بازی فکری عالی

بازی های فکری همان چیزی است که ما در زندگی های امروزه به آن نیازمند هستیم به دلیل اینکه زندگی های ماشینی و ترکیب آن با عجین شدن زندگی های ما با اینترنت باعث شده است که بیشتر از هر زمانی در تاری به اینترنت وابسته شویم و تقریبا همه کارهای خود را با استفاده از آن استفاده کنیم  و این عامل درست است که مزایای بسیار زیادی برای ما داشته است ولی مشکلات متعددی را نیز برای ما به وجود آورده است. 

امروزه ما همه میبینیم که در جمع های خانوادگی و دوستانه نیز هر کسی در گوشه ای با تلفن همراه خود مشغول است و هیچکس با یکدیگر ارتباط خاصی برقرار نمیکند و مثل قبل این جمع ها پر از شادی و طراوت نیست. در قدیم به دلیل اینکه تفریحات زیادی وجود نداشت مردم بیشتر از همیشه از بازی های فکری استفاده می کند و از انواع مختلف این بازیها در جمع های مختلف استفاده می کردند و تلاش میکردند که اوقات خود را بصورت مفید بهبود ببخشند. این زمانی که از آن استفاده میکنیم مربوط به سال های  نزدیک نیست و تاریخچه استفاده از بازی های فکری به صد ها سال قبل برمی گردد و شواهد تاریخی بسیاری وجود دارد که اقوام مختلفی در سر تا سر نقاط جهان از انواع مختلف بازی های فکری استفاده می کردند.

بازی فکری عالی

 برای مثال رومیان در میان خود ده ها بازی مختلف فکری داشتند که در جمع های گوناگون خود از این بازی ها استفاده می کردند تا بتوانند وقت خود را پر کنند همچنین شواهد و نشانه های یافته نشان میدهد که وایکینگ ها هم از بازی های فکری خود استفاده میکردند. این بازی ها علاوه بر اینکه سرگرم کننده بودند باعث میشوند که کاربران این بازی ها بتوانند با تمرین و استفاده از این بازی ها قابلیت ها و توانایی های مختلف خود را افزایش دهند البته هر یک از این بازی ها بر روی یکی از توانایی ها و مهارت ها تمرکز میکند وتلاش میکند که آن ها را تقویت کند ولی امروزه به دلیل اینکه مردم ترجیح میدهند که بیشتر کار های خود را در گوشی های همراه خود انجام دهند و بیشتر وقتی که در شبکه های مجازی گذرانده میشود اطلاعات مفیدی را برای کاربران آن ها ندارد و در بهترین حالت فقط پر کردن وقت صرف است و هیچ آورده ای برای فرد استفاده کنند ندارد ولی برعکس این ها بازی های فکری همیشه تلاش می کردند که به صورت مفید وقت بازیکنان را پر کنند علاوه بر این موضوعات این بازی ها معمولا دو نفره یا بیشتر هستند که باعث میشوند با یکدیگر بیشتر و بهتر ارتباط داشته باشید و باعث صمیمیت و بهبود روابط اجتماعی افراد شود.

 امروز ما در سایت بازی تحریر قصد داریم که چند تا از بهترین و عالی ترین بازی های این دسته را برای شما معرفی کنیم. شما میتوانید تمام بازی های معرفی شده  در این مقاله و بسیاری از بازی های دیگر را در دسته های مختلف بازی های رومیزی و بازی های کارتی و … را در گروه های سنی مختلف از کودک تا بزرگسال را به راحتی خریداری نمایید. اگر شما هم به بازی های فکری علاقه مند هستید با ما در ادامه این مطلب در بازی تحریر همراه باشید.

بازی فکری فکر برتر

بازی فکری فکر برتر | MASTER MIND 

بازی فکر برتر یکی از بازی های دونفره ایست که با قوانین ساده می توانید شما به راحتی این بازی را یاد بگیرید و آن را یاد بگیرید. یاد گرفتن این بازی بسیار آسان است ولی به راحتی شما نمی توانید این بازی را برنده شوید و باید تلاش کنید که بسیاری از توانایی های خود را به کار گیرید. این بازی شما چندین پین و یک صفحه بازی که دارای یک دیواره است. حریف شما اب استفاده از پچین هاییی که در اختیار دادر یک ترکیب رمنگی از پیشن  ها را در پشت دیواره قرار میدهد و شما باید تلاش کنید که طی حدس های پشت سر هم ترتیب حریف را حدس بزنید و بعد از هر حدس حریف شمال باید به حدس شما امتیاز دهد.

 بازی نه مرسی

بازی نه مرسی | No Thanks Game

یکی از بازی های فکری و گروهی است که شما با استفاده  از بازی نه مرسی میتوانید اوقات خوشی را برای خودتان و دسته دوستانتان به ارمغان بیاورید این بازی مبتنی بر کارت هایی است ک بر روی هر کدام از آنها شماره ای نوشته شده است. یکی از بازیکنان را به عنوان شروع کننده بازی انتخاب کنید و یکی از کارت های بازی را انتخاب کند. عدد روشی این کارت نشان دهنده امتیاز منفی این  کارت است بازیکن تصمیم میگیرد که این عدد منفی را بپذیرد و کارت را برداردو یا اینکه یک توکن کنار کارت قرار داده و آن را به نفر بعدی منتقل کند. نفر بعدی هم باید هم تصمیم را بگیرد.

بازی فکری چشمک نهالک

کی از بهترین بازی های فکری برای جمع های کودکانه است البته شما میتوانید این بازی را همراه با کودکان خود انجام دهید و همراه با بازی کردن روابط خود را نیز با آنها بهبود ببخشید و اوقات خوشی را برای خودتان و خانواده تان به ارمغان آورد.

حرف آخر

امروز هم مانند دیگر سری مقاله های بازی تحریر تلاش گردیم که عالی ترین بازی های فکری را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید با مطالعه این مقاله و ویژگی های هر یک از این بازی ها تصمیم بگیرید که کدام یک از این بازی های معرفی شده با خلق و خوی و شرایط و جمع خود مناسب است و آن را انتخاب کنید ولی اگر موفق به این امر نشدید میتوانید به قسمت وبلاگ سایت بازی تحری مراجعه کرده و معرفی انواع بازی های فکری را درسته های مختلف را در گروه های سنی از کودک تا بزرگسال را آنجا مشاهده کرده و بازی متناسب با سلیقه و شرایط خود چند تا از این بازی ها را برای خود انتخاب کنید و از هر کجا که هستید و در هر زمانی به راحتی خریداری نمایید. همکاران ما در بازی تحریر در تلاش هستند که بهترین بازی های روز دنیا را در بهترین برند ها و با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری نمایید. امید است که بتوانیم رضایت شما را در این موضوع جلب کنیم.

hanafi
ارسال دیدگاه