بازی فکری کارتی چند نفره

بازی های فکری همان چیزی است که همه ما امروز باتوجه به تغیر شرایط اجتماعی  و در حجم عمد تر در غیر شکل سبک زندگی مان ایجاد شده است به آن نیاز داریم. با گسترش اینترنت و فضای مجازی دیگر وقتی برا معاشرات و وقت گذراندن با دوستان و آشنایان باقی نمانده است و هرکسم وقتی اوقات فراغتی پیدا میکند ترجیه میدهد آن را در گوشی خود بگذراند و از گفت و گو ها و فعالیت های اجتماعی دوری میکنند. این باعث میشد که افراد روز به روز در کنج عزلت خود فرو روند و این عمل سبب میشود که افراد دچار بیماری و اختلال روحی شوند و به مرور زمان این افسردگی و اختلالات را درون آنها به وجود آورد و این سبب افسردگی کل جامعه خواهد شد. 

بازی فکری کارتی چند نفره

تفریح های ما هم امروزه به صورت مجازی صورت میگیرد و اگر فرد وقت خود را در شبکه ها اجتماعی تلف نکند نهایتا دیگر اگر بخواهد از بازی های فکری استفاده کند نسخه مجازی آن را استفاده کند که قطعا این تغییری در میزان ارتباطات فرد و بهبود وضعیت روانی آن داشته باشد. 

ولی تغییر را باید خودمان شروع کنیم.همه در جمع های دوستانه و خانوادگی شرکت میکنیم که نمیدانیم چگونه باید اوقات فراغت خودمان را پر کنیم  و در این را دچار مشکل میشویم و به اجبار وقت خودمان را با گوشی های خود پر می کنیم ولی یکی از بهترین راه های پر کردن اوقات فراغت استفاده از بازی های فکری است که انواع مختلفی دارد که یکی از قدیمی ترین و بهترین نوع های آن بازی های فکری کارتی است.

مطالب مرتبط:بهترین بازی فکری خارجی

 این بازی ها که تاریخچه دیرینه دارن و انواع آنها در بازار موجود هستند که بعضی از آنها مدت زمان چندانی از ظهورشان نگذشته ولی توانسته اند که طرفداران زیادی بین مردم پیدا کنند و یا  بازی هایی که قدمت های  بسیار طولانی دارند و هنوزم که هنوز است در میان مردم وجود دارند. امروز با ما در بازی تحریر همراه باشد تا شما را با چند تا از بهترین بازی های کارتی آشنا کنیم. اگر شما هم علاقه مند به این موضوع هستید با ما در ادامه همراه باشید.

بازی فکری کوبیا

بازی فکری کوبیا

بازی کوبی از بهترین بازی هایی است که میتوان در دسته بازیهای فکری کارتی از آن نام برد این بازی که مناسب گروه های سن هشت سال به بالا تا سنین بزرگسال میباشد را میتواند به صورت دوتا پنج نفره بازی کرد لبته نیاز به گفتن نیست که هر چقدر تعداد بازیکن در این بازی بیشتر باشد هیجان بازی هم به آن نسبت بالا خواهد رفت.

محتویات جعبه بازی

قبل از اینکه یک توضیح کلی درباره بازی و یا ویژگی های آن بدهیم بیایید یه نگاهی بیندازیم و ببنیم وقتی این بازی را خریداری میکنید در جعبه بازی چه چیزهایی را می توانید بیابید.

  • 21 عدد کارت خانواده
  • دفترچه راهنما
  • 108 کارت تصویر کلمات
  • 5 عدد کوبیا

بازی برای چه کسانی مناسب است:

  • والدینی که علاقه دارند مهارت سرعت عمل و تمرکز کودک خود را تقویت کنند.
  • بچه‌های 8 تا 100 سال تروفرز
  • پدر و مادرهایی که دوست دارند با فرزندان خود لغات انگلیسی را تمرین کنند.
  • تمامی اعضای خانواده برای گرمی بخشیدن به دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه
  • معلمین زبان برای آموزش لغات انگلیسی و جمله سازی

مزیت های این بازی:

این بازی علاوه بر خاصیت سرگرم کنندگی که دارد در واقع یک لغت نامه تصویری برای پلیر های خودش است که میتواند در سطح متوسط باعث شود که بازیکنان با قرار گرفتن در روند و فضای این بازی کلمات را به خاطر بسپارند به همین خاطر است که این بازی یک بازی آموزشی به شمار می آید.

مطالب مرتبط: بهترین بازی های کارتی در جهان                             

داستان بازی کوبیا

مدتی می‌شود که شما از زمین رفته‌اید اما زمان بازگشت فرا رسیده‌است شما سوار بر سفینه خود که “کوبیا” نام دارد، قبل از فرود بر زمین می‌بایست دوباره با کلمات و یکی از زبان‌های پراستفاده‌ی ساکنین زمین آشنا شوید. سفینه شما قادر است اجسام را به خود بچسباند.

یاد گرفتن بازی

درک قوانین این بازی بسیار ساده است به طوری که کودکان نیز به راحتی می توانند این بازی را یاد بگیرند. در ابتدا به هریک از بازیکنان یک کارت کوبیا داده میشود و بعد از آن حداقل تعداد 20 کارت را روی زمین قرار میدهیم و یکی از بازیکنان یکی از کارت های خانواده را برگردانده و باید همه سعی کنند کارت های مربوط به کارت خانواده را بردارند بعد از اینکه همه کارت های مربوطه تمام شد کارت خانواده بعدی باید رو شود.

بازی نه مرسی

بازی نه مرسی

نه مرسی یکی دیگر از بازی های فکری کارتی خلاقانه است که میتواند برای هر کسی که طرفدار بازی های فکری و گروهی است بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. این بازی ۳۳ کارت با شماره های ۳ تا ۳۵ و ۵۵ توکن بازی دارد. یک نفر را به  عنوان شروع کننده بازی انتخاب میکنیم یک کارت روبروی فرد قرار میگیرد و فرد باید تصمیم بگیرد که آیا این کارت را برای خود بردارد و نمره منفی که بر روی آن نوشته شده است را قبول میکند و اینکه با قرار دادن توکن در کنار کارت آن را جلوی نفر بعدی قرار دهد بازی در جهت عقربه های ساعت می چرخاند و نفر بعدی نیز باید تصمیم بگیرد که آبا کارت را امتیاز منفی و توکن کنارش قبول کند و یا اینکه آن هم با قرار دادن توکن در کنار کارت بازی آن را به نفر بعدی منتقل کند.

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری بالماسکه

 حرف آخر

 امروز در بازی تحری تلاش کردیم که چند تا از بهتری بازی های کارتی چند نفره را براش ما معرفی کنیم البته قطعا در انتخاب این بازی های سلیقه ما و نظرات کاربران آن لحاظ شده است و ممکن است سلیقه شم متفاوت باشد ولی احتمالا با خواندن این مطلب و ویژگی های هر یک از بازی های معرفی شده حداقل یک بازی مورد علاقه برای خود انتخاب کنید.

 همچنین شما میتوانید علاوه بر این ها با مراجعه به سایت بازی تحریر علاوه بر این بازی های که در این مطلب معرفی شد صد ها بازی های فکری دیگر را در دسته های مختلفی مانند کارتی و گیم برد ببینید و با توجه به سلیقه های خود انتخاب کنید. همه همکاران در بازی تحریر تلاش میکنند که بهترین محصولات را براش ما با بهترین قیمت آماده کنند. امید است بتوانیم رضایت شما را جلب کنیم.

hanafi