بازی پرورش ذهن

بازی های فکری ذهنی یکی از بهترین روش ها برای تقویت و پرورش ذهن است تحقیقات زیادی انجام شده است که نشان می دهد در سنین مختلف انجام بازی های ذهنی فواید بسیار زیادی برای افراد دارد برای مثال شواهد نشان میدهد که انجام بازی های فکری در سنین پیری میتواند از بروز آلزایمر و بیماری های ذهنی جلوگیری کند و یا اینکه استفاده از بازی های ذهنی در سنین کودکی می تواند سبب تقویت هوش کودکان شود. امروز در بازی تحریر قصد داریم که چند تا از بهترین بازی ذهنی که شما می توانید با استفاده از آنها به پرورش ذهن خود بپردازید را به شما  معرفی کنیم. شما میتوانید تمام بازی های معرفی شده در این مقاله و صد ها بازی دیگر را در دسته های بازی های کارتی و باز ی های رو میزی و … را از هر کجا که هستید را خریداری نمایید.

بازی برج هانوی

بازی فکری هانوی یکی از بازی های مناسب برای تقویت حافظه است که از الگوریتم خاصی پیروی می کند. این بازی از جمله بازی های فکری قدیمی است که به دلیل شیوه بازی و چالشی آن امروزه نیز در بسیاری از تست های هوش و همچنین سرگرمی ها مورد استفاده قرار می گیرد. شیوه بازی برج هانوی نیز در نگاه اول شاید ساده به نظر برسد ولی بدین صورت است که از سه میله تشکیل شده و در میله میانی حلقه هایی از بزرگ به کوچک قرار داده شده اند و بازیکن باید سعی کند تا حلقه ها را از میله وسط به سایر میله ولی با همان ترتیب انتقال دهد. 

دوز 4 سو

دوز 4 سو

شاید تا قبل از این اسم بازی دوز را شنیده باشید که بر روی یک صفحه مدرج  با جایگاه هایی در گوشه آن است. این بازی رو میزی که می خواهیم برای شما معرفی کنیم نیز همانند همان بازی دوز است ولی با این تفاوت که در این کنسول بازی تعداد مهره ها زیاد و چینش مهره ها به صورت عمود بر میز است که هر بازیکن بتواند چهار مهره خود را به صورت متداول افقی، عمودی و مورب بچیند برنده بازی خواهد بود. از جمله مزیت های این بازی می توان به تاثیر گذاری زیاد در افزایش سرعت تصمیم گیری درست و به چالش کشیدن ذهن بازیکن اشاره کرد. بازی دوز 4 سو از جمله بازی هایی رو میزی است که می توانید مدتی را با آن در کنار دوستان و خانواده سرگرم شوید.

بازی فکری جایپور

بازی فکری جایپور

بازی جایپور را می توان یکی از برد گیم های داستانی نیز دانست که می تواند توانایی ها و قابلیت های چگونگی خرید و فروش، تجارت را به بازیکنان آموزش دهد. بازی فکری جایپور که شاید از نامش هم حدس زده باشید در مورد رونق تجارت در کشور هندوستان می باشد که شما باید بتوانید در طول بازی امکانات و دارایی های خود را با خرید و فروش بیشتر افزایش دهید تا در آخر بتوانید به دربار راه یابید. 

اتللو

اتللو یکی از بازی های استراتژیک  سطح ی. جهان و یکی از بهترین بازی های فکری به شمار می رود. بصورت کلی یادگیری و بازی کردن این بازی آسان است ولی برنده شدن در آن می تواند بسیار دشوار باشد.  در این بازی دو نفر روی یک صفحه بازی با دو رنگ مهره سعی می کنند که مهره های همدیگر را تصاحب کنند و در آخر هرکه مهره بیشتری در صفحه بازی داشته باشد برنده خواهد بود. بازی با 4 مهره 2 به 2 همرنگ شروع میشود مهره ایره تر بازی را شروع میکند. هر بازیکن باید مهره اش را به گونه ای قرار دهد که مهره حریف را در میان مهره هایش محاصره کند و آنها را به مهره های خودش تبدیل کند. 

این محاصره میتواند بصورت افقی یا عمودی باشد. بازی تا زمانی ادامه می یابد که هیچ کدام یک از بازیکنان دیگر حرکتی برای انجام نداشته باشند با صفحه بازی پر شود اگر در طول بازی هم یکی از بازیکنان حرکتی برای انجام نداشته باشد باید نوبت را به حریف واگذار کند و تا زمانی که حرکتی برای انجام داشته باشد صبر کند. باید توجه کرد که در این بازی نمیتوان مهره آزاد داشت به این معنی که باید هر یک از مهره ها در مجاورت مهره های دیگر باشند

بازی فکری هنر مدرن

بازی هنر مدرن یکی از بروزترین و بهترین بازی های روز دنیاست که توانسته طرفداران زیادی را برای خود جذب کنید. این بازی تلاش میکند که مهارت تصمیم گیری و تمرکز فرد را افزایش دهد و تقویت کند. کارت های این بازی به شکل نقاشی های هستند که بازیکنان باید سعی کنند که آنها را با بهترین و مناسبترین قیمت خریداری کنند و به فروش برسانند. البته شما باید توجه داشته باشید که ارزش کارت های نقاشی با یکدیگر متفاوت هستند و شما باید بتوانید نقاشی های با ارزش بالاتر را با بهترین قیمت به فروش برسانید. این بازی دور که از دور برگزار میشود و در پایان هر دوره باید نقاشی به فروش رفته باشد.

بازی فکری کوبیا

بازی فکری کوبیا

 بازی کوبیا دو الی پنج نفره و  یک بازی کارتی و فکری است که سرعت عمل شمارا به چالش خواهد کشید و اوقات خوشی را برای جمع های 8 سال به بالا تا بزرگسالان را به ارمغان خواهد آورد. شما باید توجه داشته باشید که درست است که این بازی را از 2 نفر تا 5 نفر میتوان انجام داد لی هرچقدر که تعداد شمام در این بازی بیشتر باشد تعداد شما بیشتر خواهد شد. این بازی باعث خواهد شد که مهارت هایی مثل هماهنگی بین چشم و مغز و و تعامل اجتماعی و مهارت شنیداری شما را بالا میبرد.

بازی غرب وحشی بنگ

بازی غرب وحشی یک نوع بازی کارتی است که تقریبا شباهت زیادی به بازی مافیا دارد. این بازی از زمان ابداع تا کنون توانسته طرفداران زیادی ا برای خود جمع کرده است به طوری که بیش از یک میلیون پلیر در سراسر جهان دارد. محل تولد این بازی کشور ایتالیا است ولی بعد از آن به دلیل گسترش طرفداران در بیشتر کشور ها ساخته میشود. در این بازی بازیکنان مانند بازی مافیا سعی میکنند با بلوف زنی، نقش مخفی، جاسوسی، پیش بینی، تیز بینی، حدس و… اهداف خود را پیش ببرند.

حرف آخر

همکاران ما در بازی تحریر در تلاشند که بهترین بازی ها را در بهترین برند ها و بالاترین کیفیت و  بهترین قیمت از هر کجا که هستید به راحتی خریداری نمایید. امید است که بتوانید رضایت شما عزیزان را جلب کنیم.

hanafi
ارسال دیدگاه