بهترین بازی فکری کارتی دنیا

بازی فکری یکی از رایج ترین مشغولیت های جمع های دوستانه و خانوادگی است که از دیر باز مورد استقبال همگان قرار گرفته است. گذراندن اوقات شاد و حس خوب بازی در کنار همدیگر به همراه مزیت هایی که برای بازیکنان آن دارد سبب می شود که این دسته از بازی های فکری همیشه مورد توجه اقشار جامعه قرار گیرد. اما بازی های فکری تنها در دسته بازی های کودکان فراهم نشده است بلکه امروزه با به عرصه آمدن بسیاری از تنوع آنها بزرگسالان و حتی افراد سالمند نیز می توانند به گذراندن اوقات فراغت خود با بردگیم ها بپردازند.

برد گیم هایی که امروزه طراحی شده اند مزایای بسیاری دارند که باعث می شود که بیشتر برای بزرگسالان و کودکان سنین 7 الی 11 سال پیشنهاد شود از جمله آنها می توان به تقویت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت که سبب می شود با به چالش کشیده شدن و مشغول شدن ذهن بازیکن از ابتلای او به آلزایمر در سنین بالا پیشگیری می شود، از موارد دیگر نیز می توان به تقویت قدرت تصمیم گیری در کودکان، افزایش توانایی در ارائه راه حل ها، درک و مقابله با مشکلات فراوان و بسیاری موارد دیگر که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. 

بازی های فکری کارتی

اما در این مقاله از سایت بازی تحریر قصد داریم به یکی از دسته بندی های زیر مجموعه برد گیم ها بپردازیم که ریشه ای عمیق در تاریخچه بازی های فکری به خصوص در ایران دارد، بازی های کارتی که طرفداران زیادی را در حوزه بازی های فکری و بردگیم ها به خود اختصاص داده است و با نگاه به بازی هایی که از زمان های قدیم در بین مردم رایج بود به راحتی می توان درک کرد که اغلب آنها بازی های کارتی بودند. به سبب همین قرار است در این مطلب تعدادی از محبوب ترین ها و رایج ترین آنها که امروزه در قالب های جدیدی طرحی شده است را برای شما معرفی کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

مطالب مرتبط : بازی های رومیزی و بردگیم

کاربرد بازی های کارتی در دنیای مدرن

همان طور که در مقدمه نیز مطالعه کردید، بازی های کارتی – کارت گیم از جمله محبوب ترین های برد گیم ها است و اقشار مختلف از جامعه در همه سنی می توانند به بازی با آن مشغول شوند. اما آیا بازی های کارتی یا در کل برد گیم ها فقط برای گذراندن وقت کاربرد دارد؟ چه مزیت هایی برای بازیکنان آن دارد؟ آیا معایبی نیز دارند؟ و خیلی سوال های دیگر که همیشه و در هر زمان ذهن افراد درگیر با آن را مشغول کرده است. بازی های فکری نه تنها معایب و مضراتی ندارند بلکه بسیار مفید و کاربردی در به چالش کشیدن ذهن بازیکنان است بدین صورت که با درگیر کردن ذهن و فکر بازیکن به تمام چالش ها، امتیازات، مشکلات پیش آمده، برد و باخت باعث می شود که بازیکن برای ساعاتی هم که شده از توانایی ها و قدرت ذهن خود کامل استفاده نماید و با این عمل از بسیاری از مشکلات مانند فراموشی، عدم تمرکز پیشگیری نماید. 

برد گیم های کارتی

اما یکی از مهم ترین کاربرد هایی که برد گیم ها به خصوص بازی های کارتی می تواند داشته باشد این است که شما را از دل فضای مجازی و پشت گوشی های هوشمند به بیرون می کشد و ذهن فرد را از نگاه تک بعدی به تمام اتفاقات اطراف خود دور میکند برای مثال کودکانی که از سنین بسیار پایین با گوشی های هوشمند وقت خود را سپری می کنند در آینده با مشکلات روحی و فیزیکی بسیاری روبرو خواهند شد که در این میان بازی های فکری و برد گیم ها بهترین مورد و گزینه است که در عین حال هم بتواند همه را سرگرم کند و هم شما را از گوشی ها دور نماید. 

