بهترین بازی های فکری مناسب بزرگسالان

این روزها با توجه تراکم مشغله ذهنی در جامعه، مردم از هر فرصت کوچکی که ایجاد می شود سعی می کنند نهایت استفاده را بکنند تا کمی از شلوغی ذهنشان و سختی روزها کاسته شود، بازی فکری یکی از بهترین روش ها و مواردی است که می توان برای این نوع موقعیت ها استفاده کرد. همچنین می توانید مطلب آموزش بازی فکری دالون را مطالعه کنید. البته امروزه در بازی های فکری تنوع زیادی ایجاد شده است و می توان همه نوع بازی های فکری را برای هر رده سنی پیدا کرد. در این مقاله از بازی تحریر قصد داریم به معرفی بهترین بازی های فکری برای رده بزرگسالان بپردازیم. بازی های فکری بزرگسالان که از هیجان و چالش ها بسیار زیادی برخوردار است.

بازی مافیا

بازی فکری مافیا

بهتر است ابتدا یک دید کلی نسبت به بازی مافیا داشته باشید تا بتوانید درک و آشنایی بهتری نسبت به شرایط و مرحله های این بازی داشته باشید. در استارت بازی مافیا یک نفر به عنوان ناظر انتخاب می شود که قوانین و نقش های بازی را برای بازیکنان توضیح می دهد، این فرد بیشتر به عنوان داور بازی شناخته می شود و قدرت این را دارد که در صورت مشاهده تخلف از هر یک از بازیکنان میتواند او را به صورت مستقیم از بازی اخراج کند.

شرایط بازی مافیا به صورت کلی بدین شکل است که بعد از انتخاب شدن ناظر بازی، فلش کارت هایی موجود است که به صورت رندوم در بین بازیکنان پخش می شود و به آنها اعلام می کند که نقش آنها در روند بازی چیست؟ و بعد از مشخص شدن چهره های بازی برای خود بازیکنان، بازی شروع می شود.

روز اول بازی یعنی همان شروع بازی، در روز اول بازی بازیکنان هر یک در مورد خودشان و نحوه بازی خود توضیحاتی را ارائه می دهند و یا ممکن است نظر خود را در مورد بازیکنان دیگر و نحوه بازی آنها بیان کنند، ممکن است اصلا در ابتدای بازی به یک نفر شک کنند و از او بخواهند که توضیحات و دفاعیه خود را نسبت به این بحث بیان کند. بازی در کل به دو قسمت روز و شب تقسیم بندی شده است، تفاوت روز و شب بازی در این است که گروه مافیا و افراد آن می توانند همدیگر را شناخته و یا یکی از بازیکنان را که مورد نظر آنها می باشد را به از بازی حذف کنند.  

نقش های بازی هم مانند شرایط بازی در کل به دو نقش مافیا و شهروند تقسیم بندی شده است، برای کسانی که شهروند هستند به صورت جداگانه نقش های مجزایی نیز موجود است که در راهنمای بازی کاملاً به کاربرد و قدرت های آنان اشاره شده است. اما در مورد بازیکنان مافیا این تفاوت وجود دارد که می توانند زمانی که داور بازی شب را اعلام کرد و همه باید چشم هایشان را ببندند، با اجازه داور همدیگر را بشناسند و در مورد بازیکن مورد نظر خودشان، نظرشان را به داور اعلام کند. می توانید با بازی فکری جومانجی نیز آشنا شوید.

بزرگترین تفاوت گروه مافیا و شهروند در همین شناختن یکدیگر است، مافیا به راحتی می داند که چه کسی شهروند است و چه کسی نیست و بر اساس همین امتیاز خود می تواند جریان بازی را به نحوی پیش ببرد که شهروندان دچار سردرگمی شود و با این کار باعث حذف خود شوند.

برد گیم فتح پرچم

بازی فکری فتح پرچم

از جمله بازی های فکری که برای بزرگسالان هم بسیار مناسب است، بازی فکری فتح پرچم است. بازی فتح پرچم یک بازی بسیار استراتژیک و فکری می باشد که خیلی ساده نیست و شما باید در حرکت هر مهره و انجام هر حرکت بسیار با تدبیر و اندیشه عمل کنید. شرایط بازی بدین گونه است کل تعداد بازیکنان که می توانند همزمان در بازی شرکت کنند 2 نفر است، بازی روی یک صفحه شطرنج مانند انجام می شود و هر بازیکن برای خود 41 مهره مجزا از هم دارد که در محیط بازی برای خود نقش هایی مثل جاسوس و تخریب چی دارند. همچنین خرید بازی فکری ریورسی را هم می توانید داشته باشید.

