بهترین بازی های فکری دنیا

قطعا یکی از کارهای سرگرم کننده برای هر جمعی بازی کردن بازی های فکری  است که هم باعث میشود ذهن و حافظه شما تقویت شود یعنی به عنوان یک نوع نرمش به شمار می رود هم باعث میشود شما اوقات خوشی و خندانی را میان دوستان و خانواده خودتان داشته باشید.

بهترین بازی های فکری دنیا

قطعا نمی توان یک لیست ثابت از بهتری کند بازی های فکری دنیا تعیین کرد زیرا هر کس با علایق و سلایق مختلف می‌تواند یک بازی را بیشتر از بقیه بپسندد ولی ما امروز در در سایت بازی تحریر قصد داریم که یک تعدادی از بازی هایی که جوایز متعددی برده اند و یا امتیاز خوبی را از جانب منتقدان دریافت کرده اند را برای شما شرح دهیم تا شاید شما بتوانید از بین آن از یک یا چند بازی را به عنوان بازی مورد علاقه خود بپسندید اگر شما هم دوست دارید دارد که بیشتر درباره بازی فکری بدانید و یا قصد خرید دارید با ما همراه باشید

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری کاتان

بازی فکری کدنیمز پیکچرز

بازی فکری کدنیمز پیکچرز

این بازی که برگرفته از بازی معروف کدیمیز است. توانسته خودش را در رده یکی از بهترین بازی های فکری جهان قرار دهد. این بازی بجای استفاده از کد نویسی که در بازی کد نیمز اصلی وجود داشت سعی دارد از تصاویر و کلمات استفاده کند. درست است که این بازی تفاوت های ریزی با بازی کد نیم دارد ولی بصورت کلی قوانین این بازی نیز مانند بازی کد نیمز پیکچر هستند.

 در این بازی هم جاسوس هایی هستند از هر تیم که سعی میکنند با کلمات و تصاویری هم تیمی های خودشان را به سمت رمز و کلمات هدایت کنند و هم تیمی ها باید با این روش رمز را حدس بزنند. برای یک بازی استاندارد در کد نیمز پیکچر شما حداقل به دو تیم دو نفره نیازمند هستید یعنی در کل شما به 4 نفر نیاز دارید. از بین هر تیم یه نفر به انتخاب خودشان به عنوان جاسوس انتخاب میشود. جاسوس ها باهم در یک سمت میز مینشینند و 20 کارت را به تصادف بر روی میز در ردیفهای 4 در پنج میچینند. این کارت های مکان نشان میدهند که جاسوسان در چه مکان هایی میتوانند با عوامل خود دیدار داشته باشند. 

اگر شما به بازی کد نیمز تسلط داشته باشید به سرعت میتوانید به این بازی نیز احاطه بیابید و آن را بازی کنید البته یک سری نکات و تفاوت های ریز وجود دارد که شما متوجه آن خواهید شد. در این بازی کارت های دو طرفه زیادی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. در این بازی آن تیمی برنده است که سریعتر عوامل خودش را پیدا کند. در ابتدای بازی جاسوس ها یک کارت خواهند کشید که نشان میدهد عوامل آنها در کجا قرار خواهند گرفت. مزیت های بازی:

· افزایش هوش

· افزایش خلاقیت

· بالا بردن دقت و تمرکز

مطالب مرتبط:بازی فکری ریسک

بازی فکری فکر برتر

بازی فکری فکر برتر

این بازی شامل پین هایی در 8 رنگ و یک صفحه و تعدادی پین سیاه و سفید برای امتیاز دهی است بازی به این قگرت است که حریف 5 پین را به هر ترتیبی که دلش بخواهد پشت دیواره میچیند و حریف او باید ترتیب پین ها را حدس بزند و روبروی دیواره بچیند  در این هنگام است که حریف به چیدمان حدس او امتیاز خواهد داد. شما هر بار می توانید تا 6 بار رمز حریف خود را حدس بزنید.

 شاید یاد گیری این بازی بسیار آسان بنظر بیاید ولی بردن و برنده شدن در این بازی آنچنان آسان نیست. قزعا حدس اول شما در این بازی شانسی خواهد بود و استراتژی خاصی برای آن وجود ندارد ولی حدس های بعدی را بر اساس امتیاز هایی که دریافت می کنید باید هوشمندانه ذر انتخاب کنید. شاید در نگاه اول اینطور بنظر برسد که این بازی کاملا شانسی است ولی باید بدانید که استراتژی های متفاوت در این بازی وجود دارد که شما میتوانید از آن استفاده کنید و شانس خود را بیشتر کنید. هر رنگ صحیح در تلاش شما منجر به ایجاد یک نقطه زرد می شود.

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری بالماسکه

 هر رنگ صحیح در مکان صحیح منجر به یک نقطه سبز می شود. دایره های خالی به این معنی است که الماس بخشی از کد نیست. بازخورد چیزی در مورد موقعیت پین  نمی گوید. نقطه‌ ها فقط نشان‌ دهنده نزدیکی کدی که وارد کرده‌ اید با جواب مسئله است. حل کد های بازی فکر برتر نیازمند استفاده از استراتژی های خاص است مهم نیست چه کدی در پشت دیواره وجود دارد شما با به کارگیری این روش ها تلاش میکنید که بهترین حدس ها را داشته باشید. بصورت کلی مراحل این حدس ها به این صورت است:

  • شناسایی مشکل
  •  از راه حل ها ایده بگیرید
  • راه حل ها را ارزیابی کنید 
  • راه حل ها را اجرا کنید
  • اجرای مجدد را بررسی کنید 

حرف آخر

در این مقاله از بازی تحریر تلاش شد که یک سری از بهترین بازی های فکری را به شما معرفی کنیم. شما می توانید با مراجعه به سایت بلزی تحریر نه تنها همه بازی های معرفی شده در این مقاله را خریداری نمایید بلکه صد ها عنوان بازی فکری و برد گیم و انواع بازی ها را برای تمام سنین می توانید در سایت بازی تحریر مشاهده کنید و با بهترین و مناسب ترین قیمت خریداری کنید. همکاران مادر بازی تحریر پاسخگوی سوالات شما هستند.

hanafi