آموزش بازی فکری جنگولک

بازی فکری جنگولک یک بازی 3 الی 7 نفره است برای کودکان بالای 8 سال تولید شده است  این بازی باعث افزایش  سرعت عمل، دقت و تمرکز در کودکان می شود همچنین باعث ایجاد لحظات شاد و پر هیجان برای کودکان در کنار یکدیگر می شود در ادامه این مقاله به آموزش بازی فکری جنگولک خواهیم پرداخت

محتویات بازی فکری جنگولک

در این قسمت از مقاله به بررسی محتویات این بازی فکری خواهیم پرداخت.

  • 100 ژتون رنگی
  • 2.7 کارت گردباد
  • 3.49 کارت اجزای حیوانات
  • 4.1 کارت گرد جنگولک
  • 5.7 کارت تیمی فضایی 
  • 6.7 کارت گرد حیوانات
  • راهنمای بازی

سناریو بازی فکری جنگولک

در زمان قدیم موجودات فضایی به زمین آمدند تا یک ماموریت سری را انجام دهند بعد از پایان تمام مراحل ماموریت به ماموریت آخرشان رسیدند که بردن چند حیوان به فضا است اما وزیدن گرد باد این کار را برای آن ها دشوار می کرد. در بازی جنگولک شما نقش این فضا نوردان را بازی می کنید که می خواهند اجزای حیوانات را جمع کنند. بازیکنی که بیش ترین اجزای حیوانات را جمع کند برنده بازی است و برای این کار باید سرعت عمل و دقت زیادی داشته باشد.

سناریو بازی فکری جنگولک

راهنمای بازی فکری جنگولک

ابتدا بازیکنان کارت های حیوانات و کارت های گرد جنگولک را به صورت دایره بر روی زمین می چینند و سپس از کارت های باقی مانده اجزای حیوانات، طبق راهنمای بازی یک سری دیگر کارت های بازی را روی زمین بچینید.

سپس کارت های حیوانات را به صورت هم زمان برگردانید و بازی را بدون رعایت نوبت ادامه دهید و با گذاشتن یک کارت از دستتان روی زمین یک کارت دیگر را بردارید و سعی کنید 5 کارت مشابه را جمع کنید در این بازی نوبت رعایت نمی شود و برای برنده شدن این بازی باید سرعت عمل زیادی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازی درهم سرا

پس اینکه پنچ کارت را یکی کردید به هم گروهیتان به طوری که تیم رقیب متوجه نشود اطلاع دهید همچنین به ا بگویید که اجزای کدام یک از حیوانات را جمع کرده اید به عنوان مثال برای نشان دادن خرگوش، گوش های خود را بخارید و اگر هم گروهیتان متوجه اسم حیوان شود شما امتیاز بیش تری می گیرید  همچنین این نکته را بگوییم که نحوه امتیاز دادن به بازیکنان در راهنمای بازی ذکر شده است.

پابان بازی فکری جنگولک

پابان بازی فکری جنگولک

کارتی به نام کارت گردباد  نیز وجود دارد که اگر آن را در وسط میز قرار دهید بازی به صورت کلی متوقف می شود و دیگر بازیکنی نمی تواند کارتی را از زمین بردارد و فقط بازیکنی که کارت گردباد را روی زمین بازی قرار داده است می توانند فقط یک کارت را بردارد و بازیکنی که امتیاز ها و ژتون هایش به 12 برسد برنده بازی است.

خرید بازی فکری جنگولک از فروشگاه بازی تحریر

بازی جنگولک یک بازی مفرح و سرگرم کننده برای کودکان است که می تواند باعث بالا رفتن سرعت عمل و  هوش کودکان می شود ما در بازی تحریر به شما والدین گرامی پیشنهاد می کنیم این بازی را از سایت بازی تحریر برای کودکان خود تهیه کنید.

برای خرید روی لینک زیر کلیک کنید.

بازی فکری جنگولک

hanafi