آموزش بازی فکری گابلت

یکی از بازی های فکری که جذابیت بسیار بالایی می تواند داشته باشد بازی فکری گابلت است زیرا این بازی نیاز به داشتن برنامه ریزی ذهن دارد همچنین این بازی بسیار طولانی بوده ولی در عوض حوصله بر نمی باشد (هر دور در این بازی حدود 10 الی 20 دقیقه از شما زمان می گیرد). بازی فکری گابلت قوانین بسیار ساده دارد که می توانید سریعا آن را یاد گرفته و زمانی که آن را بازی کردید می فهمید که این بازی به هیچ عنوان سن و سال نمی شناسد و برای افراد شش سال به بالا این بازی بسیار سرگرم کننده است و افراد زیاد شیفته این بازی می شوند.

محتویات جعبه بازی فکری گابلت

در این قسمت از مقاله به بررسی محتویات بازی فکری گابلت خواهیم پرداخت.

  • دفترچه راهنمای بازی فکری گابلت
  • 24 مهره پلاستیکی
  • یک صفحه چوبی 16 خانه ای
  • یک کیسه پارچه ای

راهنمای بازی فکری گابلت

راهنمای بازی فکری گابلت

این بازی قوانین بسیار ساده ای دارد. در این بازی یک صفحه ی دایره ای شکل بزرگ دارد که در آن مربعی چهار در چهار قرار گرفته است و در هر بازی گابلت هر بازیکن ۱۲ مهره در ۴ سایز مختلف در دست دارد. از هرکدام از سایزها ۳ مهره وجود دارد بنابراین هرکس سه مجموعه مهره دارد. وظیفه‌ی این مهره‌ها ساختن یک خط راست چهارتایی از مهره‌های موجود در دست بازیکن است. در روند این بازی فکری گابلت آنچه اهمیت بالایی دارد مربوط به رنگ مهره‌ها است.

 نکته‌: مهره‌های بزرگ از هر رنگ می‌توانند بر مهره‌های کوچک از هر رنگ دیگر غالب شوند و به‌اصطلاح خود بازی، آن را قورت دهد.

در ادامه‌ی بازی آنچه می‌تواند باعث پیروزی یا باخت بازیکن شود رنگ و اندازه‌ی مهره است. این بازی برخلاف ظاهر ساده‌ای که دارد بسیار حساس است و باید در طول بازی حواس خود را جمع کرد تا بازی هیجان‌انگیزتر ادامه پیدا کند. در انجام بازی گابلت شما باید مهره‌های خود را به نحوی در صفحه بازی قرار دهید که چهار مهره هم‌رنگ در یک ردیف قرار بگیرند.

کلام آخر

اگر به دنبال یک بازی مهیج برای تمام سنین هستید ما به شما بازی فکری گابلت را پیشنهاد می کنیم. بازیکن درحین بازی گابلت باید حواس خود را جمع کند، بنابراین این بازی تمرین خوبی برای بالا بردن تمرکز است. با به یاد داشتن حرکت حریف مقابل، شانس پیروزی در این بازی بالا می رود. با این وجود بازی فکری گابلت تمرینی برای تقویت حافظه می شود. البته باید فراموش نکنید هدف بازی گابلت برد یا باخت نیست بلکه هدف آن ساختن اوقات خوش برای جمع های دوستانه و خانوادگی است. اگر به دنبال خرید این بازی هستید می توانید این بازی را با قیمت بسیار مناسب از سایت بازی تحریر خریداری کنید.

برای خرید بازی فکری گابلت کلیک کنید.

hanafi