آموزش بازی چشمک

از بازی فکری چشمک می توان در دورهمی های دوستانه و خانوادگی برای ایجاد خاطرات خوب و گذراندن اوقات فراغت استفاده کرد اگر این بازی را انجام دهید کسی برنده می شود سرعت عمل و هوش بالایی دارند و برنده بازی کسی است که امتیاز بیش تری با چشمک زدن به طوری که که بازیکنان دیگر متوجه چشمک زدن شما در طول بازی نشوند.

بازی فکری چشمک نمونه ی داخلی بازی وینک ( WINK ) است که در این بازی افراد به تقویت مهارت ها دقت و افزایش اعتماد به نفس خود می پردازند.

این بازی جذاب و سرگرم کننده، بازیکنی برنده بازی است که بتواند با زیرکی و اعتماد به نفس بالا شریک خود را پیدا کرده و با دقت بالا اتهام همدستی به بازیکنان دیگر بزند و امتیاز آن ها را برای خود بکند.

محتویات داخل جعبه ی بازی فکری چشمک

در این قسمت از مقاله به بررسی محتویات داخل جعبه ی بازی فکری چشمک می پردازیم.

  • در این بازی 36 کارت شماره گذاری شده وجود دارد
  • بازی فکری چشمک دارای 36 کارت اتهام است ( 8 کارت زاپاس که در صورت گم شدن 36 کارت می توان آن ها را  جایگزین کرد)

·8 کارت رنگی بازیکن

·8 آدمک رنگی

  • همراه با یک دفترچه راهنمایی

راهنمای بازی گروهی چشمک

در آغاز این بازی یک نفر کارت های 36 تایی را که پشت آن ها یا سیاه است یا سفید انتخاب می کند و در یک ردیف و ستون 6 در 6 بر روی زمین می چیند و بقیه کارت ها را بین بازیکنان تقسیم می کند. هر بازیکن در این بازی یک آدمک رنگی به همراه کارت های رنگی انتخاب می کند و رو به روی خود روی زمین می چیند و به هر بازیکن چهار کارت اتهام نیز تعلق می گیرد.

بعد از پخش کارت ها بین بازیکنان یک نفر به قید قرعه بازی را شروع می کند و بازیکنان باید کارت ها را به صورت مخفیانه نگه دارند.

بازیکن اول باید آدمک رنگی یا مهره ی خود را روی شماره ای از کارت های روی میز قرار دهد که غیر از اعداد کارت های او است و سپس شماره را اعلام کند.

و بعد از آن که بازیکن آدمک خود را روی کارتی می گذارد یک دور زمان دارد تا هم دستش را پیدا کند
شریک یا همدستش کسی است که شماره ی اعلام شده در دستش باشد.

بعد از این که بازی یک دور می چرخد و نوبت به نفر اول می رسد باید با تیز هوشی و دقت بالا هم دست خود را پیدا کند و اسم یار خود را بگوید و در خواست کارت کند.

  • در زمانی که یار خود را درست پیدا کند کارت از روی میز برداشته می شود و یک امتیاز برای او ثبت می شود
  • و اگر شریک خود را به اشتباه تشخیص بدهد کارت روی میز را بر عکس می شود.

اتهام در بازی فکری چشمک چیست؟

اگر در طول بازی بفهمید یک بازیکن به بازیکن دیگر چشمک زده است می توانید یکی از کارت های خود را به او داده و اگر اتهام شما به او درست باشد می توانید هر دو کارت را برای خودتان بردارید و 2 امتیاز می گیرید و مهره ی آن شخص هم در تا نوبت بعدی در همان فضای خالی قرار می گیرد.

اگر اتهام وارد شده اشتباه باشد هیچ اتفاقی رخ نمی دهد، قثط بازیکنی که متهم شده است می گوید که شماره کارت در دست من نیست و کارت اتهام داده شده می سوزد و کارت از جریان بازی خارج می شود.

پایان بازی در بازی فکری چشمک

 در بازی فکری چشمک زمانی پایان بازی رخ می دهد که یک بازیکن کارت های در دست خود را به پایان برساند و یا اگر تمام کارت هایی که در زمین چیده شده اند تمام شود  همه ی بازیکنان کارت هایی که به دست آورده اند را می شمارند. کارت های به دست آورده 1 امتیاز محسوب می شود و کارت های اتهام 1 امتیاز محسوب می شود.

و در پایان بازی کسی برنده است که امتیازات بیش تری از بازیکنان دیگر داشته باشد اما اگر امتیازات دو بازیکن یا چند بازیکن با یکدیرگر برابر باشد بازیکنی برنده است کارت اتهام های کم تری داشته باشد و اگر کارت اتهامات هم برابر باشد بازیکنی برنده است که کارت کم تری در دست داشته باشد

کلام آخر

بازی فکری چشمک  جزء بازی هایی هست که باعث ایجاد لحظات شاد و هیجان انگیز و مهیج بین دوستان و خانواده می شود شما می توانید این بازی را از فروشگاه آنلاین بازی فکری و لوازم تحریر بازی تحریر خریداری کرده و نظرات خودتان را در مورد این بازی برای ما کامنت کنید.

hanafi