بازی فکری سوسکی یه بازی کارتی بسیار جذاب است که می توان 2 الی 6 نفره بازی کرد اگر شما هم از حشرات بدتان می آید این بازی مناسب شما است زیرا باید حشرات را با بلوف زدن از خودتان دور کنید و علاوه بر این که اوقاتی بسیار خوش برای شما فراهم می شود این بازی بازیگری و سخن گفتن شما را تقویت می کند. این بازی برای کودکان بالای 8 سال به بالا بسیار مناسب است شما می توانید برای این بازی 45 دقیقه زمان صرف کنید. در ادامه به بررسی بازی فکری سوسکی خواهیم پرداخت.

محتویات بازی فکری سوسکی

در این قسمت از مقاله به بررسی محتویات جعبه بازی فکری سوسکی خواهم پرداخت.

  • این بازی دارای شش کارت راهنما
  • شصت و چهار کارت حشرات که 8 نوع حشره دارد
  • دفترچه ی راهنمای بازی

مزایای بازی کارتی سوسکی

مزایای بازی کارتی سوسکی

بازی کارتی سوسکی دارای مزایای بسیار زیادی است که در این مقاله به بررسی هر یک از این مزایا خواهیم پرداخت. 

  • این بازی باعث افزایش قدرت تصمیم گیری می شود
  • باعث افزایش اعتماد به نفس می شود
  • قدرت متقاعد سازی، سخنوری و پیش پینی را در کودکان افزایش می دهد
  • باعث افزایش تمرکز می شود

راهنمای بازی فکری سوسکی

در بازی فکری سوسکی شما با داشتن 64 کارت بازی که به‌طور مساوی بین بازیکنان تقسیم می‌شود. باید کارت حشرات را از خودتان دور کنید قبل از شروع بازی کارت ها را بر زده و به پشت جلوی بازیکنان قرار می‌دهیم. بازیکنی که از همه بزرگ‌تر است یک کارت را انتخاب کرده و جلوی بازیکن کناری قرار می‌دهد.

برای کارت نیز یک حدس می‌زند به‌عنوان‌مثال می‌گوید سوسک. بازیکن کناری دو انتخاب دارد؛ اگر کارت را بپذیرد باید حدس خود را اعلام کند. اگر درست حدس زده باشد کارت را به نفر اول برگردانده و اگر غلط بگوید باید کارت را برای خود بردارد.

در حالت دیگر بازی فکری سوسکی کارت را نگاه کرده و به نفر بعدی می‌دهد. در این صورت می‌تواند ادعای نفر اول را تکرار کند و یا خودش یک نام جانور جدید را اعلام کند. کارت را جلوی بازیکنی می‌توان قرار داد که کارت را ندیده باشد؛ بنابراین هیچ بازیکنی نباید کارت را دو بار ببیند.

اگر شما آخرین نفر باشید فقط باید درست یا غلط را بگوئید و در ادامه بازی شما شروع‌کننده خواهید بود.

پایان بازی زمانی است که یک بازیکن چهار کارت جانور را در جلوی خود داشته باشد و یا اینکه یک بازیکن کارتی برای ادامه بازی نداشته باشد.توجه داشته باشید بازیکنی که کارتی نداشته باشد اما کارتی به او تحمیل نشده باشد همچنان در بازی است.

پایان بازی فکرس سوسکی چگونه است؟

در بازی دو نفره، بعد از بر زدن کارت‌ها 10 کارت بدون دیدن تصاویر آن‌ها از بازی بیرون گذاشته می‌شود تا بازیکنان ندانند کدام کارت‌ها در بازی هستند. در این حالت فقط بازیکنان باید حدس بزنند و نمی‌توانند کارت را به دیگری واگذار کنند زیرا این حالت کاملاً بی‌مورد است. بازنده کسی است که 5 کارت از یک جانور را جلوی خود داشته باشد یا اینکه برای شروع دور جدید هیچ کارتی نداشته باشد.

کلام آخر

بازی فکری سوسکی نوعی از بازی های کارتی است که بسیار سرگرم کننده بوده و جذابیت بسیار زیادی دارد و بازی بسیار مناسبی برای کودکان است شما می توانید این بازی را از سایت بازی تحریر به قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

برای خرید بازی فکری سوسکی کلیک کنید