مطالب مرتبط : خرید انواع بازی های فکری آموزشی

بهترین بازی های کارتی

اما معرفی بازی های کارتی که در بین اقشار جامعه محبوب هستند و شما می توانید بازی هایی را که در ادامه معرفی خواهند شد را در بسیاری از از جمع های خانوادگی و دوستانه مشاهده نمایید. این بازی ها که برخی در قالب های داستانی و برخی به صورت مرحله ای طراحی شده است نسبت به سلیقه های مختلف می توانند انتخاب شوند و این قدرت بزرگ برد گیم های کارتی است.

بازی فکری شاه دزد وزیر

بازی فکری شاه دزد وزیر یکی از محبوب ترین بازی های کارتی است که در چند سال اخیر توانسته جایگاه خیلی خوبی در بین طرفداران بازی های فکری به خود اختصاص دهد. این بازی کارتی بیشتر روی محور شخصیتی و استنتاجی است و بازیکنان باید در طول بتوانند نقش سایر بازیکنان را به درستی حدس بزنند و این نقش ها هستند که تغییر می یابند و بازیکنان ممکن است به دروغ ذهن شما را از آنها دور کنند پس باید کاملا در این بازی هوشیار عمل کرد. 

برد گیم شاه دزد وزیر

بازی فکری کد نیمز پیکچرز

یکی از بهترین بازی های کارتی و هم آموزشی که برای کودکان سنین مجار بسیار کاربردی و فوق العاده است و بازیکنان آن اگر با علاقه به این برد گیم توجه کنند می توانند مهارت های بسیار زیادی را از جمله یادگیری انگلیسی، مهارت های تصمیم گیری و انتخاب بهترین راه حل ها برای مشکلات که در این بازی می توان فرا گرفت. این برد گیم کارتی به صورت گروهی انجام می شود و سبکی شبیه بازی مافیا دارد و باید هر از گروه ها جاسوس های بازی را بتوانند با ترفند های متفاوت شناسایی نمایند. بازی فکری کدنیمز پیکچرز در زمان عرضه توانست جوایز بسیار زیادی را به خاطر قدرت بازی و استراتژی آن در طراحی بردگیم دریافت کند. 

برد گیم کدنیمز

بازی فکری جایپور

بازی جایپور را می توان یکی از برد گیم های داستانی نیز دانست که می تواند توانایی ها و قابلیت های چگونگی خرید و فروش، تجارت را به بازیکنان آموزش دهد. بازی فکری جایپور که شاید از نامش هم حدس زده باشید در مورد رونق تجارت در کشور هندوستان می باشد که شما باید بتوانید در طول بازی امکانات و دارایی های خود را با خرید و فروش بیشتر افزایش دهید تا در آخر بتوانید به دربار راه یابید. 

بازی کارتی جایپور

بازی فکری غرب وحشی

بازی فکری غرب وحشی یکی از هیجانی ترین و چالشی ترین برد گیم کارتی است که شاید شما تاکنون مشاهده می کنید، این بازی که داستانی محور و شبیه بازی گروهیمافیا است نقش های بسیار زیادی دارد و شما باید در طول بازی سعی کنید تا با استفاده از قدرت تیزبینی، حدس شخصیت، دقت به جزئیات بتوانید نقش بازیکنان را حدس بزنید تا در آخر بتوانید شکارچی میدان را شناسایی نمایید.  

بازی کارتی غرب وحشی

مطالب مرتبط : خرید بازی های ساختنی

کلام آخر  

بازی های فکری کارتی یکی از بهترین زیر مجموعه های برد گیم ها می باشد که از زمان قدیم در حوزه بازی های ایرانی نقش مهمی را ایفا کرده است. اکنون نیز با گذشت زمان تفاوت اساسی در این سبک از بازی های فکری پدید آمده است ولی باز هم مشابه قبل کیفیت خود را حفظ کرده است و باعث شادی و نشاط بازیکنان می شود. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

hanafi