گزارش نادرستی مشخصات

با وجود قوانین بسیار ساده، نه مرسی یک بازی گروهی بسیار جذاب است که می‌تواند شما را به شدت درگیر بازی کند! این بازی شامل ۵۵ ژتون و ۳۳ کارت بازی است که از ۳ تا ۳۵ شماره‌گذاری شده‌اند. هر بار یک کارت رو می‌شود و بازیکنی که نوبتش است یا آن را برمی‌دارد یا با پرداخت یک ژتون نوبت را به نفر بعدی می‌دهد. شماره‌های روی کارت امتیاز منفی هستند اما اگر بتوانید اعداد را ردیف کنید، تنها پایین‌ترین رقم امتیاز منفی آن ردیف حساب می‌شود. این بازی قدرت ریسک را بالا می‌برد.

75,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی نهالک

[{“name”:”بررسی”,”value”:”

انواع مختلف بازی های فکری در جهان وجود دارد که هر یک از آنها در مناطق مختلف دارای طرفدار های زیادی است. این بازی ها انواع مختلفی دارند و با توجه به سلیقه ها معیار برای انتخاب این بازی ها متفاوت میباشد. شاید یک سری از افراد بازی های کارتی را ترجیح دهند و برخی دیگر بازی های برد گیم را بیشتر دوست داشته باشند. همه اینها در اخر به معیار های شخصی فرد برمیگردد. 

امروز قصد داریم یکی از جذابترین و هیجان انگیز ترین و سرگرم کننده ترین بازی های فکری را برای شما معرفی کنیم. این بازی نه مرسی نام دارد. اگر شما هم علاقه مند به بازی های فکری هستید حتما تا انتهای این مطلب با بازی تحریر همراه باشید چون قطعا از این بازی لذت خواهید برد.

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری بالماسکه

درباره بازی نه مرسی

با وجود قوانین بسیار ساده، نه مرسی یک بازی گروهی بسیار جذاب است که می‌تواند شما را به شدت درگیر بازی کند! این بازی شامل ۵۵ ژتون و ۳۳ کارت بازی است که از ۳ تا ۳۵ شماره‌گذاری شده‌اند. هر بار یک کارت رو می‌شود و بازیکنی که نوبتش است یا آن را برمی‌دارد یا با پرداخت یک ژتون نوبت را به نفر بعدی می‌دهد. شماره‌های روی کارت امتیاز منفی هستند اما اگر بتوانید اعداد را ردیف کنید، تنها پایین‌ترین رقم امتیاز منفی آن ردیف حساب می‌شود. این بازی قدرت ریسک را بالا می‌برد.

محتویات داخل جعبه  بازی نه مرسی

·         ۳۳ کارت با شماره های ۳ تا ۳۵

·         ۵۵ توکن بازی

نگاه کلی به بازی

یک کارت مقابل بازیکن قرار می گیرد و باید بازیکن تصمیم بگیرد که آیا آن کارت و امتیاز منفی آن را قبول میکند و با قرار دادن یک توکن در کنار آن کارت را میخواد رد کند. بازی در جهت عقربه های ساعت ادامه پیدا میکند و بازیکن بعدی نیز باید تصمیم بگیرد که ایا میخواد این کارت با توکن احتمالی کنارش را دریافت کند و یا او هم با قرار دادن توکن کارت را رد کند. در انتها وقتی تمام کارت ها در دست بازیکنان قرار گرفت کسی که کمترین امتیاز منفی را داشته باشد برنده است.

مطالب مرتبط:بازی فکری ریسک

چیدمان

چیدمان

اگر فقط سه یا چهار بازیکن وجود داشته باشد یازده توکن را به هر بازیکن بدهید و توکن های اضافی را در جعبه قرار دهید بعد از این کارت ها را بر بزنید و بیست و چهار کارت را از پشتت برو روی زمین قرار دهید و بقیه کارت های اضافی را بدون اینکه کسی آنها را ببینید داخل جعبه قرار دهید. بازیکنان باید توکن های خود را داخل دست خود پنهان کنند تا کسی نتواند آنها را ببیند.

کارت ها و توکن ها

هر کارتی که  روبروی خود دارید به اندازه عدد منفی که روئی ان نوشته شده است دارای امتیاز منفی برای بازیکن است برای مثال اگر یک کارت بر روی خود عدد هشت را دارد آن کارت با برداشته شدن هشت امتیاز منفی برای بازیکن به ارمغان خواهد آورد و اگر یک بازیکن چند کارت را در پیش روی خود داشته باشد کوچکترین عدد کارت ها به عنوان امتیاز منفی آن به شمار خواهد رفت. 

برای مثال اگر یک بازیکن کارت های 18 و 17 و 19 را در مقابل خود داشته باشد امتیاز منفی 17 برای این بازیکن ثبت خواهد شد و درباره توکن ها هم باید بگویم که ما می توانید با استفاده از توکن ها یک کارت را رد کند و از برداشتن و دریافت امتیاز منفی امتناع کنید پس داشتن توکن های زیاد همیشه به نفع بازیکنان میباشد. همچنین در پاتین بازی توکن های باقی ماند امتیاز مثبت محسوب میشود و از امتیازات منفی کلی بازیکنان میکاهد.

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری کاتان

بازی نه مرسی

نحوه ی بازی

یکی از بازیکنان را به صورت تصادفی به عنوان شروع کننده بازی انتخاب کنید و ان بازیکن باید کارت رویی را از روی دسته کارت بازی بردارد و به رو برگرداند در این لحظه باید تصمیم بگیرد که آیا این کارت را می خواهد بردارد و جلوی خودش بگذارد و یا  اینکه با قرار دادن یک توکن کنار آن کارت تصمیم دارد که آن کارت را رد کند در جهت عقربه های ساعت بازیکنان دیگر  نیز باید همین تصمیم را بگیرند. 

کارت و توکن های همراهش را بردارند و یا با قرار دادن یک توکن کنار آن رد کنند. معمولا بازیکنان با قرار دادن توکن آن را رد میکنند و تعداد تای یک کارت زیاد میشود و ان که ان را برمیدارد بسیار مناسب می شود این یکی از جذابیت های بازی نه مرسی استگت را بردارد نفر بعدی باید یک کارت جدید رو کنند.

حرف آخر

در این مطلب از بازی تحریر کردیم شما را با یکی از جذاب ترین بازی های فکری یعنی نه مرسی آشنا کنیم. سعی شد که با چیستی و محتویات جعبه و نحوه کلی بازی کردن بازی نگاهی بیندازیم. امید است توانسته باشیم در این را برای شما مفید واقع شویم و این بازی زیبا و جذاب را به طور کامل برای شما شرح دهیم. شما میتوانید با مراجعه به سایت بازی تحریر انواع بازی فکری و برد گیم و بازی کارتی را مثل همین بازی نه مرسی خریداری نمایید. همکاران ما در بازی تحریر در تلاشند که بهترین  بازی ها را در سایت برای شما گرد هم آوردند تا شما بتوانید بهترین انتخاب ها را با مناسبترین قیمت ها داشته باشید.

پرسش و پاسخگروه تولیدی نهالک

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیگروه تولیدی نهالک