آموزش بازی فکری پانتومیم

اگر می خواهید یک بازی مفرح را با خانواده و دوستان خود تجربه کنید ما به شما بازی پانتومیم را پیشنهاد می کنیم که حتی کسانی که این بازی را انجام نمی دهند و تماشگر هستند از این بازی لذت می برند. پانتومیم جزء بازی های جمعی شاد و مفرح است که طرفداران زیادی دارد.

بازی به صورتی است که شما باید با یک سری حرکات، اشارات کلمه ای را به هم تیمی های خود بفهمانید و آن ها کلمه را درست حدس بزنند. تیمی که بتواند کلمات را به درستی و در زمان کم حدس بزند از تیم حریف خود پیشی می گیرد و برنده ی بازی اعلام می شود.

اگر می خواهید بازی برای شما و افرادی که بازی می کنند جذاب تر شود ابتدا در انتخاب کلمات سن و سال بازیکنان را مد نظر داسته باشید برای مثال برای افراد کم سن و سال کلمات راحت تری را انتخاب کنید و کلماتی را انتخاب کنید که بازیکن وقتی درباره ی آن ها ژست می گیرد حرکات خنده داری انجام دهد.

در این مقاله به آموزش بازی فکری پانتومیم و بررسی جزئیات این بازی خواهیم پرداخت.

پانتومیم به روش ساده

ابتدا برای شروع بازی باید یک سری کلمات و عبارات خنده دار را روی کارت هایی بنویسید و داخل ظرف بیاندازید همچین شما می توانید برای بالا بردن جذابیت بازی این کلمات را به دسته های مختلف تقسیم کنید به عنوان مثال دسته ی آهنگ، ضرب المثل، فیلم و….

نفر اولی که می خواهد اجرا کند باید یک کاغذ از داخل ظرف برداشته و کلمه ی نوشته شده روی آن را برای هم تیمی خود بدون هیچ صحبتی اجراکند اگر هم تیمی های آن ها توانستند کلمه را درست حدس بزنند آن تیم امتیاز کلمه را می گیرند.

سپس بازیکنان تیم بعدی خود را برای اجرا آماده می کنند و از داخل ظرف کاغدی را برداشته و کلمه را برای هم تیمی های خود اجرا می کنند. بازیکنان باید آن کلمه را در مدت تعیین شده حدس بزنند اما اگر زود تر از زمان تعیین شده حدس بزنند برای هر سی ثانیه باقی مانده یک امتیاز مثبت در نظر می گیرند.

لوازم مورد نیاز برای بازی پاتومیم

  • تعدادی تیکه کاغذ یا کارت برای نوشتن کلماتی که در بازی پانتومیم اجرا خواهد شد.
  • کاغذ و خودکار برای ثبت امتیازات هر دو گروه
  • تایمر برای گرفتن زمان تعیین شده برای اجرا

قانون و قوائد بازی پانتومیم

در بازی پانتومیم قانون و قوائدی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن این قوانین، شما امتیاز منفی دریافت می کنید.

  • در این بازی در هر صورت لب زدن ممنوع است
  • اشاره ی مستقیم به اشیا ممنوع است
  • به کار بردن بیش از حد نشانه ها خطا محسوب می شود
  • برای بازی زمانی مشخص کنید. اگر تیمی سریع تر از زمان تعیین شده کلمه را حدس بزنند امتیاز مثبت به آن ها تعلق می گیرد

این بازی شور و هیجان بسیار زیادی برای بازیکنان و تماشاچیان این بازی به همراه دارد و بازیکن ممکن است آنقدر در بازی غوطه ور شده باشد که از خنده های بی امان اطرافیان و تماشاچیان غافل شود.

در این بازی زمانی که وارد میدان می شوید علاوه بر اینکه به برد و باخت فکر می کنید به ساخت لحظات شاد و سرگرم کننده کنار خانواده و دوستان خود فکر کنید.

hanafi