آموزش بازی فکری جومانجی

بازی فکری جومانجی  "JUMANJI"یک بازی رومیزی به ظاهر عتیقه با تزئینات استادانه برای جلب توجه جوانانی است که به راحتی خسته می شوند. بازی فکری جومانجی یک بازی کارتی است که برای سنین 8 سال به بالا و 2 تا 4 بازیکن توصیه می شود. تخته ی بازی شامل چهار مسیر پیچ در پیچ با رمزگشای جومانجی است که در مرکز آن قرار دارد. در یک طرف این منطقه بازی مرکزی 10 مکان برای "آزادسازی جنگل" وجود دارد که به آن Doomsday Grid می گویند. این بازی باعث افزایش قدرت تخیل و خلاقیت بچه ها و افزایش قدرت تصمیم گیری در لحظه آن ها می شود.

محتویات بازی فکری جومانجی

برد بازی، دفترچه ی راهنمای بازی ، 4 عدد تاس ویژه ی نجات در بازی، 2 عدد تاس معمولی برای بازی ،4 عدد مهره ی مخصوص بازی ،30 عدد کارت مخصوص بازی( کارت های خطر نامیده می شود) ،یک عدد تندیس چوبی کرگدن ، تایمر ، رمزگشامحتویات بازی فکری جومانجی

هدف بازی فکری جومانجی 

اولین نفری باشید که به مرکز بازی می‌رسید و جومانجی را صدا می‌کنید!

شروع بازی فکری جومانجی 

بازی فکری جومانجی یک بازی بردگیم است که برای شروع ،کارت های خطر را با هم مخلوط کنید و آنها را به صورت رو به پایین در فضای DRAW تخته بازی قرار دهید.هر بازیکن یک عدد مهره ی مخصوص بازی را انتخاب می‌کند و آن را در فضای شروع رنگ همسان خود قرار می‌دهد. مهره های استفاده نشده را خارج از بازی قرار دهید. تندیس کرگدن را روی پایه اصلی آن قرار دهید.هر بازیکن یک عدد تاس ویژه ی نجات را انتخاب می کند. تاس های نجات باقیمانده را خارج از بازی قرار دهید.

نحوه ی انجام بازی فکری جومانجی

برای شروع بازی یک بازیکن را به دلخواه برای شروع انتخاب می کنیم و بعدا به صورت ساعتگرد نوبت دیگر بازیکنان می شود.

بازیکنی که نوبت اوست همیشه در دست خود تایمر و تاس را در دست دارد. وقتی که نوبت به شما رسید. تاس نجات را بیاندازید سپس مهره ی خود را در جای مخصوص آن قرار دهید،( در امتداد مسیر رنگی خود به سمت مرکز بازی ). نسبت به عددی که با انداختن تاس آمده است حرکت کنید. وقتی نوبت شما تمام شد، تایمر و تاس را به بازیکن سمت چپ خود بدهید.نحوه ی انجام بازی فکری جومانجی

مسیرهای بازی فکری جومانجی

چهار نوع  مسیر وجود دارد. در نوبت شما، هنگامی که مهره ی شما حرکت خود را در یکی از این مسیر ها به پایان داد، موارد زیر را انجام دهید.

خطرات جنگل ،شما را تهدید می کند! بازیکنان دیگر باید سعی کنند با چرخاندن ساعت شنی یا نماد مطابق با کارت خطر، شما را نجات دهند. که به این صورت است:یک کارت خطر از روی درز بکشید. آن را به سمت بالا زیر رمزگشا بلغزانید تا پیام را با صدای بلند بخواند و نماد و عدد راز او را آشکار کنید.نمادهای مخفی: کارت شما یکی از نمادهای زیر را نشان می دهد: طناب، شمشیر، قالب، تبر، راکت، در باز یا قایق. هر نماد روی تاس نجات تصویر شده است.بازیکنان دیگر باید با پرتاب سریع نمادی که با کارت شما مطابقت دارد و با استفاده از تاس نجات خود، شما را نجات دهند.شما باید در حین چرخاندن تایمر، بگویید:«آماده! تنظیم کن! برو!».هر یک از بازیکنان  باید قبل از تمام شدن زمان خود، ساعت شنی را بچرخانند. لازم به ذکر است ساعت شنی با هر نماد کارت مطابقت دارد.

