بهترین بازی کارت برای تقویت حافظه

 بازی های فکری میتوانند میتوانند با توجه طراحی که شده اند واهدافی که سازنده داشته توانایی های مختلفی را زیر نظر بگیرند  آنها را تقویت کنند به همین دلیل تنوع است که تعداد بسیار زیادی بازی کری در ژانر های مختلفی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آنها توانایی های ذهنی خود را افزایش دهید. 

تاریخچه بازی های فکری مختص به سال های اخیر نیست و از گذشته ها انواع اولیه بازی های فکری در میان مردم وجود داشته و مردم از آنها برای پر کردن اوقات و فراغت خود استفاده میکردند. بازی های فکری انواع مختلفی دارند که در دسته های مختلفی مانند برد گیم و بازی های کارتی و … وجود دارد که میتواند در دسته های سنی مختلفی قرار بگیرند.

بهترین بازی کارت برای تقویت حافظه

 بازی های فکری کارتی که منجر به تقویت حافظه می شوند موضوع اصلی مقاله امروز ما است. در این مطلب از بازی تحریر ما قصد داریم به آن دسته از بازی های فکری کارتی بپردازیم که طراحی شده اند تا با تمرین بازی حافظه بازیکن را در طول مدت زمان افزایش دهند. اگر شما هم قصد دارید که اوقات فراغت تان را  به طرز مثبتی پر کنید و اینکه از تلف کردن وقت خود در فضای مجازی خسته شده اید و به دنبال خرید یک بازی فکری مفید هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. قطعا در انتهای این مطلب میتوانید لااقل یک بازی مورد علاقه برای خود انتخاب کنید که با سلیقه و معیار های شما مناسب باشد.

بازی فکری چشمک

بازی چشمک یکی از بازی هایی است که در بالا بردن مهارت های اجتماعی و هوش و حافظه کودکان نقش دارد این بازی جذاب و هیجان انگیز باید با استفاده از بیشتر از 4 نفر بازی شود و این بازی مفرح و هیجان انگیز میتواند برای کودکان بسیار جذاب باشد.

بازی فکری چشمک

هدف بازی چشمک

در این بازی سعی میشود که  روحیه اجتماعی کودکان به اضافه ی هوش حافظه آنها زندگی اجتماعی را نیز به آنها یاد میدهد.

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری کاتان

وسایل درون جعبه بازی فکری چشمک

اکنون باهم بیایید بررسی کنیم که هنگامی که این بازی را خریداری می نماید چه چیزهایی درون جعبه بازی است:

  • 32 عدد کارت اتهام 
  • دو سری کارت 36 تایی شماره گذاری شده
  • 8 عدد کارت بازیکن که رنگی هستند
  • دفترچه راهنمای بازی
  • 8 عدد آدمک رنگی

روش بازی فکری چشمک

در ابتدا از بین کارت ها 36 کارتی که پشت آنها سفید یا مشکی است امنتخا میشود و در ردیف های 6 در 6 روی میز چیده میشود و پس از آن نوبت به دسته دوم 6 تایی میرسد که چیده شود. پس از آن هر یک از بازیکنان یک مهره را انتخاب میکند و از بین کارت 32 کارت اتهام بین بازیکنان پخش میشود و کارت های هم رنگ به بازیکنان داده میشود.

سپس از بازیکنان باید کارت هایی که به آنها داده شده است را را مشاهده کنند و سپس یک نفر به انتخاب خود بازیکنان بازی را شروع کنند. ازیکنی که بازی را شروع می کند بایستی آدمک رنگی خود را روی شماره ای از کارت هایی که به صورت شش ستون و شش ردیف روی میز قرار گرفته به غیر از اعدادی که داخل کارت های اوست و بعد با صدای بلند شماره را بگوید.

مطالب مرتبط:بازی فکری ریسک

بعد از بازیکن اول دو دور فرصت دارید که یالر خود را پیدا کنید ولی مراقب باشید اگر  در هنگام علامت دادن به یار خود کس دیگری شما را ببیند میتواند که به شما اتهام بزند و امتیاز را از شما بگیرد.

بازی کد نیمز پیکچر

بازی کد نیمز پیکچر

بازی کد نیمز پیکچر یکی از معروف ترین و بهترین بازی های گروهی فکری در دسته بازی های کارتی میباشد که توانسته سالها در رتبه اول پر طرفدار ترین بازی های فکری قرار بگیرد. در این بازی هر تیم دو جاسوس و انتخاب میشود که جاسوسان کنار هم قرار میگیرند و سعی میکنند با استفاده از کارت ها به هم تیمی های خود قرار ملاقات را بگویند اگر هم تیمی ها در تشخیص مکان ملاقات اشتباه میکنند و نتوانند که آن را به درستی حدس بزنند ممکن است به جای هم تیمی با تیم حرف ملاقات کنند و به خبر افتاده یا حتی کشته شوند. هر هر دو تیم برای تماس با تمام نمایندگان خود مسابقه می دهند، اما تنها یک تیم می تواند برنده شود. 

مطالب مرتبط:آموزش بازی فکری بالماسکه

کمترین تعداد نفراتی که می توان این بازی را انجام داد 4 نفر است که از هر یک یک نفر به عنوان جاسوس انتخاب شود.کارت‌ های تصویری در یک شبکه 5×4 روی میز قرار می‌ گیرند و جاسوس‌ ها 1 کارت کد می‌ کشند که نشان می‌ دهد عوامل آنها در رابطه با شبکه در کجا قرار دارند.

حرف آخر

در این مقاله از بازی تحریر سعی شد که به بررسی بازی های کارتی که در تقویت حافظه نقش دارند بپردازیم. قطعا این تعداد بازی که در این مطلب معرفی شد همه بازی هایی نیست که در این زمینه وجود دارد و قطعا تعدادشان خیلی بیشتر از این تعداد است ولی ما تلاش کردیم که بهترین هارا از نظر کاربران جوایز دریافت شده در مسابقات بین المللی را انتخاب کنیم. قطعا سلیقه هر فرد ممکن است تفاوت داشته باشد. 

اگر شما با خواندن این مطلب نتوانستید که بازی مورد علاقه خود را پیدا کنید می توانید با مراجعه به سایت بازی تحریر نه تنها بازی هایی که در این مطلب معرفی شد را خریداری نمایید بلکه صد ها بازی مختلف در دسته های گوناگون کارتی و برد گیم و …. را خریداری نمایید. این بازی ها در دسته های سنی مختلفی وجود دارند که  میتوان از آنها برای پر کردن اوقات فراغت بزرگسالان و تقویت و تربیت هوش و حافظه کودکان استفاده کرد. در سایت بازی تحریری تلاش میشود که بهترین بازی های روز دنیا را با بهترین کیفیت کنار هم گرد آوری شود تا شما بتوانید هرجا که هستید و هر زمانی که هستید این بازی هارا با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید. امید است توانسته باشیم که رضایت شما را جلب کنیم.

hanafi
ارسال دیدگاه