بازی ذهنی ساده

 

از گذشتگان در بازی های فکری و ذهنی یکی از مهم ترین و  اصلی ترین تفریحات بوده است و همیشه در طول تاریخ مورد توجه مردمان بوده است. در زمان های قدیم به دلیل اینکه تفریح زیادی برای اوقات فراغت وجود نداشت و مردم برای اینکه بتوانند در دورهمی های خود و جمع های خانوادگی خود را سرگرم کنند  و بتوانند به نحو احسنت وقت خود را پر کنند. شواهد تاریخی هم وجود دارد که بازی هایی مختلفی در بازه های زمانی مختلفی از انواع بازی های ذهنی استفاده می کردند برای مثال شواهدی وجود دارد که وایکینگ ها از بازی های فکری بردگیم و رومیزی در اوقات فراغت خود استفاده میکردند و یا اینکه یونانیان بازی های فکری مختلفی را در زمان خود داشتند که مردم از انواع مختلف آنها استفاده می کردند.

مطالب مرتبط: بهترین بازی فکری و جذاب

همانطور که گفته شد در زمان هایی که اینترنت و مدیا های مختلفی برای سرگرمی وجود داشت آپشن های زیادی بجز بازی های فکری برای جمع های خانوادگی وجود نداشت به همین دلیل از این بازی ها بصورت گسترده استفاده میشد و در جمع های مختلف و کافه ها و در دورهمی های مختلف از این بازی ها استفاده میکردند و علاوه بر اینکه این بازی ها بصورت مفید وقت افراد را پر میکردند و علاوه  بر سرگرمی با نرمش و تمرین ذهن افراد را پرورش میدهند و باعث میشوند که توانایی های مختلف آنها افزایش پیدا کند در همین راستا باعث میشود که روابط اجتماعی آنها بصورت گسترده افزایش پیدا کند و علاوه بر افزایش روابط اجتماعی ارتباط مارا با اطرافیان را نیز بهبود می بخشد و باعث میشود که بیشتر و بهتر وارد اجتماع شویم.

 با ورود اینترنت و شبکه هی مجازی و حتی قبل از آن شبکه های تلویزیونی باعث شد که مرحله به مرحله هرچه جلوتر رفته ایم استفاده از از این بازی ها کمتر و کمتر شد زیرا نوع سرگرمی افراد تغییر کرده و مردم ترجیح می داند که تمام اوقات فراغتی که دارند رتا در شبکه های اجتماعی و در با گوشی همراه خود بگذارید که این موضوع در طول مدت زمان آسیب های مختلفی را به بدنه جامعه وارد کرد به دلیل اینکه همانطور که گفته شد علاوه بر اینکه بازی های فکری برعکس بازی های فکری شبکه های اجتماعی صورت کاذب وقت ما را پر کنند و به صورت کلی اطلاعات خاصی دریافت نکنیم و وقتی هم اطلاعاتی دریافت می شود آنقدر به درد نخورد. علاوه بر این موضوع باعث میشود که روابط اجتماعی ما نیز بطبع کاهش بیباد زیرا امروزه افراد ترجیح میدهند حتی در جمع های خانوادگی و دوستانه نیز با گوشی های همراه خود مشغول باشند. امروز با ما در بازی تحریر همراه باشید تا به شما چند بازی ذهنی مختلف را برای شما معرفی کنیم که شما توانید با خرید این بازی ها در هر جمع با ویژگی های متنوع سرگرم شوید.و شما میتوانید تمام بازی های معرفی شده در این مطلب و انواع بازی های کارتی و فکری و… را خریداری نمایید.

بازی فکری تانگو

بازی فکری تانگو XO یا دوز

بازی دوز یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین بازی هایی است که در زمینه بازیهای ساده ذهنی وجود دارد. در این بازی دو نفره یکی از بازیکنان باید O و یکی دیگر از آنها باید X را انتخاب کند و هر بازیکن باید سعی کند که سه تا از مهره های خود را بصورت عمودی و افقی و یا اریب قرار دهد و رقیب آن باید تلاش کند که از این اتفاق جلوگیری کند این بازی از آن دسته بازی هایی است که قدرت تفکر و استراتژیک شما را تقویت کند.

بازی فکری بلاک آس ۲ نفره

بازی فکری بلاک آس ۲ نفره Blokus Junior

بلاک اس یک بازی کلاسیک دو نفره است که شما باید در سریعترین زمان ممکن بیشترین مهره را در  صفحه این بازی قرار دهید. هر بازیکن 21 قطعه در اختیار دارد که باید با استفاده از آنها تلاش کند که حریف خود را شکست دهد این بازی نسخه کوچکتر بازی بلک  اس 4 نفره است که شما میتوانید با جدا کردن بلاک های این بازی آن را دو نفره نیز انجام دهید.

مطالب مرتبط: بهترین بازی های هوشی

بازی ریورسی ۱۲ در ۱۲ | بازی فکری ریورسی ۱۲×۱۲

بازی فکری ریورسی یکی از بهترین و قدیمی ترین بازی های فکری جهان است که انواع و ورژن های مختلف آن در سراسر جهان ساخته شده است و  هنوز که هنوز است این بازی طرفداران بسیاری دارد این بازی دو نفره است و قوانین بسیار ساده ای دارد و شما به راحتی می توانید این بازی را یاد بگیرید ولی بردن در این بازی به آسانی یاد گرفتن آن نخواهد بود.

بازی فکری لینک قاصدک

بازی فکری لینک قاصدک | بازی لینک قاصدک

بازی فکری لینک یک بازی برگرفته از بازی الملانی است که این بازی را میتوان به صورت دو نفره انجام داد. هدف از این بازی ساختن ستون هاییی با راگ های مختلف است که ستون هایی برای شما در نهایت امتیاز محسوب میشود که با رنگ مهره انتخابی شما شروع شده باشد.

مطالب مرتبط: بازی فکری بزرگسالان جدید   

حرف آخر

در این مطلب از بازی تحریر تلاش شده است که چندین تا از بهترین بازی هایی ذهنی که میتوان به آسانی انجام داد و در همه جمع هی خانوادگی و دوستانه را انجام داد را به شما معرفی کنیم. قطعا تعداد این بازی ها بیشتر از این تعدادی است که در این مطلب معرفی شد.

 شما با خواندن ویژگی های معرفی ده در این مطلب می توانید تصمیم بگیرید که کدام یکی ازاین بازی ها برای شما مناسب است ولی اگر هم هیچکدام یکی از این بازی ها نتوانست که نظر شما را جلب کند میتوانید به قسمت وبلاگ سایت بازی تحریر مراجعه کنید در آن جا می توانید انواع مقاله ها را در دسته های مختلف مشاهده کنید و چند بازی  مناسب سلیقه و شرایط خود انتخاب کنید. همکاران ما در بازی تحریر در تلاش هستند که بهترین و بروزترین بازی ها را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به راحتی از هرکجا که هستید و در هر زمانی خریداری کرده و درب منزل خود دریافت کنید. امید است که بتوانیم رضایت شما عزیزان را جلب کنیم.

hanafi