آموزش بازی فکری ناکس

بازی فکری ناکس یک بازی جذاب و هیجان انگیز و لازم به ذکر است که یک بازی کارتی می باشد که مناسب گروه سنی بالای 8 سال می باشد و حداکثر زمان بازی فکری ناکس 20 دقیقه می باشد که می توانید با این بازی با اعضای خانواده ی خود و یا دوستان لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید.حداکثر تعداد بازیکن برای این بازی 6 نفر و حداقل بازیکنان 2 نفر می باشد. این بازی از کارت های ساده و جذابی تشکیل شده که هر کارت دارای رنگ هی زیبا و مختلف می باشد. این بازی در بین دوستداران و علاقه مندان به بازی کارتی خیلی مشهور است. ابعاد بازی فکری ناکس 115×111×30 مییلی متر می باشد که 400 گرم وزن دارد.لازم به ذکر است که این بازی فکری هیچ وابستگی به شانس ندارد و باید اشاره کرد کرد که این بازی یک نوع بازی استراتژیک و به زبانی دیگر ذهنی می باشد.

هدف از بازی فکری ناکس

برای برنده شدن در بازی فکری ناکس ، باید 150 امتیاز در طول چند دور جمع آوری کنید پس در ابتدای هر دور به همه بازیکنان سه کارت داده می شود و وقتی که نوبت به شما رسید شما به سادگی می خواهید یک کارت را به یک "ستون کارتی " در مقابل خود یا یک بازیکن دیگر بازی کنید.

محتویات بازی فکری ناکس 

بازی فکری ناکس از 90 تا کارت با رنگ های مختلف تشکیل شده است که عبارتند از: 30 کارت نارنجی ، 30 کارت آبی و 30 کارت سبز تشکیل شده است .محتویات بازی فکری ناکس

شروع بازی  فکری ناکس

در بازی فکری ناکس اعداد روی کارت ها از یک تا پانزده متغیر هستند و همیشه یک رنگ هستند (مثلاً 4 همیشه آبی و 10 همیشه نارنجی است) ودر روی همه کارت ها با شکل یک جمجمه رسم شده است ، اما نه به شکل ترسناک. آن ها کارتونی هستند و پوزخندهای حیله گرانه ای دارند که باعث می شود تا حدودی دوستانه به نظر برسند باید گفت که در هر دور به هر بازیکن 3 کارت می رسد و هر بازیکن فقط می تواند یکی از این دو کار را انجام دهد :شروع بازی فکری ناکس

یک کارت را یا رو به رو ی بازیکن دیگر و یا رو به رو ی خودش قرار داده و یک ستون جدید کارتی را ایجاد کند و یا اینکه یک کارت را روی یکی از ستون های بازیکنان دیگر و یا روی یکی از ستون های قبلی کارت های خود قرار دهد فقط به این شرط که رنگ ها باهم مطابقت داشته باشد.

اعداد روی کارت ها نشان دهنده امتیاز هستند، و شما می توانید با هر کارتی بازی کنید تا یک ستون را شروع کنید. هر بازیکن می تواند تا 5 ستون کارتی در جلوی خود داشته باشد، شروع ستون ششم به پایان بازی خیلی کمک می کند. برای بازی یک کارت در بالای یک ستون کارتی که قبلاً شروع شده است، فقط باید رنگ را مطابقت دهید. به هیچ وجه محدودیت عددی وجود ندارد – بدیهی است که شما می خواهید اعداد بزرگ تر را روی دسته های خود و اعداد کوچک تر را روی ستون های کارتی حریفان خود بازی کنید. هدف شما در طول بازی این است که امتیازات بالای را به دست بیاورید وقتی که یک کارت با امتیاز پایین در روی یکی از کارت ها با امتیاز بالا قرار بگیرد قطعا استراتژی مناسبی برای بازی فکری ناکس نخواهد بود. علاوه بر این، اگر در هر زمان دو ستون کارتی در جلوی یک فرد یکسان باشد، آنگاه  ستون های کارتی با هم ترکیب می شوند و یک ستون کارتی را به وجود می آورند و به طور موثر امتیاز آن ها را نصف می کند!

                                     مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری کوکونات

پایان بازی فکری ناکس 

یک دور بازی فکری ناکس زمانی به پایان می رسد که ستون های کارتی بازیکن شامل شش پشته کارت باشد یا هیچ کارتی باقی نمانده باشد و هیچ کس کارتی را در دست نداشته باشد آنگاه همه بازیکنانی که دارای ستون های کارتی  می باشند که حداقل یک ستون کارتی از هر رنگ دارند، می توانند اعداد را در بالاترین کارت یا هر ستون جمع کنند. این امتیاز آنها برای دور پایانی است. اگر حداقل یک ستون کارتی از هر رنگ ندارید، هیچ امتیازی نمی‌گیرید. همانطور که قبلا ذکر شد، زمانی که یک نفر به امتیاز 150 برسد، بازی به پایان می رسد. بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد (در صورتی که بیش از یک امتیاز از 150 بیشتر شود) برنده بازی است .پایان بازی فکری ناکس

کلام آخر

در این مقاله بازی فکری ناکس را برای شما مورد بررسی قراردادیم و راهنمای بازی فکری ناکس را برای شما بیان کردیم. این بازی یک بازی کارتی و هیجان انگیز است که باعث می شود می توانید با اعضای خانواده ی خود بازی کرده و اوقات شاد و فرح بخشی داشته باشید. این بازی بسیار آسان است و هیچ پیچیدگی ندارد و بسیار آسان می باشد که میتوانید روش بازی را خیلی سریع یاد بگیرید و در آخر اولین بازیکنی که به 150 امتیاز برسد برنده ی بازی اعلام می شود و یا بازیکنی که امتیازش بیشتر از 150 است نیز برنده محسوب می شود . سایت بازی تحریر انواع بازی فکری ، بازی های کارتی و علاوه بر آن بازی های رومیزی و برد گیم را به قیمت خیلی مناسب و به صرفه به تمام مشتریان خود عرضه می کند.

hanafi
ارسال دیدگاه