انداختن تاس در برابر زمان

برای نجات یک بازیکن، همه بازیکنان دیگر به سرعت تاس نجات خود را همزمان می‌اندازند. تاس نجات هر یک از این بازیکنان باید به طور مداوم بچرخند تا زمانی که یک نماد مطابق یا ساعت شنی بیافتد.بازیکنان باید عجله کنند – آنها فقط حدود 8 ثانیه فرصت دارند! زمان سنج اعلام می کند که زمان تمام شده است .اگر همه بازیکنان دیگر نماد مطابق یا ساعت شنی را بیاندازند، در امان هستند! و آنگاه مهره ی شما در مسیر خود می ماند. بازیکنان دیگر مهره های خود را به تعداد اعداد نشان داده شده روی کارت ،جلوتر می‌برند. اگر یک یا چند بازیکن نتوانستند نماد مطابق یا ساعت شنی را بچرخانند، باید پیاده خود را به تعداد اعداد نشان داده شده روی کارت به عقب برگردانید. همه بازیکنان دیگر سر جای خود می مانند! کارت را رو به بالا در اولین فضای Doomsday Grid روی صفحه بازی قرار دهید. نوبت شما تمام شد.

The Doomsday Grid

کارت های خطر قرار داده شده ، نشان دهنده خطراتی است که شهر را فرا می گیرد. با پیشرفت بازی، کارت های خطر به ترتیب نشان داده شده در تصویر به شبکه اضافه می شوند.سعی کنید شبکه را با کارت پر نکنید! اگر قبل از رسیدن بازیکن به مرکز بازی پر شود، همه بازیکنان بازنده می شوند! شما باید بازی را دوباره انجام دهید تا زمانی که کسی برنده شود!.کارت ها را در جهت فلش قرار دهید. شما در جنگل مکیده می‌شوید،و  مهره ی شما برای هر رول ناموفق تاس یک خانه به عقب می‌رود تا زمانی که بازیکنی ، شما را با انداختن تاس و آوردن اعداد 5 یا 8 متوقف کند. ممکن است چندین بار طول بکشد تا بازیکنان دیگر شما را متوقف کنند. اگر 5 یا 8 رول شود، در امان هستید. شما در جای خود بمانید. نوبت شما تمام شد.اگر 5 یا 8 رول نشد، بایدمهره ی  خود را یک فاصله به عقب ببرید. از دستورالعمل ها پیروی نکنید. بازیکنی که در سمت چپ غلتک قرار دارد، اکنون یک بار تاس را می‌چرخاند.THE Doomsday Grid

توجه: اگر به اندازه کافی بدشانس هستید که به فضای START برگردید، نوبت شما تمام شده است. چرخش بعدی خود را در فضای START شروع کنید.

جنگل جومانجی

همه بازیکنان (از جمله شما) در جنگل به دام افتاده اید! همه ی شما باید تاس را رول کنید تا یکدیگر را نجات دهید. نوبت شما تا زمانی که موفق نشوید به پایان نمی رسد.در این موقعیت ، ممکن است مجبور شوید چندین کارت خطر را به Doomsday Grid اضافه کنید!

یک کارت خطر بکشید و آن را زیر رسیور بکشید.

پیام را با صدای بلند بخوانید و نماد و عدد راز را آشکار کنید.

تایمر را برگردانید.

همه بازیکنان (از جمله خودتان) به سرعت شروع به انداختن تاس نجات خود در همان زمان می کنند.

تندیس چوبی کرگدن

در صورت تمایل می توانید تندیس چوبی کرگدن را مستقیماً جلوتر از هر پیاده (به جز در مرکز بازی) روی برد قرار دهید تا مانع از حرکت آن بازیکن شود.بازیکن مسدود شده در آن فضا باقی می ماند تا زمانی که بازیکن دیگری روی فضای Rhino ( تندیس چوبی کرگدن) فرود بیاید و تندیس چوبی کرگدن را حرکت دهد، یا بازیکن مسدود شده در نوبت خود عدد زوج را بچرخاند.

اگر مهره ی شما توسط کرگدن مسدود شده است، یک بار در نوبت معمولی خود تاس را بچرخانید.اگر یک عدد زوج رول کنید، کرگدن را روی پایه اصلی خود قرار دهید و تعداد فاصله های نشان داده شده روی برد به جلو ببرید. دستورالعمل های جایی  که در آن فرود می آیید را دنبال کنید.اگر یک عدد فرد را بچرخانید، کرگدن همچنان شما را مسدود می کند. دستورالعمل‌های جایی را که در آن هستید دنبال کنید.کرگدن شما را تعقیب می کند: اگر مهره شما توسط کرگدن مسدود شد و به سمت عقب حرکت کرد، کرگدن را همراه با آن حرکت دهید .

پایان بازی

 برای برنده شدن، اولین نفری باشید که به مرکز بازی برسید و JUMANJI را صدا می کنید!!! 

کلام آخر

بازی فکری جومانجی یک بازی هیجانی و برد گیم می باشد. اگر می خواهید هیجان این بازی را تجربه کنید و شانس خود را امتحان کنید می توانید بازی فکری جومانجی را از سایت بازی تحریر تهیه کنید.

hanafi
ارسال دیدگاه