بازی فکری چالشی ذهن

کی از بهترین روش های ایجاد اوقات فراغت سالم این است که از بازی های فکری در جمع های خانوادگی و دوستانه خود استفاده کنید علاوه بر اینکه اوقات فراغت خود را به صورت فعال و مفید پر می کنید به صورت همزمان روابط اجتماعی خود را نیز بالا ببرید. ما امروز قصد داریم که در بازی تحریرکه به بهترین بازی های فکری که برای شما چالش برانگیز خواهد بود را برای شما معرفی کنیم . شما میتوانید تمام بازی های معرفی شده در این  مقاله و صدها بازی در دسته های مختلفی مثل بازی های کارتی و بازی های رومیزی را با ورود به سایت بازی تحریر با بالا ترین کیفیت و در بروز ترین برند های روز دنیا با بهترین قیمت خریداری نمایید. اگر شما به این دسته از مقاله  های علاقه مند هستید با ما همراه باشید

بازی مونوپولی

بازی مونوپولی

بازی مونوپولی یکی از بازی های فکری ساده است که امروزه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. بازی مونوپولی جزو بازی های آموزشی نیز به حساب میرود به دلیل اینکه شما در این بازی با مفهوم ورشکستگی و پیشرفت و… آشنا میشود و به صورت کلی هوش و علم اقتصادی شما را افزایش میدهد. و باعث میشود که بتوانید مسائل مالی را بهتر درک کنید. به شما به شما پیشنهاد میشود که کودکان بالا 8 سال را در بازی های خود شریک کنید تا آنها هم با این مسئله آشنا شوند. 

برای یاد گرفتن بازی مونوپولی در ابتدا با صفحه این بازی به صورت کامل آشنا شوید و بدانید که هر خانه دقیقا چه کاری انجام میدهد و هر یک چه وظیفه ای را بر عهده دارن. برای مثال:

شما با خانه‌های صفحه بازی همچون جاده، ایستگاه راه آهن، خدمات عمومی و غیره آشنا خواهید شد.

این بازی انواع مختلفی دارد و توسط برندهای متفاوتی تولید شده است؛ اما نکته قابل توجه این است که نحوه بازی مونوپولی در تمام برندها و انواع مختلف آن یکسان است و هیچ تفاوتی در آموزش بازی فکری مونوپولی وجود ندارد

بازی پنتاگو

بازی پنتاگو

بازی پنتاگو در سال 2004 توماس مردی به نام توماس فلودن اهل سوییس طراحی و تولید شد از امان سالهایی ابتدایی توانست که جایزه های بزرگ و زیادی را به خود اختصاص داد این بازی از یک صفحه بزرگ تشکیل شده است که خود آن صفحه از 4 صفحه کوچک تشکیل شده است. هدف در این بازی به این صورت است که شما قصد دارید 5 تا از مهره های خود را بصورت پشت سرهم قرار دهید. فرق نمیکند عمومی و افقی و یا مورب فقط کافیست بتوانید مهره های خود را پشت سر هم قرار دهید.

نحوه بازی به این صورت است که هر بازیکن باید به ترتیب یک مهره بر روی یکی از صفحه ها قرار دهد و یکی از صفحه ها را به انتخاب و اجبار 90 درجه در خلاف جهت یا در جهت عقربه های ساعت بچرخاند. توجه داشته باشید که فقط در ابتدای بازی که مهره ای در یکی از صفحه ها وجود دارد و چرخاندن و چرخاندن آن هیچ. تفاوتی نمی کند بازیکن میتوان از چرخاندن صفحه طفره برود به غیر از آن باید یکی از صفحه ها را بچرخاند 

بازی فکری بلاک آس جونیور

این بازی نسخه کوچکتر بازی بلاک آس به شمار می رود. این بازی دارای یک صفحه 14*14 است که دارای دو رنگ قطعه رنگی است که با استفاده از آنها دو بازیکن بالای 7 سال هر سری حدود نیم ساعت بر روی صفحه بازی به رقابت میپردازند. تنها قانون بازی برای قرار دادن قطعات رنگی بر روی صفحه این است که حتما باید قطعه جدید که قرار میدهید با یکی از قطعات قبلی دارای مجاورت داشته  باشد. اگر شما نسخه بزرگتر و چهار رنگ این بازی را داشته باشید نیز میتوانید با بلاک بندی و تشکیل یک صفحه بازی 14*14 این بازی را انجام دهید  حتما لازم نیست این نسخه را خریداری نمایید.

در نسخه چهار رنگ این بازی اگر دو بازیکن داشته باشیم هر بازیکن دو رنگ را برای خود انتخاب کنیدد و اگر سه نفر داشته باشیم هر نفر یک رنگ را انتخاب میکند و رنگ سوم بین بازیکنان به ترتیب بازی میشود. اول باید تصمیم بگیرید که کدام یک از بازیکنان بازی را شروع کند در بازی اول فقط باید قطعات را در یکی از صفحات بازی قرار داد بازی به صورت عقربه های ساعت ادامه می یابد و بعد از آن که همه بازیکنان بازی اول خود را انجام دادند باید قطعه دوم را در مجاورت گوشه هم رنگ قرار دهند و امکان این نیست که در مناطق دیگر از بازی این مهره قرار دهند. این روند ادامه می باید تا اینکه هیچ یک از بازیکنان نتوانند که حرکتی انجام دهند.

بازی فکری ریورسی

بازی فکری ریورسی

بازی فکری ریورسی از بازی های چالشی است که بازیکنان برای ساعاتی هم که شده ذهنشان درگیر آن می شود. بازی ریورسی که از جدید ترین بازی های فکری و برد گیمی در ایران است با اینکه بسیار محصول تازه ای است ولی در این مدت کم که به فروش رسیده است توانسته است بازخورد بسیار زیادی بین هواداران و بازیکنان برد گیم ها داشته باشد. شیوه بازی و قوانین آن نیز زیاد پیچیده نیست و حتی کودکان بالای 12 سال هم به راحتی می توانند بازی کنند. در کل بازی بدین صورت است که برای هر بازیکن مهره هایی ابتدای بازی داده می شود تا روی میدان همان تخته بازی آنها را قرار دهند، بازیکنان ابتدا هر کدام سه مهره در میان میدان به صورت یک در میان قرار داده و بازی را شروع می کنند در آخر هر کدام از بازیکنان که تعداد بیشتری مهره در میدان داشته باشند، برنده بازی هستند.

حرف آخر

امروز در بازی تحریر در ادامه مجموعه مقاله های که در بازی تحریر منتشر میشود سعی کردیم که چند تا از زیبا ترین و جذاب ترین بازی های فکری که شما را به چالش میکشند را معرفی کنیم شما این امکان را دارید که با خواندن این مطلب و ویژگی های ذکر شده هر بازی میتوانید که شرایط و نیاز های خود را بسنجید و بازی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

hanafi
ارسال دیدگاه