بهترین بازی های کارتی ایرانی

همه کشور ها دارای بازی های فکری متناسب خودشان هستند که با توجه فرهنگ و آداب رسوم خودشان تولید شده اند که بعضی از این بازی ها توانسته اند که به شهرت جهانی دست یابند و بتوانند که پا به خارج از مرز های کشوری کمه در آن ابداع شده اند بگذارند.

 کشور ما نیز از این نظر مستثنا نیست و توانسته است که در سال های اخیر بازی های بسیار جذابی را تولید کند که بتواند آداب و رسوم و فرهنگ ایرانی را آشنا کند و بازیکنان خود را بیشتر با ادبیات و آداب رسوم ایرانی درگیر کند. تعداد بازی های ایرانی در سال های اخیر کم هم نیست که هر کدام هم دارای جذابیت های خاصی هستند. امروز در بازی تحریر قصد داریم که به بازی های فکری جذاب ایرانی بپردازیم و یک تعدادی از این بازی ها را برای شما معرفی کنید. اگر شما هم قصد خرید یک بازی جذاب را دارد با ما همراه باشید.  

بازی فکری اشکنک

بازی فکری اشکنک

یکی از جذاب ترین بازی های ایرانی که در سال های اخیر وارد بازار شده است و توانسته در مدت کوتاه طرفداران نسبتا زیادی را به سمت خود جلب کند بازی اشکنک است. بازی اشکنک یک یا بازی گروهی به شمار میرود و  شما میتوانید با تعداد نفرات دو تا شش نفر به بازی آن بپردازید این بازی دارای محدودیت سنی هم نمیباشد و همه افراد بالای هشت سال می توانند به راحتی از آن استفاده کرده و لذت ببرند. 

مطالب مرتبط:بهترین بازی فکری خارجی

این بازی سعی میکند که بازیکنان خودش و به خصوص کودکان را بیشتر با آداب و رسوم و فرهنگ ایرانی آشنا کند و آنها را وارد دل ادبیات غنی ایرانی بکند. این بازی شامل دویست و پنجاه ضرب المثل ایرانی است که شما در حین بازی و با استفاده از ادابازی، پرسش و پاسخ، معما، چیستان، کارت های تصویری میتوانید به راحتی این ضرب المثل ها را یاد بگیرید زیرا یادگیری در حین بازی چند برابر میشود.

 به شما پیشنهاد میکنیم که این بازی را با کودکان خود انجام دهید تا علاوه بر اینکه روند یادگیری را برای کودکان خود اسان تر و سریعتر میکنید روابط خود را نیز با آنها بهبود ببخشید.

محتویات درون بازی فکری اشکنک

می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صفحه بازی
 • 6 عدد مهره 
 • کتاب ضرب المثل
 • 15 عدد کارت ادا بازی
 • 8 عدد کارت طلایی 
 • دفترچه 
 • 105 عدد کارت پرسش
 • 18 عدد کارت تصویری

بازی فکری چشمک

بازی فکری چشمک

یکی دیگر از بازی های آموزشی و فکری جذاب ایرانی بازی چشمک است. در این بازی تلاش میشود که هوش و فکر بازیکنان به چالش کشیده شود و تقویت شود و روابط اجتماعی آنها بهبود یابد و دریابند که چگونه باید ارتباط برقرار کنند. هدف این بازی این است که بازیکن یار خودش را با استفاده از چشمک زدن پیدا کند بدون اینکه کسی دیگر از بازیکنان مشخص این اتفاق شود.

محتویات درون جعبه بازی فکری چشمک

از محتویات درون جعبه بازی فکری چشمک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 32 عدد کارت اتهام 
 • دفترچه راهنمای بازی
 • دو سری کارت 36 تایی شماره گذاری شده
 • 8 عدد کارت بازیکن که رنگی هستند
 • 8 عدد آدمک رنگی

بازی فکری شهردار

بازی فکری شهردار

 بازی فکری شهردار یک بازی ایرانی در سبک استراتژیک است که سعی میکند مهارت های مختلفی ماننند اعتماد به نفس، خلاقیت، دقت و تمرکز، قدرت تصمیم گیری و… را به چالش بکشید و آنها را تقویت کند این بازی یک بازی گروهی به حساب می اید و شما میتوانید با نفرات دو الی چهار نفر این بازی را انجام دهید. 

مطالب مرتبط: بهترین بازی های کارتی در جهان

خانواده و والدین میتوانند این بازی را همراه کودکان خود انجام دهند که بتوانند مهارت های تصمیم  گیری و انتخاب آنها را به خوبی تقویت کنند و آنها را به سمت مثبت سوق دهند.در این برای هرکس شهر خودش را در اختیار دارد و هرکس که بتواند بهتر شهر خود را گسترش دهد در نهایت برنده است .

محتویات درون جعبه بازی فکری شهردار

درون جعبه بازی فکری شهردار موارد زیر برای انجام بازی وجود دارد:

 • دفترچه راهنمای بازی  
 • 24 عدد کارت شروع
 • 84 عدد کارت عرضه
 • دو عدد تاس
 • 78 عدد سکه

حرف آخر

بازی تحریر امروز سعی کرد که یک تعئائی از  بازی های ایرانی جذابی که سال های اخیر وارد بازار شده اند را به شما معرفی کنند. این بازی ها که اکثرا از داستان و کیفیت بالایی بهره مند هستند بسیار جذاب و هیجان انگیز هستند علاوه بر ویژگی های گفته شده مهمترین دلیلی که میتوان به شما توصیه کرد تا از این بازی ها همراه با کودکان و خانواده از آن استفاده کنید این است که علاوه بر اینکه این بازی ها تولید داخل است و حمایت از آنها در واقع حمایت از صنعتگران و بازی سازان ایرانی است بلکه اکثر این بازی ها اهداف فرهنگی ایرانی را نیابل میکنند و سعی میکنند که بازیکنان را ابعاد مختلف فرهنگ ایرانی و زیبایی های آن و ادبیات غنی آن آشنا کنند.

 به هر حالا احتمالا این بازی های ایرانی بیشتر از بیشتر بازی های معروف خارجی خواهند بود زیرا ممکن است ما در برخی قسمت فرهنگهای آنها را درک نکنیم ولی در این بازی های ایرانی به دلیل قابل لمس بودن داستان ها و قوانین بازی می توانید بهتر و بیشتر از آن لذت ببرید و این بازی ها برای کودکان شما هم مفید تر خواهند بود.

مطالب مرتبط: بهترین بازی فکری خنده دار                             

 شما میتوانید با مطالعه این مقاله تصمیم بگیرید که کدام یکی از این بازی هایی که در اینجا با ذکر ویژگی های آنها برای شما معرفی شد برای شما مناسب است اگر هم شما نتوانستید از بین بازی های ذکر شده انتخاب کنید نگران نباشید زیرا می توانید با مراجعه به سایت بازی تحریر انواع بازی های فکری ایرانی و خارجی را در گروه های سنی خردسال تا بزرگسال و در انواع دسته بازی های فکری و کارتی و برد گیم کنار یکدیگر مشاهده کنید و دست به خرید بزنید. بازی تحریر تلاش کرده است که بهترین بازی ها را با بهترین قیمت و کیفیت برای شما فراهم آورد.

hanafi
ارسال دیدگاه