گزارش نادرستی مشخصات

ریورسی ۶×۶ همان بازی انتزاعی-استراتژیک مشهور اتللو است که فدراسیون بین‌المللی هم دارد و هر ساله مسابقاتی در سراسر جهان بر مبنای این بازی برگزار می‌شود. این بازی شامل یک صفحه‌ی پلاستیکی ۶ در ۶ خانه و ۳۶ مهره‌ی دو رنگ است و مثل هر بازی استراتژیک خوب دیگری باعث پرورش قدرت پیش‌بینی، برنامه‌ریزی و در نهایت تصمیم‌گیری می‌شود که از ارکان تفکر استراتژیک محسوب می‌شوند.

50,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی لبخند

این بازی فکری و کلاسیک با سبک‌ های دقیق یک بازی تاریخی که یادگیری آن ساده و آسان است ، Reversi برای کل خانواده سرگرم‌ کننده است. اگر از بازی چکرز  خسته شده اید و می خواهید بازی چالش بر انگیز تری داشته باشید،  Reversi را امتحان کنید. 

بازی فکری ریورسی 6 در 6

بازی فکری ریورسی 6 در 6     

 Reversi که از دهه 1970 با نام تجاری Othello  شناخته می شود، یک بازی فکری و جذاب است. بازی با چهار قطعه در مرکز تخته، دو قطعه از هر رنگ شروع می شود. بازیکنان قطعات را یکی یکی  می‌ گذارند و ردیف‌ هایی از مهره‌ های متضاد را می‌ گیرند که بین مهره‌ های تازه قرار داده شده و سایر مهره‌ هادر اطراف تخته قرار می‌ گیرند. مهره ها  در یک طرف سیاه و از طرف دیگر سفید هستند. یک مهره سیاه گرفته شده برگردانده می شود تا سمت سفید خود را نشان دهد. می توان ریورسی را روی تخته 6×6 با 36 قطعه یا تخته 10×10 با 100 قطعه پخش کرد.  

تاریخچه Reversi 

بازی Reversi در سال 1888 ثبت اختراع شد، این بازی رومیزی اگرچه به شدت شبیه بازی قبلی سال 1870، Annexation است که احتمالاً بر اساس آن ساخته شده است. این محصول رونق بازی های رومیزی ویکتوریا تا جنگ جهانی اول محبوبیت داشت و پس از آن تا حد زیادی فراموش شد. در سال 1968 این بازی در ژاپن با نام Othello دوباره اختراع شد. از آن زمان تاکنون محبوبیت بسیار زیادی  ابتدا در ژاپن به دست آورده است. اخیراً این یک موضوع محبوب برای برنامه نویسان رایانه و تلفن های همراه بوده است و محبوبیت خود را در سراسر جهان گسترش داده است. 

قوانین بازی فکری ریورسی 6 در 6

قوانین بازی فکری ریورسی 6 در 6  

نسخه اصلی بازی فکری و معمایی  reversi کمی با اتللو متفاوت است.در ادامه  قوانین reversi  در اینجا آورده شده است. 

1. Reversi روی تخته ای که به 8 ردیف 8 مربعی تقسیم شده پخش می شود. ممکن است از صفحه شطرنج استفاده شود، اما تخته بدون شطرنج ترجیح داده می شود، زیرا الگوی شطرنجی می تواند حواس شما را پرت کند.  

2.  64 مهره  وجود دارد که هر یک از آن ها یک طرف به رنگ سفید و در طرف دیگرشان مشکی است و مهره ها می توانند در حین بازی تغییر رنگ دهند. 

3. دو بازیکن  این بازی را انجام می دهند ، یکی سفید و دیگری سیاه . بازیکن  سیاه اولین نوبت را می گیرد.  

4. در مرحله اولیه بازی، چهار مربع مرکزی باید پر شود. سفید یک قطعه را در یکی از آنها قرار می دهد. و قطعه مشکی نیز  تکه‌ ای را در یکی دیگر از آنها قرار می‌ دهد. 

5. سفید و مشکی دو قطعه دیگر را به همان ترتیب در مربع های مرکزی باقی مانده قرار می دهند. بازی سپس به فاز اصلی می‌ رود و سفید نوبت اول را می‌ گیرد. 

