بهترین بازی های کارتی دنیا

یکی از بهترین  راه های پر کردن اوقات فراغت در جمع های دوستانه و خانوادگی و دورهمی ها استفاده از بازی فکری و مخصوصا دسته بازی های کارتی است. این بازی ها که انواع مختلفی دارند معمولا طرفداران زیادی در بین بزرگسالان دارند و معمولا استقبال زیادی از این بازی ها میشود. بازی های کارتی معمولا بازی های استراتژیکی هستند که استراتژی شما بر حسب کارت هایی که به دست می آورید تعیین میشود و شما باید توجه داشته باشید بخش عمده ای از شانس شما برای برنده شدن یا پیشبرد بازی به کارت هایی که به دست شما میرسد بستگی دارد  ولی یک بازیکن حرفه ای همیشه میتواند از هر آنچه که در دست دارد بهترین استفاده را در بهترین زمان بکند.

مطالب مرتبط: بهترین بازی های فکری مناسب بزرگسالان

 صد ها بازی مختلف کارتی وجود دارند که شما همه آنها را میتوانید از سایت بازی تحریر خریداری نمایید ولی ما امروز قصد داریم چند تا از بهترین بازی های کارتی که می توانید با آنها در جمع ها سرگرم شوید و مهارت هایی مثل سرعت عمل و تمرکز و مهارت های شناختی و حافظه رو افزایش دهید را برای شما معرفی کنیم تا شاید بتوانید با خواندن این مطلب چند باز یباری خود بر حسب سلیقه خود انتخاب کنید. در ادامه با ما در سایت بازی تحریر همراه باشید.

بازی فکری کوبیا

 بازی کوبیا دو الی پنج نفره و  یک بازی کارتی و فکری است که سرعت عمل شمارا به چالش خواهد کشید و اوقات خوشی را برای جمع های 8 سال به بالا تا بزرگسالان را به ارمغان خواهد آورد. شما باید توجه داشته باشید که درست است که این بازی را از 2 نفر تا 5 نفر میتوان انجام داد لی هرچقدر که تعداد شمام در این بازی بیشتر باشد تعداد شما بیشتر خواهد شد. این بازی باعث خواهد شد که مهارت هایی مثل هماهنگی بین چشم و مغز و و تعامل اجتماعی و مهارت شنیداری شما را بالا میبرد.

مطالب مرتبط: بهترین بازی های فکری و ماجراجویی

محتویات جعبه

بیایید یه نگاهی به داخل جعبه بازی کوبلیا بیندازیم و ببینم چه چیزهایی داخل جعبه بازی کوبیا وجود دارد:

  • 21 عدد کارت خانواده
  • 5 عدد کوبیا
  • دفترچه راهنما
  • 108 کارت تصویر کلمات

روش بازی

 اکنون که بصورت عمومی با این بازی اشنا شدیم و فهمیدیم چه چیزهایی داخل جعبه این بازی وجود دارد اکنون زمان آن رسیده است که به چگونگی انجام این بازی بپردازیم تا شما هم بیشتر با این بازی آشنا شوید . در ابتدای این بازی باید به هریک از بازیکنان یک کارت بازی کوبیا داده شود و بعد از آن به نسبت تعداد بازیکن و فضای بازی تعدادی از کارت های تصاویر روی زمین چیده شود به شما پیشنهاد می شود که برای جذاب بودن بازی حداقل 20 کارت تصویر را بر روی زمین قرار دهید بعد از این مرحله دسته کارت های خانواده را از طرف برعکس بر روی زمین قرار دهید. 

یکی از کارت های خانواده رو میشود و بازیکنان باید سریع با ابزار هایی که در دست دارند کارت های مرتبط با این خانواده را برای خودشان بردارند تا زمانی که دیگر کارتی مربوط به آن خانواده پیدا نشود. پس از آن دوباره یک کارت دیگری رو می شود. اگر تعداد کارت های روزی زمین به کمتر از 10 رسید بهتر است برای پر کردن کارت های زمین از دسته کارت های کلمات استفاده کنید. این روند تا زمانی ادامه پیدا میکند که دیگر دسته کارتهای تصاویر و کلمات تمام شود در نهایت بازیکنی که بیشترین تعداد کارت را برای خود کرده است برنده میشود.

بازی فکری ست

بازی ستهم از دیگر بازی های جذاب کارتی است که طرفداران زیادی را از بین افراد 6 سال به بالا تا بزرگسالان دارد این بازی را میتوان از تعداد یک نفر تا تعداد های بالا انجام داد بدیهی است که هر چقدر که تعداد نفرات بالاتر باشد هیجان این بازی نیز افزایش خواهد داشت. اگر به صورت کلی بخواهیم در یک جمله خلاصه هدف این بازی را برای شما بیان کنیم این است که باید  یک ست 3 تایی را از 12 کارتی که روی میز قرار گرفته است را شناسایی کنیم. این ست 3 تایی از کارت ها یا باید کاملا شبیه بهم باشند و یا با هم کاملا تفاوت داشته باشند. 

به این معنی که هر کارت از این دسته ست اید با دو کارت دیگر از همه جهت( شکل و رنگ و تعداد و بافت) با هم یکسان باشد و یا از همه جهت با یکدیگر با هم تفاوت داشته باشند. اگر شما تازه کار هستید نمی دانید که چگونه این بازی را در ابتدا باز کنید بهتر است کارت های تو خالی را نگه دارید و بقیه بازی کارت ها را حذف کنید تا بازی کمی برای ششم آسان تر شود ولی برای بازی کامل باید از تمام کارت ها استفاده کنید.

                 مطالب مرتبط:بهترین بازی های فکری برای تقویت حافظه                             

12 کارت بازی را بر روی زمین قرار میدهد به طوری که همه بازیکنان آنها را ببینند و بعد از آن بازیکنان سعی می کنند که شصت هارا از بین ان کارت ها پیدا کنند و اگر یکی از آنها ستی را برای خود پیدا کرد باید کلمه ست را بگویند. در این بازی نوبت وجود ندارد و هر بازیکنی که اولین ست را پیدا میکند اختیار بازی را در درست میگیرد و بقیه دیگر حق ندارند ستی را اعلام کنند تا کار آن بازیکن تمام شود. پس از آنکه بازیکنی ستی را از دسته کارتها برای خودش برداشت باید 3 کارت دیگر جایگزین آن کارت ها شوند.

حرف آخر

در این مقاله از بازی تحری سعی کردیم که به بهترین بازی های کارتی بپردازیم قطعا خیلی بازی های جذاب بیشتری وجود دارد که میتوانید آن هارا در قسمت بازی های کارتی سایت بازی تحریر مشاهده کنید و با بهترین قیمت خریداری نمایید. همچنین  می توانید انواع بازی های فکر دیگر را نیز از این سایت به آسانی از هر کجا که هستید سفارش دهید. همکاران ما در بازی تحریر سعی دارند بهترین محصولات را برای شما به ارمغان بیاورند.

hanafi
ارسال دیدگاه