بازی درهم سرا جزء بازی های فکری و کارتی است که توسط گروه تولیدی بازی های فکری نهالک ساخته شده است. بازی فکری درهم سرا یک بازی استراتژیک است که این بازی را می توان 2 الی 4 نفره بازی کرد و برای تمام سنین مخصوصا بزرگسالان مناسب است ما در این مقاله به آموزش و معرفی بازی درهم سرا خواهیم پرداخت.

محتویات جعبه بازی فکری و استراتژیکی درهم سرا

محتویات بازی کارتی درهم سرا شامل موارد زیر است:

  • در این جعبه چهار کارت راهنما
  • چهل و هشت کارت در چهار رنگ مختلف (هر 12 کارت یک رنگ)
  • یک برد گیم که طرح سالن سینما
  • درب خروج برای کفی جعبه

سناروی بازی فکری درهم سرا

شاه بابا که به تازگی از فرنگ بر گشته است و با خودش یک دستگاه سینماتوگراف آورده است و به مناسبت بر گشتنش یک مهمانی بزرگی گرفته است تا این دستگاه را به همه نشان دهد و مردم برای دیدن این دستگاه و سینما در صف ایستاده اند و همه تلاش می کنند که با روش های مختلف صف را دور بزنند و سریع تر سینما را ببینند. شاه بابا یکی از دوستان صمیمی خود را جلوی در گذاشته است که عکاس باشی شهر است. عکاس باشی هر بار به 2 نفر اجازه ورود به سینما را می دهد و نفر سوم را حذف می کند و کسی که بیش ترین تعداد افراد را وارد سینما کرد برنده بازی خواهد کرد

داستان این بازی بر سر رفتن به سینما در دوره ی قاجار است و داستان بسیار جالبی دارد در ادامه به آموزش بازی فکری درهم سرا خواهیم پرداخت.

آموزش بازی فکری درهم سرا

به هر بازیکن یک دسته کارت 12 تایی هم رنگ داده می شود و کارت ها را بر می زنند و از بین 12 کارت خود 4 کارت را بر می دارد و بقیه کارت ها را به گونه ای قرار می دهند که بازیکنان دیگر آن را نبینند.

از جعبه بازی فکری درهم سرا در بازی استفاده می شود مثلا از جعبه اصلی به عنوان ورودی سینما و از کفی جعبه بازی استراتژیکی درهم سرا به عنوان خروجی سینما استفاده می شود. این جعبه ها را به صورتی می چینیم که بین جعبه ها 5 کارت جا شود و قبل از شروع بازی همه کارت های بازی را مطالعه می کنیم.

آرین بازیکنی که به کاخ موزه رفته باشد باید بازی را شروع کند و ادامه بازی در جریان ساعت گرد بچرخد و هر بازیکن باید در نوبت خود 5 عمل زیر را انجام دهد.

  1. یکی از چهار کارتی را که در دست دارد را بازی کند یعنی یکی از چهار کارت خود را در انتهای صف انتظار قرار دهد.
  2. اگر در کارت قانونی نوشته شده است حتما باید آن را اجرا کنید. در این بازی هر کارتی قانون و قابلیت خاصی دارد که همه ی آن در راهنمای بازی نوشته شده است.
  3. کارت های علامت دار معنی خاصی دارند که باید اجرا شوند
  4. صف انتظار را بررسی کند و هر بار زمانی که تعداد کارت ها به 3 برسد باید دو کارت اول به داخل سینما برود و کارت سوم حذف شود.
  5. یکی از کارت ها را روی زمین بردارد.

زمانی که تمام بازیکنان 12 کارت خود را  تمام کردند بازی به پایان می رسد  و هر کسی که بیش ترین تعداد کارت را داخل سیما کرده باشد برنده ی بازی است و زمانی که تعدا کارت های دو بازیکن با هم برابر باشد امتیاز کارت ها را با هم جمع می کنند و کسی که امتیاز بیش تری داشته باشد برنده بازی است.

کلام آخر

بازی فکری و استراتژیکی درهم سرا یک بازی 4 نفره است که می توانید این بازی را کنار خانواده و دوستان خود بازی کنید همچنین شما می توانید این بازی را از سایت خرید بازی فکری و لوازم التحریر بازی تحریر خریداری کنید.

برای خرید بازی فکری درهم سرا کلیک کنید.