در بین 41 مهره هر بازیکن یک مهره وجود دارد که پرچم دار است و بسیار نقش مهمی در جریان بازی دارد و اگر پرچمدار یک بازیکن در جریان بازی از سمت حریف مورد حمله قرار گیرد، بازی را باخته است پس پرچمدار برای بازیکن نقش حیاتی دارد. بازیکنان به نوبت مهره های خود را روی صفحه حرکت می دهند که اگر با مهرهای حریف برخورد داشته باشد، با توجه به درجه های بزرگی و کوچکی، مهره ای حذف می شود که از درجه کمتری برخوردار است. اگر به دنبال یک بازی فکری مناسب بزرگسالان می گردید که بتوانید اوقات فراغت خود را صرف آن کنید، ما بازی فکری فتح پرچم را به شما پیشنهاد می دهیم. پیشنهاد می کنیم از آموزش بازی فکری کاتان نیز دیدن کنید. 

بازی پنتابال

بازی فکری پنتابال

بازی فکری پنتابال از جمله بازی های بسیار پر هوادار در بین بزرگسالان می باشد. شرایط بازی بدین گونه است که کلا دو بازیکن می توانند همزمان  باهم بازی کنند، بازی از تعدادی گوی های سیاه و سفید و چهار تکه زمین بازی بازی تشکیل شده است که روی آنها حفره هایی پدید آمده است، بازیکنان باید به نوبت مهره های خود را در حفره ها قرار دهند و سپس زمین بازی را به صورت 90 درجه بچرخانند، نوبت برای حریف است که گوی خود را قرار دهد. بازی به قدری فکری و استراتژیک می باشد که ممکن است با یک قرار دادن اشتباه گوی، بازی به سود حریف تمام شود. خرید بازی فکری مونوپولی  را برای شما پیشنهاد می کنیم که از جمله محبوب ترین بازی های دنیا می باشد. 

بازی جنگا

بازی فکری جنگا

شاید یکی از محبوب ترین بازی های فکری در کل دنیا که دیگر رده سنی برای آن مهم نیست، بازی جنگا باشد. بازی بسیار هیجان انگیز و نفس گیر که باید بر روی خود و قطعه ای که می خواهید بردارید، کاملا تمرکز داشته باشید و مسلط باشید. نحوه بازی جنگا بدین گونه است که ابتدای بازی شما با استفاده از تعدادی قطعه های چوبی که در جعبه این بازی فکری قرار دارد، یک ساختمان و برج مانند را درست می کنید و سپس بازیکنان باید به نوبت یکی از قطعات چوبی را بردارند به طوری که ساختمان نریزد. اگر در حین برداشتن یک بازیکن ساختمان بریزد، بازیکن بازی را باخته است. همچنین می توانید آموزش بازی فکری بالماسکه را نیز مطالعه کنید.  

برد گیم اتللو

بازی فکری اتللو

بازی فکری اتللو، این بازی فکری که در سال 1882 اولین نسخه از آن در بازار بازی های سرگرمی بزرگسالان معرفی شد. بازی اتللو زمینه ای شبیه شطرنج دارد و حتی زمین بازی آن نیز به صورت مکعبی است با این تفاوت که بازی روی رنگ های مهره ها که در هر دو طرف بازی متفاوت است، جریان دارد. از شرایط و قانون های این بازی فقط می توان به مهم ترین آن اشاره کرد یعنی اگر رنگ های مهره های شما بیشتر تشکیل دهنده زمین بازی باشد، برنده بازی شما هستید. فقط باید توجه داشته باشید که با یک حرکت اشتباه ممکن است که بازی را به طور کل واگذار کنید و علاوه بر مهره های خود باید حرکت بعدی مهره حریف را نیز تا حدی تخمین بزنید. اگر علاقه مند به بازی های فکری و استراتژیک هستید، پیشنهاد میکنیم مطلب بازی فکری ریسک مطالعه کنید.  

کلام آخر

بازی های فکری بزرگسالان که در این مقاله به آنها اشاره شده است بخشی از مجموعه بزرگ بازی های بزرگسالان است ولی بازی های ذکر شده جزو محبوب ترین آنها است و شما بیشتر این بازی ها را در بین بزرگسالان مشاهده می کنید. در آخر اگر این مقاله برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

 

hanafi