بهترین بازی های فکری رومیزی

 بازی های فکری یکی از ساده ترین و شاید بهترین روش های پر کردن اوقات فراغت است، از قدیمی ترین روش هایی که می توان به آن اشاره نمود همین بازی های فکری است که ریشه ای عمیق در تاریخ بازی های فکری و هیجانی کشور ایران دارد. اگر کمی با تاریخچه بازی های سنتی و بومی هر منطقه آشنایی داشته باشید به سادگی درک خواهید کرد که از دیرباز بازی های فکری مورد استقبال جمع های دوستانه، تجمع های خانوداگی و بسیار موارد دیگر گرفته است. اکنون نیز همین بازی های فکری با شیوه های جدید تر و بهتر تهیه آماده شده است که در تمام مراکز سراسر ایران می توان به آنها دسترسی داشت. 

بازی های فکری که امروزه بازی می شوند در برخی از دسته بندی هایی قرار دارند که باعث می شود تا خریدار و بازیکن به سادگی بر حسب علاقه برد گیم مورد نظر خود را انتخاب کند. وجود بازی های فکری در همه تنوعی و در هر عرصه باعث شده است که طرفداران بازی های رومیزی و برد گیم بیش از پیش باشند و از آنها استقبال نمایند. بازی های فکری علاوه بر اینکه بهترین شیوه و ابزاری است که می تواند اوقات فراغت شما را پر کند می تواند مزیت های بسیار زیاد و البته تاثیر گذاری برای بازیکنان آن نیز داشته باشد، از جمله این مزیت ها می توان به تقویت حافظ کوتاه مدت و بلند مدت، جلوگیری از آلزایمر در سنین بالا، درگیر کردن ذهن و به چالش کشیدن آن، آموزش انواع راه حل ها و اینکه چگونه در هر موقعیت و هر مشکلی چه واکنش هایی باید نشان داد، اشاره کرد.  

برد گیم های رومیزی

در کل بازی فکری در این روز ها که به خصوص استفاده از گوشی های همراه بسیار درمیان رده سنی کودکان حتی بزرگسالات رواج یافته است، می توانند بهترین شیوه برای دور شدن حتی برای مدتی از فضای مجازی و تجربه یک بازه زمانی بسیار خوب در کنار خانواده و دوستان باشد. اما در این مقاله از سایت بازی تحریر خواهیم پرداخت به برخی از بازی های فکری رومیزی و برد گیم ها که اساس کار آنها تقویت حافظه می باشد. برد گیم یا همان بازی رومیزی یکی از دسته بندی های بازی های فکری است که بیشترین استقبال از آن می شود، پس اگر شما هم از طرفداران و علاقه مندان به برد گیم ها هستید پیشنهاد می کنیم ا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

برد گیم 

برد گیم همان نام انگلیسی بازی رومیزی می باشد که طرفداران خاص خودش را دارد، به خصوصی برخی از آنها که به صورت داستانی و با محتوایی اشاره شده به گیم ها و فیلم های محبوب می باشند. این روزها برد گیم هایی که طراحی می شوند بسیار متنوع و به داستان های سینمایی مربوط هستند که در نتیجه باعث می شود علاقه مندان به صنعت سینما و گیمینگ نیز از این دسته بازی های فکری استقبال نمایند. در ادامه به معرفی برخی از محبوب ترین بازی های فکری رو میزی می پردازیم.  

بازی فکری رومیزی

بازی فکری مونوپولی 

بازی فکری مونوپولی یکی از پیشروهای بازی های استراتژیک می باشد که مزایای زیادی از جمله تقویت قدرت تصمیم گیری و انتخاب، قدرت ریسک پذیری و واکنش های مناسب در برحه های حساس اشاره کرد. ویژگی های برجسته مونوپولی تاثیر گذاری زیاد بر روی هوش تجاری و اینکه بازیکن چگونه می تواند از سرمایه های کوچک به مقام های بالاتر برسد، است.  این بازی فکری که اولین نسخه آن به صورت برد گیم در سال 2009 وارد بازار شد، به دلیل استقبال خوبی که توسط قشرهای مختلف جامعه از آن کردند تا بدین روز انواع مونوپولی را با محتواهای متنوع برای علاقه مندان خود آماده و در دسترس قرار داده است.  

برد گیم مونوپولی

دوز 4 سو 

شاید تا قبل از این اسم بازی دوز را شنیده باشید که بر روی یک صفحه مدرج  با جایگاه هایی در گوشه آن است. این بازی رو میزی که می خواهیم برای شما معرفی کنیم نیز همانند همان بازی دوز است ولی با این تفاوت که در این کنسول بازی تعداد مهره ها زیاد و چنیش مهره ها به صورت عمود بر میز است که هر بازیکن بتواند چهار مهره خود را به صورت متداول افقی، عمودی و مورب بچیند برنده بازی خواهد بود. از جمله مزیت های این بازی می توان به تاثیر گذاری زیاد در افزایش سرعت تصمیم گیری درست و به چالش کشیدن ذهن بازیکن اشاره کرد. بازی دوز 4
سو از جمله بازی هایی رو میزی است که می توانید مدتی را با آن در کنار دوستان و خانوده سرگرم شوید.  

بازی رومیزی دوز 4 سو

بازی فکری فکر برتر 

بازی فکر برتر را می توان یکی از بهترین بازی های چالشی و حدسی معرفی کرد که می تواند در عین جذابیت و سادگی بسیار حساس و چالش برانگیز برای بازیکنان آن باشد. بازی فکر برتر یک بازی رو میزی است که از تعدادی مهره های رنگی و یک برد با حفره های مشخص تشکیل شده است. ابتدای بازی یک بازیکن مهرهایی را به دلخواه و با رنگ های دلخواه در یک قسمت برد می چیند که باید بازیکن روبه رو رنگ ها و محل هر یک از مهره ها را به درستی تشخیص دهد و برای انجام این کار تنها 7 بار فرصت دارد. برد گیم فکر برتر در زمان عرضه یکی از پرهوادارترین برد گیم چالشی اتخاب شد.  

برد گیم فکر برتر

شطرنج 

بازی فکری و یا حرفه فکری شطرنج که کمتر کسی در دنیا از آن بی خبر است. شطرنج یکی از فکری ترین و استراتژیک ترین بازی های فکری است که به جرات می توان گفت که بعد از چندین سال از طراحی آن باز هم در رتبه یک بازی های رومیزی جهان قرا دارد. یک صفحه شطرنجی به همراه مهره های سفید و سیاه که هر یک نقشی متفاوت در طول بازی را اجرا می کنند از اجزای تشکیل دهنده برد گیم شطرنج می باشد.  

برد گیم شطرنج

کلام آخر

بازی های رومیزی و فکری که در این مقاله به آنها اشاره شد، یکی از محبوب ترین ها و بهترین بازی هایی هستند که در حال حاضر هم با وجود گذشت چندین سال از طراحی و عرضه آنها، باز هم طرفداران سرسخت خود را دارند. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید. 

hanafi
ارسال دیدگاه