزی یک بازی گروهی است و همه سعی می کنند بهتر بازی را انجام دهند و نتیجه را به نفع خود تغییر دهند. به ویژه در نوع بازی های برد گیم فکری، این موضوع باعث  تقویت ضریب هوشی در افراد می شود و بازی های برد گیم فکری بیش از سایر انواع برد گیم ها خود را نشان می دهد.

برنده کسی است که بتواند از هوش خود برای نشان دادن مهارت بیشتر از آنها استفاده کند. به همین دلیل ، افراد در بازی دائماً در تلاش هستند تا بیشتر و بیشتر از سلول های مغزی خود استفاده کنند. هرچه بیشتر سلول های مغزی خود را تربیت کنیم ، قوی تر می شوند. اگر از سلول های مغزی خود استفاده نکنید ، به تدریج توانایی خود را از دست می دهند.

افزایش هوش هیجانی

در طول بازی ما باید دائماً پیامدهای حرکات خود و تیم ها و رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنیم همچنین باید بتوانیم بهترین موقعیت ها را در بازی مشخص کنیم وبهترین حرکت را انتخاب کنید و هیچ فرصتی را از دست ندهید با انجام این کار ها هوش هیجانی ما نیز تقویت می شود.

انواع بازی های رو میزی

در این قسمت از مقاله به معرفی انواع بازی های برد گیم و رومیزی خواهیم پرداخت این نوع بازی ها عبارتند از:

  • بازی های آموزشی
  • بازی های جنگی
  • بازی های معمایی
  • بازی های استراتژیکی
  • بازی تعاملی
  • بازی نقش آفرینی
  • بازی های آلمانی
  • بازی های اقتصادی
  • بازی های جاسوسی
  • بازی های گروهی و دورهمی

کلام آخر

در این مقاله به بررسی بازی های رومیزی و برد گیم پرداختیم شما می توانید این نوع از بازی ها را از سایت بازی تحریرتهیه کنید و لحظات شاد و مفرحی را در کنار خانواده و دوستان داشته باشید.

اطلاعات بیشتر ...