بهترین بازی فکری خارجی

 همه کشور ها بازی های مختص به خودشان را دارند که در آن کشور بین ملت خودشان محبوب و مشهور میباشد . در این میانم بعضی از این بازی ها شهرت جهانی یافته اند و و از مرز های این کشور ها خارج شده اند. هر یک از این بازی ها میتوانند با توجه به فرهنگ و کشور متفاوت دارای جذابیت ها و زیبایی های متفاوتی باشند که نشانگر فرهنگ و رسم و رسم و رسوم آداب این کشور ها باشد و اشنایی با این بازی ها خارج از لطف نیست. هر یک از این بازی دارای داستان ها و تاریخچه هایی در پس خود هستند و یک از بهترین راه هایی است که ما می توانیم برای سرگرمی های خود بیابیم. امروزه با توجه به اینکه همه ما در اولین فرصتی که برای اوقات فراغت خود به دست می آوریم گوشی خود را به دست میگیریم و غرق در دنیای مجازی می شویم و در همین راستا از دنیای واقعی و ارتباطات اجتماعی دور شویم و جمع های ما روز به روز منزوی تر شود و هرکس در گوشه ای با گوشی خود مشغول باشند. 

بهترین بازی فکری خارجی

در این مکان بازی فکری یکی از بهترین راه ها برای ایجاد سرگرمی درست هستند. سرگرمی هایی که علاوه بر اینکه باعث پر شدن اوقات فراغت شود بلکه باعث ایجاد گفتگو و صمیمیت شده و روابط اجتماعی مان را بهبود میبخشد و آنان را به سمت زید شدن سوق میدهد علاوه بر این این بازی های فکری باعث تقویت ذهن و حافظه و سرعت عمل ما میشود و در واقع یک تمرین ذهنی به شمار می رود و فقط سرگرمی صرف نمیباشد. ما امروز در بازی تحریر قصد داریم تعدادی از بهترین بازی ها های فکری کشور های مختلف دنیا را برای شما معرفی کنیم تا شما از این طریق بتوانید با یک سری از جذاب ترین و هیجان انگیزترین بازی ها آشنا شوید. اگر شما نیز قصد خرید بازی فکری را دارید با ما امروز همراه باشید.

بازی فکری مونوپولی

بازی فکری مونوپولی

بازی مونوپولی یکی از مشهور ترین بازی های فکری در سراسر جهان است این بازی را از کودکان بالای هشت سال تا بزرگسالان میتواننند انجام دهند و برای آنها جذاب باشد. در این بازی شما نحوه مبادلات مالی و ذخیره پول را یاد بگیرید در واقع این بازی سعی میکند که هوش اقتصادی شما را تقویت کند به همین دلیل مشارکت کودکان در این بازی از سنین کمن میتوانند بسیار برای آینده آنها مفید واقع شود.

  مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری چینرو

 در این بازی در ابتدا به هریک از بازیکنان مقدار پول داده میشود و هر بازیکن به ترتیب تاس می اندازد و تاس مهره بازیکن را به هر یک از خانه ها که هدایت کند بازیکن باید حرکت خاصی را انجام دهد برای مثال شما اگر وارد یک خانه خیان شوید می تواند آن خیابان را به قیمت پولی که در پشت کارت آن خیابان نوشته شده است خریداری نماید و در آنجا کارگاه راه بیندازید و از این راه کسب درآمد کنید وبعد ها   ها با خرید یک خیابان مشابه کارگاه خود را تبدیل به یک کارخانه کنید و درآمد خود را افزایش دهید همچنین شما میتوانید با خرید سوپر مارکت سود داشته باشد و اگر هر یک از بازیکنان بدون اجازه وارد خانه ای شوند که تحت مالکیت بازیکن دیگر است  باید موظف هستند که جریمه ای  که در پشت کارت بازرگانی این خانه نوشته شده است به را به صاحب آن خانه پرداخت کنند الته بازیکنان می توانند با گرفتن کارت بازرگانی از پرداخت این جریمه معاف شوند و صاحب خانه هم می توانند با تحویل این کارت به بانک در ازای آن پول دریافت کند.

محتویات بازی فکری مونوپولی

 در این قسمت می خواهیم نگاهی به درون جعبه بازی مونوپولی بیندازیم

·       یک صفحه بازی

·       یک بسته اسکناس

·       یک تاس سرعتی قرمز

·       ۸ عدد مهره در شکل های مختلف به عنوان ژتون های بازی

·       ۲۸ عدد کارت سند مالکیت Title Deed Cards

·       ۶۶ عدد کارت شانس Chance Cards

·       کارت های جامعه

·       ۶۲ عدد مهره هتل قرمز رنگ

·       ۲۲ عدد مهره خانه سبز رنگ

·       2 عدد تاس سفید

·       ۶۶ عدد کارت خزانه عمومی

بازی فکری ریورسی

بازی فکری ریورسی

بازی فکری از آن دسته از بازی هایی است که قدمت تاریخی دارد و تاریخچه و داستان های زیاد در پشت آن نهفته شده است این بازی در سال 1888 اختراع شد و در آن زمان هم توانست نظرها زیادی را به خود جلب کند البته شایعاتی هم وجود داشت که این بازی شباهت بسیار زیادی به بازی Annexation دارد که قبل ها معرفی شده بود. بعد ها ژاپنی ها این بازی را به نام اتللو اختراع کردند و بسین انهار بسیار معروف شد البته کسی که این بازی را در ژاپن اختراع کرد ادعا داشت که هیچ ایده ای از بازی ریورسی نگرفته است و الهام گرفته از یک رمان شکسپیر است. 

   مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری کوکونات

در این بازی شما مهره ها را بر روی یک تخته بازی می چینید و به نوبت سعی میکنند که مهره های حریف را محاصره کرد و رنگ انه مهره ها را به رنگ خود تغییر دهند بازی تا جایی ادامه می باید که دیگر هیچ حرکتی برای هیچ بازیکنی وجود نداشته باشد و در نهایت بازیکنی که بیشترین رنگ را در صفحه بازی داشته باشد برنده است

 حرف آخر

در این مقاله از بازی تحرر سعی کردیم که چند تا از بهترین بازی های بین المللی را برای شما شرح دهیم و ویژگی های آن ها را بگوییم و تاریخچه مختصری هم از آنها شرح دهیم. بعضی از این بازی ها دارای عقبه چند ده ساله هستند ولی بعضی دیگر از آنها با وجود اینکه بازی های نوظهور به شما می روند ولی به دلیل  جذابیت های بالا توانسته اند که به سرعت جای  خود را میان مردم جهان پیدا کنند و به شهرت و محبوبیت برسند. تعدادی از این بازی های فکری دارای مسابقات رسمی و بین المللی هستند. در آخر این »ا هستند که با خواندن این مطلب و بررسی هر یک از ویژگی های این بازی ها میتوانید آنها را بسنجید و با توجه به سلیقه و علایق و شرایط خود از بین انها انتخاب کنید. شما میتوانید با مراجعه به سایت بازی تحریر علاوه بر اینکه تمام بازی های معرفی شده در این مطلب را خریداری نمایید بلکه صد ها بازی مختلف در دسته های مختلفی مثل بازی کارتی و بازی برد گیم و … در سایت موجود هستند که می توانید آنها را به آسانی با مناسبترین قیمت خریداری نمایید. امید است که توانسته باشیم رضایت شما را جلب کنیم.

hanafi