آموزش بازی فکری دکتر اکتشاف

بازی فکری دکتر اکتشاف نوعی از بازی های کارتی است که برای رده ی سنی کودکان و نوجوانان طراحی شده است و می توان این بازی را به صورت دو نفره انجام داد. این بازی بسیار جذاب بوده و باعث ایجاد سرگرمی و شادی در کودکان و بازیکنان این بازی می شود در ادامه به بررسی بیش تر بازی کارتی اکتشاف خواهیم پرداخت.

محتویات جعبه بازی فکری دکتر اکتشاف

در این قسمت از مقاله به بررسی محتویات بازی کارتی دکتر اکتشاف خواهیم پرداخت.

  • پوله های آزمایش
  • کارت های بازی
  • توپ های کوچک
  •  دفترچه راهنمای بازی

سناریو بازی دکتر اکتشاف

دکتر ارنست در آزمایشگاه خود مشغول اکتشاف است و باید هر چه سریع تر مواد شیمیای خطرناک را در لوله های آزمایش با یکدیگر ترکیب کند و دکتر برای این کار نیاز به یک دستیار دارد. شما در این بازی در نقش یک دستیار هستید که باید سریع تر از سایر بازیکنان به او کمک کند تا بتواند لوله های آزمایشگاهی را با توپ های رنگی جابجا کند و اگر دستیار خوبی باشید در نهایت برنده بازی خواهد شد.

هر یک از بازیکنان به عنوان یکی از دستیاران دکتر ارنست باید هر چه سریعتر با استفاده از لوله های آزمایش توپ ها را به نحوی جابجا نمایند که در نهایت ترتیب توپ های داخل لوله ها با تصویر روی کارت های بازی یکسان شود، هر بازیکنی که زود تر اینکار را انجام دهد، برنده آن دور از بازی خواهد بود. بازیکنان در هنگام جابجا کردن توپ ها بین لوله های آزمایش باید دقت کنند که توپ با دست و انگشتان آنها برخورد نداشته باشد و در صورتی که دست آنها توپ را لمس نماید و یا اینکه توپ بر روی زمین بیافتد، بازیکن آن دور از بازی را از دست خواهد داد. بازیکنی که بتواند 5 کارت را برای خودش جمع کند، برنده نهایی بازی خواهد بود.

راهنمای بازی فکری دکتر اکتشاف

راهنمای بازی فکری دکتر اکتشاف

این بازی شامل شش لوله آزمایش، دوازده توپک در سه رنگ متفاوت، ۳۶ کارت الگو و راهنمای بازی است.
در ابتدای بازی به هر بازیکن سه لوله آزمایش همراه با ۶ عدد توپک داده می‌شود. کارت‌های الگو، رو به پایین، در وسط زمین بازی قرار داده می شود. یکی از بازیکنان یک کارت را برمی‌گرداند. بازیکنی که زودتر بتواند با جا به جا کردن توپ‌های رنگی آن‌ها را به صورت الگوی کارت درآورد، آن کارت را به عنوان امتیاز برای خود بر می دارد. بازیکنان نباید توپ را با دست لمس کنند یا آن‌ها را زمین بیندازند.

از مزایای این بازی می توان به بالا رفتن توانایی ها و همگام سازی چشم و دست، سرعت عمل و قدرت تطبیق مسائل اشاره کرد.

کلام آخر

اگر شما هم به دنبال یک بازی جذاب برای کودکان خود هستید تا آن ها را سرگرم کنید ما به شما بازی فکری اکتشاف را پیشنهاد می کنیم. به علاوه می توانید این بازی را از سایت بازی تحریر با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید. 

برای خرید بازی فکری دکتر اکتشاف کلیک کنید.

hanafi