گزارش نادرستی مشخصات

بازی فکری فتح پرچم یک بازی دو نفره و استراتژی محور است. در این بازی هر فرد ۴۱ مهره دارد که یکی از آنها پرچم است؛ یعنی مهم‌ترین مهره‌ای که نباید به دست دشمن بیفتد. تعدادی از مهره‌ها براساس سلسله مراتب نظامی امتیازبندی شده‌اند. تعدادی هم بمب و چند مهره تخریب‌چی و مهره‌ی جاسوس هم در بین مهره‌ها وجود دارد. هر بازیکن مهره‌هایش را در زمین خودش می‌چیند، به طوری که طرف مقابل درجه و امتیاز آن‌ها را نبیند. سپس مهره‌ها حرکت می‌کنند. پس از برخورد دو مهره به یکدیگر، مهره‌ها نمایش داده می‌شوند و  مهره‌ی با درجه پایین‌تر از بازی خارج می‌شود. هر کس بتواند پرچم طرف مقابل را پیدا کند یا تمامی مهره‌های قابل حرکت حریف را از بازی خارج کند، برنده می‌شود. فتح پرچم را می‌توان به سه شیوه‌ی ( دوئل ، اصیل و نفوذی ) بازی کرد.

179,000 تومان

ناموجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیگروه تولیدی سلام بازی

[{“name”:”بررسی”,”value”:”

از  قدیم الایام استفاده از بازی های فکری در میان مردم رواج داشته. بر اساس شواهد و یافته ها استفاده از بازی های فکری در میان وایکینگ ها رواج داشته و این قوم در اوقات فراغت خود از بازی های فکری که در عمدتا در سبک استراتژیک بوده اند را استفاده میکردند. بازی های فکری توسط رومیتان نیز استفاده میشدند. هر قومی از از همان زمان های گذشته دارای بازی های بخضوص ی به نسبت فرهنگ و آداب رسوم خود بوده اند که بعضی از آنها توانسته اند تا به امروز دوام می آورند و بعضی دیگر در تاریخ نابود شده اند واز بین رفته اند. 

در این ببین بازی هایی بوده اند که توانسته پا به بیرون از مرز هایی محلی که در آن ابداع شده اند بگذارند و معروفیت و محبوبیت جهانی یابند. بازی های فکری انواع مختلفی دارند و که میتوان آنها را در دسته های مختلفی دسته بندی کرد. 

بازی فکری فتح پرچم

از دسته های معروف و قدیمی این بازی ها میتوان به بازی های کارتی و برد گیم اشاره کرد که از قدیم انواع مختلف آن وجود داشته و ما با بعضی از آنها هم امروزه آشنا هستیم. یکی از پرطرفدار ترین بازی های در این گروه  بازی هایی هستنند که در سبک استراتژیک هستند. امروز مادر بازی تتحریر قصد داریم که یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین بازیها در سبک استراتژیک را برای شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:  بهترین بازی کارت برای تقویت حافظه  

 این بازی در انواع نسخه و در زبان های مختلف تولید شده است ولی تقریبا همه  آنها با یکدیگر یکسان هستند و شما میتوانید از آنها استفاده کنید. اگر شما هم علاقه مند به بازی های استراتژیک هستید و یا حتی نه به شما پیشنهاد میکنم که با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا شما را با این بازی زیبا و ذاب آشنا کنیم که احتمالا از این به بعد بیشتر بازی های استراتژیک را دوست خواهید داشت.

 درباره بازی فکری فتح پرچم

بازی فکری فتح پرچم یک بازی دو نفره و استراتژی محور است. در این بازی هر فرد ۴۱ مهره دارد که یکی از آنها پرچم است؛ یعنی مهم‌ترین مهره‌ای که نباید به دست دشمن بیفتد. تعدادی از مهره‌ها بر اساس سلسله مراتب نظامی امتیازبندی شده‌اند. تعدادی هم بمب و چند مهره تخریب‌چی و مهره‌ی جاسوس هم در بین مهره‌ها وجود دارد. 

هر بازیکن مهره‌هایش را در زمین خودش می‌چیند، به طوری که طرف مقابل درجه و امتیاز آن‌ها را نبیند. سپس مهره‌ها حرکت می‌کنند. پس از برخورد دو مهره به یکدیگر، مهره‌ها نمایش داده می‌شوند و  مهره‌ی با درجه پایین‌تر از بازی خارج می‌شود. هر کس بتواند پرچم طرف مقابل را پیدا کند یا تمامی مهره‌های قابل حرکت حریف را از بازی خارج کند، برنده می‌شود. 