6. به نوبه خود یک بازیکن یک قطعه را با رنگ خود قرار می دهد. 

7. یک قطعه باید طوری قرار گیرد که آن و یک یا چند مهره از مهره های  حریف را محصور کنند. و این  خط از قطعات محصور ممکن است به صورت افقی، عمودی یا مورب  باشند . 

8. سپس قطعات محصور شده با چرخاندن آنها برای نشان دادن رنگ خود بازیکن گرفته می شود. 

9. محصور کردن دو یا چند خط از قطعات دشمن به طور همزمان امکان پذیر است. تمام قطعات محصور شده برگردانده می شوند. 

10. اگر بازیکنی نتواند به صورت قانونی مهره ای را قرار دهد، نوبت خود را از دست می دهد.  

11. بازی زمانی تمام می شود که هیچ یک از بازیکنان نمی توانند مهره ای قرار دهند. به طور معمول این اتفاق می افتد زمانی که: (i). تخته پر است؛ یا (ii). مهره ها همه یک رنگ هستند، بنابراین هیچ یک از بازیکنان نمی توانند حریف خود را محاصره کنند. 

12. برنده بازیکنی است که بیشترین مهره های رنگ خود را در پایان بازی داشته باشد .   

– برای آموزش بازی فکری ریورسی و اتللو می‌توانید به مقاله آموزش پیشرفته بازی ریورسی Reversi و بازی اتللو Othello مراجعه کنید.

استراتژی های بازی فکری ریورسی 6 در 6

استراتژی های بازی فکری ریورسی 6 در 6  

اولین درسی که یک بازیکن بی تجربه باید یاد بگیرد این است که هدف گرفتن بیشترین تعداد قطعه در هر نوبت، استراتژی موفقی نیست. اما ظرافت های عمیق تری در این بازی فکری و معمایی وجود دارد. 

همه مربع های روی تخته با هم برابر نیستند. هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند. مربع‌ های گوشه به‌ عنوان قوی‌ ترین مربع‌ ها شناخته  هستند، زیرا پس از تصاحب آنها  نمی‌ توان آن‌ ها را گرفت. در نتیجه، مربع های مجاور آنها خطرناک هستند، زیرا یک مهره در اینجا ممکن است به حریف فرصتی برای زدن کرنر بدهد. مربع های مجاور مورب بدترین هستند. 

 سایر مربع های اطراف لبه نسبتاً قوی هستند، زیرا تنها زمانی می توان آنها را گرفت که حریف مهره های  خود را در لبه قرار دهد. با کمال تعجب، مربع های اطراف وسط بسیار ارزشمند هستند. در حالی که به راحتی گرفته می شود، بازی در این مربع ها  ایمن است. یک حرکت اشتباه  در اینجا اغلب می تواند جبران شود، برخلاف مربع های لبه که پایدار تر هستند. 

دو استراتژی اصلی در این بازی فکری شامل به دست آوردن قلمرو و ایمن سازی قوی ترین مربع ها ست. بهتر است روی به دست آوردن مربع های قوی در اوایل بازی تمرکز کنید، زیرا قلمرو به دست آمده در مراحل اولیه بازی به راحتی از بین می رود. هنگامی که مربع های قوی ایمن شدند، ممکن است از آنها برای به دست آوردن قلمرو استفاده شود. به دست آوردن قلمرو در مراحل بعدی بازی بسیار مهم است. 

 تاکتیک‌ ها شامل ایمن کردن گوشه‌ ها و در عین حال اجازه ندادن به دشمن، اجتناب از ضعیف‌ ترین مربع‌ ها در کنار گوشه است، مگر اینکه گرفتن آنها کاملاً ایمن باشد. همچنین مهم است که قطعات دشمن را که در داخل توده نیروهای خودی قرار دارند از بین ببرید، زیرا اگر آنها را از داخل  محاصره کنید بسیار خطرناک هستند 

 کلام اخر

Reversi یک بازی معمایی و جذاب است. این بازی شامل مهره های که از یک طرف سیاه و از طرف دیگر سفید هستند. شما می توانید این بازی فکری و استراتژی 6 در 6 را با قیمت مناسب و کیفیت عالی از سایت بازی تحریر تهیه فرمایید.

پرسش و پاسخگروه تولیدی لبخند

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسیگروه تولیدی لبخند