خرید بازی های فکری که بتواند سرعت عمل کودکان را تقویت بکند از دغدغه های اصلی والدین در تربیت کودک بوده است. یکی از بازی هایی که باعث تقویت سرعت عمل و ذهن کودک می شود بازی فکری کوغول نام دارد که جزء بازی های فکری و استراتژیکی محسوب می شود و شما باید در این بازی در نقش یک غول بازیگوش به نام کوغول هستید در این مقاله به بررسی بیش تر این بازی فکری خواهیم پرداخت.

محتویات جعبه بازی فکری کوغول

در این قسمت از مقاله محتویات جعبه بازی فکری کوغول را بررسی خواهیم کرد.

  • این بازی دارای 25 کاشی مقوایی است

·4 عدد تاس دارد که شامل تاس رنگ، تاس جهت، تاس طرح و تاس شکل غول می شود.

·30 ژتون امتیاز با شمارنده امتیاز دارد

  • راهنمای بازی

شرایط بازی فکری کوغول

بازی کوغول یکی از بازی های فکری هایی و هوشی است که می توان در دورهمی های خانوادگی و دوستانه بازی کرد. همچنین این بازی را می توان با تعداد 2 تا 10 بازیکن انجام داد و باید رده سنی بازیکنان باید بیش از 8 سال باشد.

مکانیزم بازی فکری کوغول شناسایی الگو، تاس ریختن و سرعت عمل است که باعث تقویت حافظه، دقت و تمرکز می شود.

روش های بازی فکری کوغول

سناریو داستانی این بازی به گونه ای است که یک غول با عبور از در های مختلف تبدیل به طرح ها و شکل های مختلفی می شود و می خواهد ما بازیکنان را قول بزند. کسی  که بتواند سریع تر غول را پیدا کند یک امتیاز می گیرد و کسی که بیش ترین سکه ها را برای خود جمع کرده باشد برنده بازی است.

همانطور که گفتیم این بازی دارای 25 کاشی مقوایی است که در ابتدای بازی این کارت های مقوایی را باید به صورت دایره بر روی زمین بچینید. سپس یک بازیکن 4 تاس را بر روی زمین ریخته و بازیکنان شروع به پیدا کردن غول می کنند به عنوان مثال اگر رنگ تاس زرد باشد و جهت فلش سیاه را نشان دهد شما باید از همان جهان به سمت غول بروید یا اگر شکل تاس راه راه باشد و طرح غول یک چشم و رنگ تاس آبی باشد باید اولین غول با این مشخصات را پیدا کنید و سکه امتیاز خود را بردارید.

اگر غول را به اشتباه نشان دهید بازیکن که این خطا را انجام داده است باید یک سکه را از دست بدهد اما اگر هیچ امتیازی نداشته باشد، هیچ اتفاقی نمی افتد. زمانی که در مسیر جست و جو یک پنچره باشید، غول از یک پنچره وارد می شود و از پنچره دیگر خارج می شود. تمام کاشی های بین دو پنچره باید نا دیده شود و جست و جو از پنچره خروج، ادامه پیدا کند.

در مسیر امکان دارد ملافه ی تغییر وجود داشته باشد که رنگ، طرح یا شکل غول را تغییر بدهد. این غول بسیار شیطان است و اگر از چهار مرحله تغییر عبور کند نمی توان آن را پیدا کرد در این صورت کسی امتیاز را از آن خود می کند که آخرین مرحله تغییر را نشان دهد.

پایان بازی

بازی زمانی به پایان می رسد که امتیاز یک بازیکن به امتیاز 5 برسد. همچنین اگر در این بازی مبتدی هستید و یا با کودکان در حال بازی کردن هستید می توانید پنچره های و ملافه های تغییر را از بازی حذف کنید تا سطح بازیتان آسان شود. شما می توانید این بازی را از سایت بازی تحریر با بهترین قیمت خریداری کنید.