درباره بازی فکری فتح پرچم

فتح پرچم را می‌توان به سه شیوه‌ی ( دوئل ، اصیل و نفوذی ) بازی کرد. : فتح پرچم نفوذی ، فتح پرچم اصیل ، فتح پرچم دوئل بازی. شما برای آشنایی با این بازی باید با ابتدا با همه کارت های این بازی آشنا شوید و بعد از آن با تمرین و تکرار میتوانید در این بازی حرفه ای شوید. در این بازی ها شما فرمانده ارتش خود هستید و شما باید سعی کنید که ارتش خود را برای حمله ها تقویت کنید و در عین حال از مواضع دفاعی خود غافل نشوید.

مهره های بازی فکری فتح پرچم:

·         بمب

·         پرچم

·         ارتشبد

·         سرتیپ

·         تخریبچی

·         دیدبان

·         جاسوس

·         عامل نفوذی 

مطالب مرتبط: بهترین بازی فکری خنده دار     

نحوه کلی بازی فکری فتح پرچم :

 • بسته به نوع بازی،هر بازیکن ،ارتشی از مجموعه ۱۰ مهره (برای فتح پرچم دوئل)و یا ۴۰مهره (برای فتح پرچم اصیل و یا نفوذی)را دارد.
 • مهره هاباید طوری قرار گیرند که مقابل  شما باشند.در واقع حریفان از درجه مهره هایتان نباید اطلاع یابد.
 • بعد از چیدن مهره ها در صفحه بازی،محافظ صفحه را برداشته و شروع می شود
 • هدف اصلی  این بازی،فتح پرچم حریف شما است.در عین حال باید از پرچم خودتان هم محافظت کنید.
 • مهره ها از یک اصول زنجیروار و قطعی تبعیت می کنند:(بالاترین درجه دارای بالاترین عدد است)اگر یک مهره با درجه بالاتر به یک مهره با درجه پایین تر برخورد کند،

سرنوشت این است که مهره با درجه بالا برنده می شود و مهره با درجه کمتر از صفحه بازی حذف می شود

 • پرچم میتواند با هر کدام  از مهره هایی از دشمن که توانایی حرکت داشته باشد،فتح شود و به نوع درجه ارتباطی ندارد
 • در صفحه بازی دو منطقه ممنوعه وجود دارد که با دو دریاچه مشخص شده است.هیچ مهره ای حق ندارد به داخل آن وارد شود یا از روی رد شود.
 • مهره هایی که در طی بازی از رده خارج میشوند، باید طوری خارج شوند که  که رقیب بتواند مشاهده کنند که تاکنون چه مهره ای خارج شده است.

محتویات جعبه بازی فکری فتح پرچم

محتویات جعبه بازی فکری فتح پرچم :

 • صفحه بازی
 • دیدبان ۲ عدد ، جاسوس ۱ عدد ، تخریبچی ۲ عدد ، سرتیپ ۱عدد ، ارتشبد ۱ عدد ، بمب ۲ عدد ، پرچم ۱ عدد
 • ۴۱*۲ قطعه بازی
 • صفحه محافظ
 • دفترچه راهنما 

مطالب مرتبط: بهترین بازی های کارتی ایرانی       

حرف آخر

در این مقاله از بازی تحریر تلاش کردم که به یکی از قدیمی ترین و بهترین بازی های فکری در سبک استراتژیک بپردازیم و یک توضیحی درباره کلیت های آن بدهیم امید است که توانسته باشیم به خوبی این بازی را به شما معرفی کنیم و و نظر شما را به سمت این بازی جلب کنیم.

 اگر این بازی هم مورد پسند شما واقع شد میتوانید به سایت بازی تحریر مراجعه کنید و صد ها بازی را در دست های مختلفی مانند برد گیم و بازی های کارتی و در گروه های سنی مختلفی مانند خردسال تا بزرگسال را خریداری نمایید. همکاران ما در بازی تحریر شبانه روز در تلاش هستند که بهترین بازی های روز دنیا را در بهترین برند ها با بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت خریداری نمایید. امیدواریم که بتوانید نظر شما را در این باره جلب کنیم.

پرسش و پاسخگروه تولیدی سلام بازی

هیچ پرسشی یافت نشد

  برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

  نقد و بررسیگروه تولیدی سلام بازی