آموزش بازی غرب وحشی بنگ

بازی بنگ با غرب وحشی یک بازی فکری در سبک وسترن اسپاگتی میباشد که در ان شخصیت های اصلی یعنی کلانتر و یاغی نقش ایفا میکنند. بصورت کلی یاغی ها میخواهند کلانتر را شکار کنند ولی در این وسط معاون کلانتر ها هم سعی میکنند به صورت ناشناس به کلانتری کمک کنند ولی در این بین خائن هم وجود دارد که می خواهد مانع این کار شود. امروز با ما در سایت بازی تحریر همراه باشید تا به شما یک بازی زیبای فکری دیگر و جدید را معرفی کنیم و به نحوه بازی و ریز این بازی بپردازیم.

وسایل  بازی

هفت تا کارت نقش: یک کلانتر و دو معاون کلانتر و سه یاغی و یک خائن. در کلی این بازی از هشتاد کارت بازی تشکیل شده است که شامل: شانزده کارت شخصیت و هفت تا کارت راهنما و 7 تا صفحه بازی وسی تا توکن گلوله و در نهایت یک دفترچه راهنما هم شامل میشود

وسایل بازی

هدف بازی

در این بازی هر شخصیت هدف های مختلفی را دنبال میکند برای مثال کلانتر سعی میکند که نظم و قانون را در شهر اجرا کند و یاغی ها و همچنین خائن را دستگیر کند. از اونور یاغی ها قصد دارند که کلانتر را بکشند ولی در این راه اگر پای جایزه در میان باشد می توانند همدیگر را نیز بزنند. خائن هم دوست دارد که جانشین کلانتر شود و اخرین فرد باقی ماند در بازی باشد. معاون کلانتر ها هم همان هدف کلانتر را در پیش میگیرند.

شروع بازی

به هریک از بازیکنان یک صفحه بازی که نشان دهنده شخصیت و نوع بازی و تعداد گلوله ها است. در این مرحله شما باید به نسبتت بازیکنان نقش بردارید. برای مثال:

4 نفره: 1 کلانتر و 1 خائن و 2 یاغی

5نفره: 1 کلانتر و 1 خائن و 2 یاغی و 1 معاون کلانتر

6 نفره: 1 کلانترو 1 خائن و و 3 یاغی و 1 معاون کلانتر

7 نفره: 1 کلانترو 1 خائن و و 3 یاغی و 2 معاون کلانتر

کارن ها را بر بزنید به هر بازیکن از پشت کارت یک کارت نقش بدهید. کسی که نقش کلانتر را گرفته است کارتش را به بقیه نشان میدهد و خودش را معرفی میکند. اما باید بقیه بازیکنان نقش خودش را پنهان کنند. پس از آن کارت های شخصیت را باید بر بزنید و به هرکس از رو یک کارت شخصیت بدهد. هرکس باید خودش را با ان کارت معرفی کند  ویژگی های خاص خودش را نیز که روی کارت نوشته شده است را بخواند. روی این کارت ها تعداد گلوله ای که هرکس دارد نیز مشخص شده است ولی کلانتر یک گلوله بیشتر از آن چیزی که روی کارت نوشته شده غااست دارد. برای مثال اگر روی کارت نوشته شده است 3 گلوله کلانتر باید 4 گلوله بردارد و یا اگر روی کارت نوشته شده است 5 گلوله کلانتر باید 6 گلوله بردارد.

کارت های شخصیت و کارت های نقش ها و صفحه های بازی را داخل جعبه بگذارید چون دیگر انها لازم نیستند. کارت های بازی را بردارید و آنها را بر بزنید و به هرکس از سمت پشت به تعداد گلوله هایی که دارد کارت بازی بدهید. بقیه کارت ها را از سمت پشت روی میز قرار دهید و یک قسمتی را هم به کارت های سوخته بازی اختصاص دهید.

مطالب مرتبط : بازی های رومیزی و بردگیم

اگر شما هنوز زیاد در بازی حرفه ای نیستید و دوست دارید که در بازی های اول صرفا از قوانین بازی در بیاورید بهتر است در دست های اول تمام کارت هایی که دارای علامت کتاب هستند را بیرون بگذارید تا کار برای شما در شروع بازی آسانتر شود.

شخصیت ها

هر کدام از شخصیت ها دارای قابلیت های منحصر بفردی هستند و همین امر باعث میشود که این شخصیت از دیگران متمایز شود. در بازی تعداد گلوله هایی که داید به اصطلاح جان های شما را نشان میدهد یعنی نشان میدهد که شما قبل از اینکه بمیرید چند گلوله می توانید بخورید همچنین تعداد گلوله تعداد کارت هایی که میتوانید در پایان در دست خود نگه دارید را نیز نشان میدهد این قانون مربوط به قانون محدودیت کارت است.

برای مثال اگر یک شخصیت دارای 3 جان است میتواند در طول بازی 3 گلوله بخورد ولی اگر 4 گلوله بخورد از دور خارج خواهید شد همچنین باید بداین که اگر این شخص در طول بازی یک گلوله بخورد در پایان هر دست میتواند فط سه کارت بردارد ولی هیچ جای نگرانی نیست برای اینکه در طول بازی فرصت های متعددی خواهید داشت تا بتوانید جان اضافی به دست آورید و از این فرصت برای حفظ خود در بازی استفاده کنید.

شخصیت ها

بازی

همانطور که احتمالا معلوم است در این بازی شروع کنند کلانتر است. کلانتر بازی را شروع میکند و بازی در چند دور و در جهت عقربه های ساعت ادامه پیدا میکند. نوبت هر بازیکن سه مرحله دارد:

اول باید دو عدد کارت را به اجبار بکشد و بعد از به تعداد دلخواه از کارت هایش را بازی کند و کارت های اضافی خود را به اجبار بسوزاند.

مطالب مرتبط : خرید انواع بازی های فکری آموزشی

حرف آخر

 در این مطلب سعی کردیم که شما را با بازی فکری جذاب و هیجان انگیز غرب وحشی آشنا کنیم و آن را تا جایی که امکانش است به بهترین  و ساده ترین حالت ممکن به شما آموزش بدهیم. امید است بعد از خواندن این مطلب شما این بازی زیبا را یاد گرفته باشید ولی اگر هنوز خریداری نکردید و بعد از خواندن این مقاله به خرید این بازی علاقه مند شدید می توانید با مراجعه به سایت بازی تحریر نه تنها بازی بنگ یا غرب وحشی را با مناسبترین قیمت خریداری کنید بلکه انواع دیگر بازی فکری را برای سنین مختلف تهیه کنید و از آنها لذت ببرید. آموزش دیگر بازی های فکری را نیز میتوانید در سایت بازی تحریر بیابید. امیدواریم با بازی کردن این گیم زیبا در جمع های دوستانه و خانوادگی اوقات خوشی را برای خود به ارمغان بیاورید. ممنون که همراهمان بودید.

hanafi