آموزش بازی فکری نامیرا

بازی فکری نامیرا یک بازی کارتی است که می توان این بازی را 2 الی 10 نفره بازی کرد این بازی مناسب برای بزرگسالان است و می توان بازی فکری نامیرا را بین خانواده، دوستان و جمع های پر جمعیت بازی کرد همچنین باعث به وجود آمدن لحظات و خاطرات خوب در کنار خانواده و دوستان می شود. در این بازی باید با جمع کردن سکه و ادعای های مختلف بازیکنان را از بازی خارج کرده و پیروز بازی شوید. در این مقاله به آموزش بازی فکری نامیرا خواهیم پرداخت.

محتویات جعبه بازی فکری نامیرا

در این قسمت از مقاله به معرفی جعبه بازی فکری نامیرا خواهیم پرداخت.

 • بازی فکری نامیرا داری 30 کارت بازی در 6 دسته 5 تایی است

·10 کارت وفاداری

·60 عدد سکه در سه ورق

 • دفترچه راهنما

سناریو بازی کارتی نامیرا

داستان این بازی از این قرار است که بعد این انسان های ضرر ها و زیان های زیادی را به زمین وارد کرده اند. طبیعت این قانون را می گذارد که از بین انسان های فانی یک نفر را به عنوان  ارمئیتی یا همان سپندارمذ انتخاب شود تا انسان ها خودشان پاسخوگوی رفتار های خود با طبیعت باشد. در این بازی بازیکنان با حرف زدن و ادعا های مختلف بازیکنان دیگر را از بازی بیرون می اندازند.

توضیحات بازی فکری و کارتی نامیرا

بازی فکری نامیرا نسخه ایرانی شده ی بازی بسیار زیبای کودتا است البته در قوانین بازی نامیرا تغییراتی را اعمال کرده اند که باعث شده بازی کارتی با بازی کودتا تفاوت های کوچکی داشته باشد. از این تفاوت ها می توان به زیاد بودن قوانین بازی نامیرا نسبت به بازی کودتا اشاره کرد البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که می توان این بازی را با قوانین بازی فکری کودتا، بازی کرد.

بازی فکری و جذاب نامیرا بسیار اعتیاد آور بوده و موجب شده شنا به این بازی معتاد شوید همچنین این بازی به زیبایی بومی شده و عکس ها و گرفیک این بازی بسیار با کیفیت است. از مزیت ها این بازی می توان به بالا رفتن حرف زدن، هوش ریاضی، بالا رفتن اعتماد به نفس و شخصیت شناسی اشاره کرد.

قوانین بازی فکری نامیرا

در این قسمت از مقاله ابتدا به معرفی شخصیت های بازی فکری نامیرا خواهیم پرداخت.

 • وهومن: فردی بسیار خوش منشب است و کسی که بازی نامیرا با نقش وهومن بازی می کند می تواند از زمین دو کارت برداشته و یکی از این کارت ها را با کارت های خود تعویض کند همچنین این نقش هیچ مالیاتی پرداخت نمی کند و آشا نیز کارت های او را نمی بیند.
 • آشا: فردی است که مسئولیت نظم و ساماندهی را بر عهده دارد این شخص می تواند یکی از کارت های تمام بازیکنان را ببیند البته به جز وهومن و همچنین می تواند بگوید که آن کارت را با یکی ازکارت های داخل بازی عوض کند. اگر شهریار بیش از 5 سکه داشته باشد می تواند جلوی اشا را بگیرد و اجازه ندهد او سه سکه بردارد
 • شهریار: این نقش مظهر توانایی ها و قدرت های آفریدگار در  این بازی است. این بازیکن می تواند در نوبت خودش 3 سکه از خزانه برداشت کندو به دیگر بازیکنان اجازه ندهد بیش از یک سکه بردارند.
 • آرمئیتی: این نقش نشانه های برد باری و سازگاری است کسی برنده بازی است که بتواند به عنوان آرمئیتی شناخته شود
 • هورتات: این نقش نگهبان آب است هر کسی که این نقش را بازی می کند می تواند از هر بازیکن 2 سکه به عنوان مالیات دریافت کند حتی اگر یک بازیکن یک سکه داشته باشد می تواند از آن بازیکن یک سکه دریافت کند.
 • امرتات: نماد جاودانگی در  این بازی است این بازیکن در برابر اهریمن مقاومت نشان می دهد و این قابلیت را دارد که با پرداخت 10 سکه یکی از کارت های خودش را بفروشد.
 • اهرمن: نماد شیطان و بدی در این بازی است و می تواند با پرداخت سه سکه به خزانه کارت یکی از بازیکنان را بسوزاند.

بازیکنی که کارت هایش سوخته باشد از بازی خارج می شود و آخرین بازیکنی که در بازی بماند برنده بازی است و به او لقب آرمئیتی است.

نحوه توزیع کارت ها در بازی فکری نامیرا

در این قسمت از مقاله به بررسی نحوه توزیع کارت ها در بازی فکری نامیرا خواهیم پرداخت. نحوه توزیع کارت ها به تعداد بازیکن ها بستگی دارد

 • اگر تعدا بازیکنان 2 نفر باشد به هر بازیکن 2 کارت تعلق می گیرد
 • اگر تعداد بازیکنان 2 الی 6 نفره باشد به هر بازیکن  3 کارت تعلق می گیرد
 • اگر تعداد بازیکنان 7 الی 8 نفر باشد به هر بازیکن 4 کارت تعلق می گیرد
 • اگر تعداد بازیکنان  9 الی 10 باشد به هر بازیکن 5 کارت تعلق می گیرد.

به بازیکن 2 سکه تعلق می گیرد و بقیه سکه ها در خزانه گذاشته می شود همچنین هر بازیکن باید کارت های خود را ببیند و سکه های خود در جایی قرار دهد که همه می توانند آن را ببیند.

به هر ازیکن یک کارت وفاداری تعلق می گیرد و کارت های وفاداری دو رو هستند یک رو به نام پارس شماخته می شود و روی دیگر با نام ماد شناخته می شود.

کارت های راهنمانی در این بازی وجود دارد که خواندن آن کارت ها خالی از لطف نیست.

نکاتی در مورد بازی فکری نامیرا

در این بازی نکاتی وجود دارد که در حین بازی باید به آن ها توجه کنید.

 • اگر دو کارت اهریمن به سمت شما حمله کند بهتر است ادعای دروغ امرتات نکنید یا اتهام بی خود نزنید چرا که این کار باعث می شود از بازی خارج شوید.
 • هیچ بازیکنی نمی تواند علیه هم قبیله ای خود اقدامی انجام دهد و یا به او اتهام بزند مگر این که همه ی بازیکنان ازیک قبیله باشد.
 • برنده بازی در بازی فکری نامیرا بازیکن است نه قبیله و در این قبیله ها به خاطر محدود کردن اقدامات است. 
 • اگر شما بیش از 10 سکه داشته باشید باید به اجبار 7 سکه را پرداخت کنید و یکی از کارت های بازکنان حریف را بسوزانید
 • سکه های بازیکنان که از بازی حذف شده اند و به خزانه بر می گردد و کارت های حذف شده باید رو باشد
 • می توانید به بازیکنان دیگر سکه قرض دهید و یا قرض بگیرید.

کلام آخر

بازی فکری نامیرا یک بازی کارتی بسیار سرگرم کننده و اعتیاد آور است شما می توانید این باز را از فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر و بازی فکری بازی تحریر خریداری کنید.

hanafi