آموزش بازی فکری کوکونات

بازی فکری
کوکونات یک بازی بردگیم و دورهمی می باشد که در کودکان باعث افزایش قدرت تمرکز می شود.این بازی فکری مناسب افراد بالای 6 سال می باشد که حداقل بازیکنان مورد نیاز برای این بازی 2 نفر و حداکثر بازیکنان برای این بازی 4 نفر می باشد. لازم به ذکر است که این بازی علاوه بر افزایش قدرت تمرکز باعث افزایش قدرت نشانه گیری در کودکان می شود. مدت زمان این بازی 20 دقیقه می باشد که  این بازی به شانس و بیشتر به قدرت نشانه گیری بازیکنان خیلی بستگی دارد.بازی فکری کوکونات بر گرفته ازیک  بازی چینی به نام (monkey king ) است. با ما همراه باشد تا بازی فکری کوکونات را برای شما آموزش دهیم.

محتویات بازی فکری کوکونات

  • 4 عدد میمون تیر انداز
  • 4 عدد صفحه ی بازی 
  • 14 عدد لیوان بازی (4 عدد لیوان قرمز_ 10 عدد لیوان زرد)
  • 36 عدد نارگیل یا همان کوکونات
  • 12 کارت جادویی 

چیدمان بازی فکری کوکوناتچیدمان بازی فکری کوکونات

هر بازیکن یک عدد میمون تیرانداز ، یک عدد صفحه ی بازی ، 2 کارت جادویی  و 8 نارگیل بر می دارد و بعدا محتویات باقی مانده را دوباره در جعبه قرار دهید. هر بازیکن یک عدد صفحه ی بازی را در یکی از اضلاع مثلث/مربع قرار می دهد (مربع برای اینکه تعداد بازیکنان 4 نفر می باشد و مثلث برای اینکه تعداد بازیکنان 3 نفر می باشد.لیوان زرد ، یک لیوان معمولی است اگر به لیوان زرد ضربه بزنید می توانید آن را بردارید و اگر به لیوان قرمز ضربه بزنید کوکونات را برمی دارید  و دوباره ضربه می زنید.

لیوان های زرد + لیوان زرد = یک لیوان زرد را روی یک لیوان زرد دیگر قرار دهید

لیوان های زرد + لیوان قرمز = یک لیوان زرد را روی یک لیوان  قرمز قرار دهید.

                                          مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری چینرو 

شروع بازی فکری کوکونات 

برای شروع بازی فکری ، جوانترین بازیکن را انتخاب کنید هم اکنون جوانترین بازیکن ممکن است با شلیک یک نارگیل با میمون تیر انداز شروع کند. بازیکن باید میمون تیر انداز را در فضای پشت خط قرمز روی صفحه ی بازی ، بازیکن خود قرار دهد یا نگه دارد. اگر او موفق شود یک نارگیل را به یک لیوان ( قرمز و یا زرد) پرتاب کند به طوری که دوباره کوکونات به بیرون پرتاب نشود آنگاه فنجان را می گیرد و آن را روی یک نقطه آزاد از صفحه ی بازی ، بازیکن قرار می دهد. پس از پر شدن 3 فضای پایین،( موجود در صفحه ی بازی بازیکن ) از لیوان های اضافی برای ادامه ساخت سطح های بعدی هرم استفاده می شود .شروع بازی فکری کوکونات

توجه: لیوان های شما فقط به ناحیه ی وسط بازی محدود نمی شود اگر موفق به زدن یک فنجان روی صفحه ی بازیکن دیگری شوید، شما می توانید  آن را مانند هر لیوان دیگری بگیرید.

