وبلاگ

بهترین بازی های فکری و ماجراجویی

بهترین بازی های فکری و ماجراجویی

امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی گوشی های هوشمند به بهترین مقصد برای سپری کردن اوقات فراغت مردم تبدیل شده است، منظور از مردم می توان همه قشر جامعه را در نظر گرفت یعنی از کودکان زیر 10 سال گرفته تا افراد بالای 50 سال. ولی با این حال کسانی هستند که می خواهند وقت فراغت خود را به شکل دیگری سپری کنند به عنوان مثال بازی های دسته جمعی، بازی های محرک که از زمان های قدیم رواج داشته است.یکی از همین سرگرمی های به خصوص بازی های فکری می باشد، بازی های فکری که از دور زمان مورد توجه بسیاری از خانواده ها بوده است . اکنون نیز بسیاری افراد همین گونه بازی ها را بهانه می کنند تا بتوانند حداقل برای چند ساعتی هم که شده در کنار خانواده و دوستان باشند، به دور از فضای مجازی و تلفن های همراه. البته بازی های فکری که گفته می شود برای خود دسته بندی هایی دارد که افراد می توانند متناسب با رده سنی و علاقه خود آن را انتخاب کرده و بازی کنند
بهترین بازی های فکری مناسب بزرگسالان

بهترین بازی های فکری مناسب بزرگسالان

این روزها با توجه تراکم مشغله ذهنی در جامعه، مردم از هر فرصت کوچکی که ایجاد می شود سعی می کنند نهایت استفاده را بکنند تا کمی از شلوغی ذهنشان و سختی روزها کاسته شود، بازی های فکری یکی از بهترین روش ها و مواردی است که می توان برای این نوع موقعیت ها استفاده کرد. البته امروزه در بازی های فکری تنوع زیادی ایجاد شده است و می توان همه نوع بازی های فکری را برای هر رده سنی پیدا کرد. در این مقاله از بازی تحریر قصد داریم به معرفی بهترین بازی های فکری برای رده بزرگسالان بپردازیم. بازی های فکری بزرگسالان که از هیجان و چالش ها بسیار زیادی برخوردار است.
آموزش بازی فکری ناکس

آموزش بازی فکری ناکس

بازی فکری ناکس یک بازی جذاب و هیجان انگیز و لازم به ذکر است که یک بازی کارتی می باشد که مناسب گروه سنی بالای 8 سال می باشد و حداکثر زمان بازی فکری ناکس 20 دقیقه می باشد که می توانید با این بازی با اعضای خانواده ی خود و یا دوستان لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید.حداکثر تعداد بازیکن برای این بازی 6 نفر و حداقل بازیکنان 2 نفر می باشد. این بازی از کارت های ساده و جذابی تشکیل شده که هر کارت دارای رنگ هی زیبا و مختلف می باشد. این بازی در بین دوستداران و علاقه مندان به بازی کارتی خیلی مشهور است.
آموزش بازی فکری کاتان

آموزش بازی فکری کاتان

بازی فکری کاتان از پرفروش ترین و محبوب ترین بازی های برد گیم  و رومیزی به حساب می آید که لازم به ذکر است این بازی فکری به دلیل چیدمان های متفاوت و خاص خود می تواند منحصر به فرد بازی شود  و هیچ محدودیت سنی ندارد. هدف از این بازی توسعه ی جزیره ی کاتان می باشد که مهاجران به این جزیره مهاجرت کرده اند و باساخت شهر،سازه ،جاده و... سعی در آباد کردن آن دارند.
آموزش بازی فکری کوکونات

آموزش بازی فکری کوکونات

بازی فکری کوکونات یک بازی فکری و دورهمی می باشد که در کودکان باعث افزایش قدرت تمرکز می شود.این بازی فکری مناسب افراد بالای 6 سال می باشد که حداقل بازیکنان مورد نیاز برای این بازی 2 نفر و حداکثر بازیکنان برای این بازی 4 نفر می باشد. لازم به ذکر است که این بازی علاوه بر افزایش قدرت تمرکز باعث افزایش قدرت نشانه گیری در کودکان می شود.
آموزش بازی فکری دالون

آموزش بازی فکری دالون

بازی فکری دالون یا به زبانی دیگر همان quorodor یک بازی برد گیم می باشد.که تعداد بازیکنان برای این بازی حداکثر 4 نفر و حداقل 2 نفر می باشد. بازی فکری دالون و یا کوریدور یک بازی استراتژیک و انتزاعی است. سعی کنید مهره ی خود را به طرف دیگر برد بازی ببرید. در نوبت خود، یا مهره ی خود را حرکت می دهید یا یک دیوار و یا حصار قرار می دهید.
آموزش بازی فکری تاکنوکو

آموزش بازی فکری تاکنوکو

بازی فکری تاکنوکو یک بازی روی میزی و بردگیم و علاوه بر ان یک بازی کارتی می باشد. در بازی فکری تاکنوکو، بازیکنان زمین‌هایی را کشت می‌کنند، آنها را آبیاری می‌کنند و یکی از سه گونه بامبو (سبز، زرد و صورتی) را با کمک باغبان امپراتوری پرورش می‌دهند تا از این باغ بامبو نگهداری کنند. آنها باید گرسنگی زیاد پاندا را برای بامبوی آبدار مدیریت کنند و در کنار آن بامبو هایشان را پرورش دهند.
آموزش بازی فکری آزول

آموزش بازی فکری آزول

در بازی فکری آزول ،آزوله‌ها (کاشی‌های سرامیکی در اصل سفید و آبی) که توسط مورها معرفی شدند، به طور کامل مورد استقبال پرتغالی‌ها قرار گرفتند، زمانی که پادشاه آنها مانوئل اول، در بازدید از کاخ الحمرا در جنوب اسپانیا، شیفته زیبایی خیره‌ کننده ی کاشی‌های تزئینی موری شد، پادشاه که از زیبایی داخلی الحمرا شگفت زده شده بود، بلافاصله دستور داد که کاخ خود در پرتغال را با کاشی های دیواری مشابه تزئین کنند. آزول شما را، هنرمند کاشی‌ کاری، می‌ کند تا دیوارهای کاخ سلطنتی اوورا را تزئین کنید.
آموزش بازی فکری آوالون

آموزش بازی فکری آوالون

بازی فکری آوالون یک بازی استراتژیک و کارتی می باشد.بازی فکری آوالون یک بازی برای 5-10 نفر است که به هر بازیکن به صورت تصادفی با یک کارت رو به پایین نقشی داده می شود. دو تیم وجود دارد: تیم شیطانی، "مینیون های موردرد" و تیم خوب، "خادمین وفادار آرتور". تعداد بازیکنان هر تیم با تعداد بازیکنان بازی متفاوت است
آموزش بازی فکری جومانجی

آموزش بازی فکری جومانجی

بازی فکری جومانجی  "JUMANJI"یک بازی رومیزی به ظاهر عتیقه با تزئینات استادانه برای جلب توجه جوانانی است که به راحتی خسته می شوند. بازی فکری جومانجی برای سنین 8 سال به بالا و 2 تا 4 بازیکن توصیه می شود. تخته ی بازی شامل چهار مسیر پیچ در پیچ با رمزگشای جومانجی است که در مرکز آن قرار دارد. در یک طرف این منطقه بازی مرکزی 10 مکان برای "آزادسازی جنگل" وجود دارد که به آن Doomsday Grid می گویند. این بازی باعث افزایش قدرت تخیل و خلاقیت بچه ها و افزایش قدرت تصمیم گیری در لحظه آن ها می شود.