بهترین بازی کارتی فکری

تاریخچه ی بازی های کارتی به دیر باز برمیگردد. از زمانهای خیلی قدیم انواع ابتدائی بازی های کارتی میان مردم رواج داشته و مردم در زمان های گوناگون برای پر کردن اوقات فراغت خود از آن استفاد می کردند. امروزه نیز انواع بروز بازی های کارتی در دنیا وجود دارد که آن های نیز دارای طرفدار های خاصی برای خود هستند. امروز نیز همه ما غرق در دنیای مجازی شدیم و از زندگی واقعی دور شدیم و وقتی در جمع های خانوادگی و دوستانه هم هستیم هرکس با گوشی خود مشغول است و حتی در این جمع ها هم کسی با یکدیگر گفت و گو و ارتباط ندارند.

بهترین بازی کارتی فکری

 بازی های کارتی یکی از بهترین راه ها است که شور و نشاط را به جمع های خانوادگی است این بازی ها به دلیل فرم ساختاری خود اغلب گونه ای طراحی شده اند که بازیکنان با یکدیگر ارتباط دارند و این باعث تعامل بیشتر بازیکنان با یکدیگر میشود. 

بازی های کارتی دارای انواع مختلفی هستند که میتوانند رضایت هر سلیقه ای را به خود جلب کنند. شما طرفدار هر سبکی از بازی هم باشید بالاخره از یکی از بازی های آتی خوشتان خواهد آمد. امروز در بازی تحریر قصد داریم به یک سری از بهترین بازی های کارتی دنیا از نگاه خودمان و کاربران بپردازیم.

مطالب مرتبط: بهترین بازی های فکری مناسب بزرگسالان

 بازی هایی که هر کدام جوایزی را برنده شده اند و از زمان ابداع توانسته اند که طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کنند. شاید خوانندگان این متن دارای سلایق و علایق مختلف باشند ولی شما با هر سلیقه ای می توانید لااقل یکی از بازی هایی که قصد معرفی آن را داریم برای خود برگزینید و برای خرید انتخاب کنید. اگر شما هم قصد خرید بازی های کارتی برای خود و یا جمع های خانوادگی دارید و دوست دارید که نشاط را به این جمع ها برگردانید با ما در ادامه همراه باشید.

بازی کدنیمیز پیکچر

بازی کدنیمیز پیکچر

این بازی که نسخه تصویری بازی کد نیمز به شمار می رود یکی از محبوب ترین و جذاب ترین بازی های کارتی دهه اخیر است. در این نسخه از بازی بجای استفاده از کد نویسی از تصاویر استفاده میشود. این بازی با نسخه اصلی خود یعنی کد نیمز تفاوت هایی دارد ولی قوانین به صورت کلی همان قوانین بازی های اصلی است. در این بازی هر جاسوس از تیم ها مکان مامورا تیم رقیب را میدانند و سعی میکنند با پیام های مخفی به ماموران میدانی خود بفهمانید که محل ملاقات کجاست.

 یک اشتباه در رمزگشایی پیام ها میتواند باعث پیامد های غیر قابل جبرانی شود. برای مثال اگر هم تیمی های شما در محل قرار اشتباه کنند و محل قرار را اشتباه تشخیص دهد باعث خواهد شد که با عامل دشمن برخورد داشته باشند که منجر به قتل یکی از بازیکنان شود. هر جاسوس به نوبت سعی میکنند که سرنخ هایی را با استفاده از کلمه و عدد به هم تیمی های خود برساند و به این روش آنها را از محل های قرار آگاه کند. هم تیمی های هر مامور هم باید سعی کنند کارت ها نام و رمز را به صورت صحیح انتخاب کنند.

کلمات و تصاویر شیوه های متفاوت رمزنگاری را در خود جای دادند و باید به هر دوی این روش ها توجه کرد. شما میتوانید از هر یک  از کارت های کلیدی این بازی برای انتقال رمز استفاده کنید. این بازی حداقل نیازمند به چهار بازیکن نیازمند هستند یعنی دو تیم دو نفره با قدرت های مشابه روبروی هم مینشینند. 

از هر تیم یک بازیکن به عنوان جاسوس انتخاب میشود و جاسوسان در یک سمت میز کنار هم مینشینند. بصورت اتفاقی 20 کارت را در ردیف های 4*5 روی میز چیده میشوند. این مکان ها جاهایی را نشان میدهد که باید با ماموران میدانی با عوامل خود ملاقات کنند و باید دقت داشته باشند که در حدس زدن مکان بازی اشتباه نکنند.

بازی غرب وحشی بنگ

بازی غرب وحشی بنگ

بازی غرب وحشی یک نوع بازی کارتی است که تقریبا شباهت زیادی به بازی مافیا دارد. این بازی از زمان ابداع تا کنون توانسته طرفداران زیادی ا برای خود جمع کرده است به طوری که بیش از یک میلیون پلیر در سراسر جهان دارد. محل تولد این بازی کشور ایتالیا است ولی بعد از آن به دلیل گسترش طرفداران در بیشتر کشور ها ساخته میشود. در این بازی بازیکنان مانند بازی مافیا سعی میکنند با بلوف زنی، نقش مخفی، جاسوسی، پیش بینی، تیز بینی، حدس و… اهداف خود را پیش ببرند.

مطالب مرتبط: بهترین بازی های فکری و ماجراجویی

محتویات درون جعبه بازی فکری غرب وحشی 

از جمله محتویات درونی بازی فکری غرب وحشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هفت عدد کارت نقش افراد
  • 16 عدد کارت شخصیت
  • هشتاد عدد کارت بازی 
  • سی عدد توکن گلوله
  • کارت راهنما
  • دفترچه راهنما

در این بازی نقش های کلانتر و یاغی و معاون کلانتر جاسوس وجود دارد که هریک اهدافی را در پیش دارند. برای مثال کلانتر سعی میکنی قانون را در شهر برقرار کند و و معاون کلانتر هم در این راه کلانتر را یاری میکنند. یاغی ها قصد دارند که کلانتر را به قتل برسانند و جاسوسان کلانتر نیز در این راه سعی میکنند به باغی ها کمک کنند. 

مطالب مرتبط:بهترین بازی های فکری برای تقویت حافظه      

حرف آخر

در این مطلب از بازی تحریر ما سعی کردیم یک تعدادی از بهترین بازی های کارتی روز دنیا را برای شما معرفی کنیم تا شما بتوانید در نهایت با خواند توضیحات و ویژگی های هر یک از انها با توجه به علاقه و یا سلیقه خود یکی از آنها را برای خود انتخاب کنید. شما با مراجعه به سایت بازری تحریر میتوانید انواع بازی های فکری و برد گیم و بازی های کارتی را در دسته های مختلف سنی از کودک تا بزرگسال را با بهترین قیمت خریداری نمایید. بازی تحریر در تلاش است که بهترین هارا برای شما کنار هم جمع کند.

hanafi
ارسال دیدگاه