آموزش بازی فکری مونوپولی

بازی فکری مونوپولی یکی از قدیمی ترین بازی های فکری و رومیزی جهان است که کلیه سنین می توانند آن را بازی کنند. این بازی دارای قوانین بسیار سخت و پیچیده ای است که باید در حین بازی آن را باید رعایت کنند و بعضی از افراد به اضافه کردن قوانین به این بازی می پردازد که باعث می شود سخت تر و پیچیده تر کردن بازی برد گیم مونوپولی می شود در این مقاله به بررسی و آموزش بازی فکری مونوپولی خواهیم پرداخت.

محتویات بازی فکری مونوپولی

در این قسمت از مقاله به بررسی محتویات بازی فکری مونوپولی خواهیم پرداخت.

محتویات این بازی عبارت اند از:

 • یک صفحه بازی
 • 2 عدد تاس سفید
 • یک بسته اسکناس
 • یک تاس سرعتی قرمز
 • ۸ عدد مهره در شکل های مختلف به عنوان ژتون های بازی
 • ۲۸ عدد کارت سند مالکیت Title Deed Cards
 • ۶۶ عدد کارت شانس Chance Cards
 • ۶۲ عدد مهره هتل قرمز رنگ
 • ۲۲ عدد مهره خانه سبز رنگ
 • ۶۶ عدد کارت خزانه عمومی
 • کارت های جامعه

سناریو بازی برد گیم مونوپولی

سناریو بازی برد گیم مونوپولی

به تازگی چند تاجر با ثروت های بسیار زیاد وارد شهر مونوپولی شده اند و می خواهند تجارت را در این شهر آغاز کنند و با رفتن به مکان های تفریحی و تجاری و دیدن املاک مختلف در شهر به ثروت خود می افزایند و اگر تاجر دیگری وارد ملک خریداری شده شود باید اجاره آن را پرداخت کند و در آخر فردی که بیش ترین سرمایه را داشته باشد به عنوان ثروتمند ترین فرد شهر شناخته می شود.

شما در این بازی در نقش یک تاجر هستید که باید با افکار اقتصادی و استراتژی هایتان برنده بازی شده و ثروت بسیار زیادی برای خود جذب کنید.

راهنمای بازی فکری مونوپولی

بازی مونوپولی از دو تاس، تعدای کارت ، تعدادی توکن خانه و هتل ، تعداد زیادی اسکناس با ارزش های متنوع و یک برد اصلی که برروی آن اسم خیابان ها ، محله ها ، و مکان های دیگری همچون پارکینگ ، اداره مالیات ، اداره برق ، اداره آب ، زندان و قسمت کشیدن کارت های شانس و جایزه می باشد تشکیل شده است.

در ابتدای بازی بازیکنان همگی دو تاس را ریخته و هر کسی که عدد بیشتری بیاورد به عنوان اولین بازیکن بازی را شروع می کند. در این نقطه همه بازیکنان ۱۵۰۰ دلار از بانک گرفته و یک بازیکن به عنوان بانکدار انتخاب می شود.

با مشخص شدن نفر اول هر بازیکن در ابتدای نوبت خود ابتدا تاس میریزد و به مجموع عدد دو تاس مهره ی خود را جلو می برد. سپس اگر مهره آن بازیکن در خیابانی بایستد که متعلق به هیچ بازیکنی نباشد می تواند با پرداخت هزینه آن خیابان ، آنجا را بخرد و در آن جا شروع به خانه سازی و هتل سازی کند ولی اگر در خیابانی توقف کند که متعلق به یکی دیگر از بازیکنان باشد می بایست مبلغ اجاره ی آن جا را با توجه به تعداد خانه ها و یا هتل ساخته شده در آنجا بپردازد. این اعداد در دفترچه راهنمای بازی مونوپولی کامل نوشته شده اند.

در صورتی که بازیکنان بر روی خانه مالیات و جایزه بروند می بایست کار مرتبط به آن را انجام داده و یا مقداری پول به عنوان مالیات بدهند و یا از بانک بازی توسط کارت شانس به عنوان جایزه پول دریافت کنند و یا توسط کارت های شانس جریمه شوند.

پول های داده شده در قسمت مالیات در پارکینگ ذخیره می شود و در صورتی که یک بازیکن برای اولین بار به پارکینگ برود تمامی پول های موجود در آن جا را برمیدارد و زمانی که یک بازیکن برروی خانه ی “برو به زندان” برود یا سه بار در نوبت خود پشت سر هم تاس جفت بیاورد و یا کارت شانسی بکشد که بگوید به زندان برو، مستقیم به زندان منتقل می شود که در آنجا هم قوانین خاصی روی او اعمال میشود.

خرید بازی فکری مونوپولی

خرید بازی فکری مونوپولی

بازی فکری مونوپولی یکی از محبوب ترین بازی های فکری در جهان و ایران است که در دو سبک کلاسیک و معمولی می توان آن را بازی کرد شما می توانید این بازی را از سایت بازی تحریر با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

برای خرید بازی فکری مونوپولی کلیک کنید

برای خرید بازی فکری مونوپولی کلاسیک کلیک کنید

hanafi