بهترین بازی های کارتی در جهان

یکی از سرگم کننده ترین و آموزنده ترین کارهایی که میتوانید در اوقات فراغت خود انجام دهید بازی های فکری است. بازی های فکری قدمت بسیار طولانی دارند و از دیر باز انواع مختلف آنها میان مردم رایج بود و مردم به دلیل اینکه اوقات فراغت بیشتری داشتند در جمع های دوستانه و هم نشینی ها این بازی ها را انجام میدادند البته قطعا این بازی ها حالت ساده و اولیه داشتند و نباید انتظار بازی های امروزی را داشته باشیم.

بازی های فکری امروزه هم دارای انواع مختلفی هستند که برای سنین مختلف طراحی شده اند این بازی ها را از سنین کودکی می توان یافت تا سنین بزرگسالی. بازی های فکری علاوه بر اینکه بر اساس سنین مختلف دسته بندی می شوند بلکه بر اساس نوع آنها نیز میتوان آنها را دسته بندی کرد برای مثال برخی از این بازی ها برد گیم هستند و دارای یک تخته و یا صفحه بازی هستند بعضی دیگر این بازی ها به بازی های کارتی معروف هستند و معمولا آنها را میتوان با بیش از دو نفر بازی کرد.

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری کاتان

 بازی های فکری انقدر دارای تنوع زیادی هستند که اگر شما هر سلیقه ای هم داشته باشید میتوانید بالاخره یکی از بازی های مورد قبول شما قرار می گیرد و شما آن را دوست خواهد داشت. امروز در بازی تحریر قصد داریم که به چند تا از بهترین بازی های کارتی دنیا بپردازیم البته قطعا تعداد این بازیها بسیار زیاد خواهد بود زیرا هر یک از کشور ها در خود دارای بازی ها مختلفی هستند که بعضی از آنها میان مردم خود بسیار محبوب است ولی یک سری از این بازی ها دارای شهرت بین المللی هستند و در سطح جهانی معروف شدهاند. امروز ما به برخی از این بازی ها میپردازیم. اگر شما هم قصد دارید که یک بازی مناسب با سلیقه خودتان انتخاب کنید تا در جمع های خانوادگی از آن استفاده کنید و لذت برید امروز تا انتها با ما همراه باشید.

بازی اونو

بازیاونو یکی از جذاب ترین بازی های کارتی دنیا به شما میرسد که از زمانی که ابداع شده است توانسته است که طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند و رفته رفته به شهرت جهانی دست پیدا کند. در سال 1971 بود که این بازی توسط یک پیرایشگر اهل اوهایو که به بازیهای کارتی بسیار علاقه داشت اختراع و ابداع شد. این مرد که مرلی رابینز نام داشت ایده این بازی را با خانواده و نزدیکان خودش در میان گذاشت و وقتی متوجه شد که این بازی مورد استقبال آنها نیز قرار میگیرد با سعی و تلاش توانست با جمع کردن یک سرمایه هشت هزار دلاری برای شروع پنج هزار دست از  بازی را به تولید برساند.

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری بالماسکه

 در ابتدا نیز این بازی ها را در مغازه پیرایشگری خود به فروش میرساند و بعد ها آنها را به مغازه های محلی هم میداد و آین مغازه ها که از فروش این بازی بسیار راضی بودند . روند استقبال از این بازی ادامه داشت بعد از آن آقای مرلی حق انتشار این بازی را به یکی از طرفداران این بازی به قیمت پنجاه هزار دلار و به اضافه ی دو سنت به ازای هر نسخه از این بازی فروخت. در این بازی هر یک از بازیکنان سعی دارند که امتیاز بیشتری جلب کنند. بازی اونو دارای صد و بیست و هشت کارت است که میتوان آن را با نفرات دو به بالا انجام داد . این کارت ها از سه دسته تشکیل شده اند.

 دسته اول کارت های شماره دار میباشند که از عدد صفر تا نه تشکیل شده اند.از چهار رنگ ، آبی،قرمز،سبز و زرد وجود دارند د و از هر نوع کارت به چهار رنگ موجود می باشد. بعد از اینکه هر یک از بازیکنان هقت کارت را دریافت کرده اند باید نفر کارت دهنده در جهت عقربه های ساعت شروع کند و کارتهای همرنگ و هم شکل و یا هم عدد کارت های روی زمین را بیندازند تا زمانی که دیگر کارت مشابهی در زمین پیدا نشود.

بازی فکری ست

 یکی دیگر از بازی های جذابی که شما میتوانید در دسته بازی های فکر پیدا کنید بازی فکری ست است. این بازی توانسته از زمان ظهور خود تاکنون به شهرت بسیار زیادی برسد. این باز یهارا از یک نفر بیشتر میتوان بازی کرد و بدیهی است که هر چقدر تعداد بازیکنان بیشتر باشد میزان جذابیت این بازی ها افزایش پیدا خواهد کرد. در این بازی 12 کارت به صورت نا منظم روی زمین قرار خواهد گرفت و هدف بازیکنان این است که که یک ست 3 تایی از کارت های مشابه روی زمین را پیدا کنید و کلمه ست را به زبان بیاورید.

مطالب مرتبط:بازی فکری ریسک

 کارت هایی که پیدا می کنید باید از لحاظ شکل و رنگ و عدد یا کاملا شبیه هم باشند و یا اینکه از همه لحاظ هر کارتی با کارت دیگر کاملا تفاوت داشته باشد. در بازی اونو نوبت وجود ندارد و هرکس که بتواند زودتر یک ست را پیدا کند هدایت بازی را به دست خواهد گرفت. اگر قصد دارید که بازی را برای خودتان کمی آسان تر کنید بهتر است که کارت های توخالی را نگه داید و بقیه کارت ها را از دور بازی حذف کنید تا روند این بازی آسانتر شود. 

حرف آخر

در مقاله امروز بازی تحریر سعی کردیم که به چند تا از بهترین بازی های کارتی در جهان بپردازیم. بازی های کارتی همیشه جزو پرطرفدار ترین بازی های فکری بودند و هستند. شما میتواتنید تمام این باز یهایی را که در این مقاله معرفی شد را خریداری نمایید و علاوه بر آن صد ها بازی جذاب دیگر را نیز میتوانید در سایت بیابید. شما انواع بازی های فکری را میتوانید با بهترین و مناسب ترین قیمت به آسانی خریداری نمایید.

hanafi
ارسال دیدگاه