اگر بازیکنی یک لیوان قرمز بگیرد، ممکن است یک بار دیگر کوکونات را با میمون تیر انداز پرتاب کند. نارگیل ها هرگز از لیوان ها تا پایان بازی حذف نمی شوند. پس از این، نوبت بازیکن بعدی است (حرکت در جهت عقربه های ساعت) بازی تا پایان بازی به همین روال ادامه دارد. اگر نارگیل بازیکنی تمام شود، می‌تواند از نارگیلی که داخل لیوان نرفته است استفاده مجدد کند. قبل از پرتاب با نارگیل، بازیکن باید منتظر بماند و ببیند آیا سایر بازیکنان می خواهند از یکی از کارت های جادویی مخصوص خود استفاده کنند یا نه.

کارت های جادویی ویژه 

کارت های جادویی قابلیت هایی دارند که در این بخش می خواهیم قبلیت های کارت های ویژه را برای شما بیان کنیم و بیشتر در این مورد توضیح دهیم .

حدس بزن کی؟

زمانی که بازیکن دیگری قصد پرتاب کوکونات با میمون تیر انداز را دارد، می توانید از این کارت در بازی استفاده کنید. این بازیکن باید یک با چشمان بسته کوکونات را با استفاده از میمون تیر انداز ، ضربه بزند. او ممکن است قبل از بستن چشمانش به نارگیل شلیک نکند.

پرتاب  به هدف

زمانی که بازیکن دیگری قصد پرتاب کوکونات را دارد، شما می توانید از قابلیت این کارت جادویی در بازی استفاده کنید. یک لیوان را انتخاب کنید اگر بازیکن یک نارگیل در این لیوان نتواند پرتاب کند ، آن را می گیرد. اگر بازیکن پرتا را از دست بدهد، چیزی به دست نمی‌آورد – حتی اگر به لیوان دیگری برخورد کند!

یخ زدگی!

زمانی که بازیکن دیگری قصد پرتاب کوکونات با میمون تیر انداز را دارد، شما می توانید با استفاده از قابلیت این کارت .باعث شوید تا  بازیکن یک نوبت از بازی را از دست می دهد.

پرتاب از دور 

زمانی که بازیکن دیگری قصد پرتاب کوکونات را به لیوان ها با استفاده از میمون تیر انداز را دارد،  از این کارت نیز در بازی می توانید استفاده کنید. این بازیکن بایداز فاصله ای دور سعی کند تا به لیوان ها شلیک کند . فاصله باید حداقل به اندازه یک بازو از خط قرمز باشد.

باد را صدا کن

زمانی که بازیکن دیگری قصد پرتاب دارد، از این کارت در بازی استفاده کنید. ممکن است سعی کنید با دمیدن ضربه بازیکن دیگر را منحرف کنید. همچنین استفاده از پنکه یا روزنامه به جای دمیدن مجاز است.

پایان بازی فکری کوکوناتپایان بازی فکری کوکونات 

اگر هر بازیکنی بتواند یک هرم کامل از 6 لیوان بسازد ، یا اگر همه نارگیل ها در داخل لیوان باشند، بازی به پایان می رسد و یا اگر بازیکنی یک هرم کامل ساخته باشد، آن بازیکن برنده بازی است. اگر بازی به دلیل استفاده از تمام نارگیل ها تمام شود، بازیکنی که بیشترین نارگیل را در فنجان های تخته بازیکن خود داشته باشد برنده می شود. اگر درتعداد  نارگیل بازیکنان با هم مساوی شود، بازیکنی که آخرین بازی را انجام داده برنده می شود.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی بازی فکری کوکونات پرداختیم و چگونگی انجام بازی را برای شما آموزش دادیم . بازی فکری کوکونات ، یک بازی است که باعث افزایش قدرت تمرکز و علاوه بر آن افزایش قدرت نشانه گیری و قدرت تیر اندازی می شود . این بازی یک بازی متکی به نشانه گیری و کمی شانس است . این بازی فکری یک بازی مناسب و آموزنده برای بچه های بالای 6 سال می باشد که این بازی فکری یک بازی برد گیم می باشد. بازی تحریر این بازی را با قیمت مناسب و به صرفه به مشتریان خود عرضه می کند.

hanafi
ارسال دیدگاه